Pálení očí

Od: Datum: 13.05.15 09:39 odpovědí: 4 změna: 13.05.15 19:26

Hezké poledne, už delší dobu (tak 3 roky) mně pálí oči. Bohužel nemohu vypozorovat, z čeho to je. Třeba teď sedím doma a úplně slzím. Potom pálí kdykoliv vyjdu ven. V zimě to připisuji mrazům, v létě velkému teplu, ale co jaro a podzim? Na jaře mě napadla nějaká alergie, ale na pyl mi dělali testy a vyšly negativně. Zkoušela jsem kapky Visine, doma pomůžou ale jakmile vyjdu ven, oči jsou zase suché a podrážděné. Už jsem z toho zoufalá. Hlavně dementní připomínky kamarádů typu: Proč brečíš?. Milionkrát jsem jim vysvětlovala, že mě prostě pálí oči a slzy tečou kdykoliv se jim zamane. Nemá někdo podobnou zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.15 09:56
avatar

Umělé slzy jste už zkoušela? Při poslední kontrole na očním, jsem si stěžovala na totéž jako vy. Lékařka mi řekla, že koukáním a soustředěním na pc a televizi nemrkám a oko se vysušuje. Pak se každé změně brání zvýšenou slzivostí. ;) Doporučila mi nějaké umělé slzy s tím, že jsou sice dražší, ale velmi účinné. V lékárně jsem málem omdlela, když mi řekli cenu za maličkou lahvičku. Dala jsem řeč s magistrou a nakonec jsme vybraly Hyal-Drop, multi. Prý je téměř totožné s tím drahým přípravkem. Má i bezva aplikátorek. A funguje bezvadně. Občas, když zaslzím, si vzpomenu a honem si kápnu. Funguje!

doplněno 13.05.15 10:27:

Kapkami asi nazýváme všechno, co se někam kape a léčí. Umělé slzy neléčí, ale nahrazují nedostatek něčeho a tím řeší problém. Svým složením budou jiné než lék.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nalsa
Datum: 13.05.15 10:12

Děkuji za tip, určitě vyzkouším. Jen mám menší dotaz. Jaký je rozdíl mezi kapkami do očí a tímto? Já se v tom vůbec nevyznám, tak mi připadá všechno stejné *hi*

Datum: 13.05.15 19:26

Mi ty slzy nepomáhají ještě po nich hůře vidím.Ty kanálky dělali synovi jak byl malý,,takové stříkačky do rohu oka? Je to ono?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 13.05.15 19:07
avatar

A u očního lékaře jste už byla? Co vám řekl? Mně taky pálelo oko a pořád slzelo a slzy tekly jako bych brečela kdykoli se jim zachtělo. Bylo to děsný a vítr a zima to ještě zhoršovaly ,ani na kole už jsem jezdit nemohla.Ucpaný slzný kanálek,pročistit už nešel,takže operace a super,oko vůbec neslzí! Paráda! No,jen u smutných filmů...)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.