Plíseň na palci u nohy

Od: Datum: 13.05.15 01:05 odpovědí: 6 změna: 14.07.16 15:07

Dobrý den, asi před necelým rokem se mi udělala na jednom palci u nohy plíseň a v zápětí se objevila i na druhém palci. Nehty mi nakonec upadly, pak začaly růst křivé nehty, které zarůstaly a až teď nedávno mi dorostly zdravé regulérní nehty. O to větší překvapení pro mě teď je, že se mi na jednom nehtu opět objevilo lehké zašednutí - tzn. další plíseň. Co s tím mám dělat? Nechci znovu absolvovat to martyrium s plesnivými nehty. Jak se dá zbavit té plísně ještě v zárodku? Ještě si k tomu navíc dělám trochu starosti, jestli to není příznak nějakého vážnějšího zdravotního problému. Předtím jsem nikdy žádnou plíseň nemívala, až teď hned dvakrát po sobě. Nemáte pro mě v šuplíku nějakou radu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.15 06:14
avatar

Velmi dobré zkušenosti mám s propolisem, rozpuštěným v lihu; po krátké době došlo k zastavení plísně a postupně se vše dostalo do normálu. Stačí namočit tyčinku s vatou do roztoku, namazat poškozené místo, případně chvíli podržet, aby se roztok dostal i pod nehet (pokud je třeba) a toto provádět 3x denně. Pokud máte poblíž včelaře, rád vám vyjde vstříc a vysvětlí způsob přípravy. Dělám to tak, že namočím propolis do 80% lihu, (nebo žitná) nechám na stole, denně s tím zatřepu a po 14dnech přefiltruji přes husté plátno. Tolik mé zkušenosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.05.15 08:03
avatar

Mi pomohla mast Clotrimazol(cca 77kč)ale mastí je dnes spousta.Plíseň příjde z čista jasna a jen tak lehce se jí nezbavíte.I když půl života nic,tak najednou se jí nejde zbavit a vrací se.Jedině dodržovat častou hygienu nohou,obuv do sprch a na jiné místa kde je více lidí,hodně nohy větrat...

doplněno 13.05.15 13:53:

...a zkuste taky pravidelné octové koupele nohou.Třeba jablečný jedna ku jedné s teplou vodou a na čtvrt hodinku ponořit nohy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.05.15 08:51
avatar

Nechat si vzít od kožaře vzorek na analýzu, možná to bude onychomykóza, píše se na to Terbinafin a je dobrý, ale trochu zákeřný. Čím déle necháte plíseň postoupit, tím déle to budete léčit. Je nutné provést i doma hygienické opatření, šupinky máte všude a mohou Vás opět infikovat. Vyvářet prádlo, každý svoje ručníky a často měnit a hlavně žehlit, zkontrolovat i psa a ostatní členy rodiny, desinfikovat obuv atd., vše řekne lékař.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 13.05.15 09:19

To samé se mi stalo před 5-ti lety, ale nevím jestli bych to nazývala plísní, Vy jste s tím byla na kožním, kde Vám to potvrdili? Poté, co mi oba dva nehty na palcích dorostly už také nejsou to co bývaly. Jsou lehce vlnkaté, ale hlavně zašedlé a nejvíce na konci nehtu. Za celou dobu jsem s tím nic nedělala, protože se mi to nezhoršilo, ale můžu říct, že naopak trochu zlepšilo. Clotrimazol doma mám, tak zkusím namazat, ale spíš bych asi vsadila na nějaké přípravky na nehtovou plíseň, které určitě nejsou jedny z nejlevnějších :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 14.07.16 15:05

Plísni se daří za určitých podmínek: Zakyselený organismus podléhá plísním i infekcím snáze. Plísni vyhovuje zvýšený cukr v krvi / diabetici/ nebo přemíra sladkostí ve stravě. Dobře se jí daří v uzavřené obuv a ponožkách, co nosíte více dní.Pozor na návštěvy bazénů či lázní. Po těch si hned ošetřete nohy sprayem proti plísním. Noste si na návštěvy svole pantofle. Tak plíseň buď předáte, nebo snadno chytíte. Když ji máte,odstraňte shora uvedené podmínky. Koupejte si nohy denně v růžovém roztoku hypermangánu a mažte vytrvale mastmi / viz. výše/.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 14.07.16 15:07

Plísni se daří za určitých podmínek: Zakyselený organismus podléhá plísním i infekcím snáze. Plísni vyhovuje zvýšený cukr v krvi / diabetici/ nebo přemíra sladkostí ve stravě. Dobře se jí daří v uzavřené obuvi a ponožkách, co nosíte více dní. Pozor na návštěvy bazénů či lázní. Po těch si hned ošetřete nohy sprayem proti plísním. Noste si na návštěvy svoje pantofle. Tak plíseň buď předáte, nebo snadno chytíte. Když ji máte,odstraňte shora uvedené podmínky. Koupejte si nohy denně v růžovém roztoku hypermangánu a mažte vytrvale mastmi / viz. výše/. Ošetřete i boty vevnitř speciálními sprayi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.