Preventivní prohlídka

Od: Datum: 12.05.15 20:28 odpovědí: 11 změna: 13.05.15 10:35

Dobrý den,

zítra jdu na preventivní prohlídku a mám s sebou přinést ranní moč. Připadám si trochu blbě, když se na to ptám.. *smich* V čem to mám přinést a kolik? Všichni mají nějaké zkumavky, ale ty my bohužel nemáme. Máme jen zavařovací sklenice. Děkuji za rady. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.15 20:34

já dostala zkumavku od doktorky - ale jistě najdeš doma nějakou malou skleničku s uzávěrem ...stačí opravdu trochu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.15 20:44

Trochu znamená opravdu trochu, třeba od stoptusilu, nebo podobného léku, víc je zbytečné

Datum: 12.05.15 20:46
Může byt i vymyta nádobka po vitaminech i umelohmotna.třeba ta tuba nebo klasická zaklapovaci.
doplněno 12.05.15 20:47: Buďte rad na urologii by po vas chtěli veškerou moč za posledních 24 h a to je hodně sklenic:-D

Datum: 12.05.15 22:10

Sice pozdě, ale přece. Podívejte se do lékárničky, nebo v kuchyni mezi koření, to by bylo, aby se nenašla malá sklenička s uzávěrem. Že se velmi pečlivě několikrát vymyje asi netřeba mluvit. nejlépe je mít pár zkumavek z lékárny. Pokud nic nenajdete, někdy stačí moč ráno až u doktora. Nebo se přeobjednat a zkumavku koupit v lékárně.

Datum: 12.05.15 23:11

Tehdy jsem řešil ten samý problém a vyřešil jsem ho tak, že jsem zašel do lékárny a tam poprosil, jestli by něco pro mě neměli. A měli, a zadarmo ;)

Můžeš to taky vyřešit tak, že zkrátka moč nedoneseš a doktor si buď do papírů zapíše, žes moč nedal nebo ti vrazí do ruky kelímek, abys šel na záchod a ze sebe něco vyždímal :)

Ohodnoceno: 1x

Od: jjjjjjj
Datum: 12.05.15 23:23

Asi pozdě, ale nemáte malou plastovou lahvičku od minerálky.

Od: buss®
Datum: 12.05.15 23:42

? Ach bože ... Ano, kdysik bylo doma spouuusta skleniček, dnes né. Co tak od přesnídávky pro děti, 1 - 2 dcl? Vemte co je po ruce... do 0,25 l, trochu nechat odčurat. Půjdu také, ale takto se ptát by mne nenapadlo! Blbneme?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.05.15 00:17

Ahoj. Jak píše BUSS. Střední proud ranní moči. V zimě se ještě doporučuje, tu skleničku s močí držet v teple. Aby se nesrazily nějaké součásti ,,šampička,, . Jednou mi to trochu prochladlo a musel jsem ronit dodatečně.

Když se sbírá moč z celých 24 hodin, tak se spočítají litry a všechno se to smíchá a pak se teprve z toho bere menší vzorek.

Datum: 13.05.15 05:36

Sestra běžně dneska dává pacientům speciální plastovou jednorázovou zkumavku se žlutým uzávěrem. Právě dneska ji taky ponesu.:-D Nesmí se ale příliš naplnit, max. do poloviny, jinak špunt jakoby "vyskakuje" a nedrží. To by mohl být malér.

Jinak mám doma pokaždé nějakou šroubovací skleničku - kdyby něco. V koupelně v polici. Většinou od léků, dobře vymytou. Ale to jen opravdu vyjímečně. Oni požadují ty zkumavky, které dávají, že jsou sterilizované. Na ně jen nalepí štítek se jménem, RČ a je hotovo. S obsahem už nemusí manipulovat.

Vzpomínám na své dětství, když měli přijít k nám do vesnické školy lékaři. Děti měly přinést moč. Nesla jsem ve skleničce od Francovky.Jeden spolužák, takový mizera, přinesl moč v láhvi od piva, zadělané korkovou zátkou. Ještě tam byla etiketa a cena 1,20 Kčs! *tanec* Jaga.

Datum: 13.05.15 10:24

Ta historka je bezva :-D Má-li zkumavka žluté víčko, obsah je určen k biochemickému rozboru. Má-li zkumavka červené víčko, je určena k bakteriologickému vyšetření moči. Výsldek je závislý na kultivaci a je k dispozici později.

doplněno 13.05.15 11:16:

Dakon, teď jsem volala sestře o své výsledky a zeptala jsem se na barvu víček. Červená jsou tak která jsou určena na kultivaci. Žlutá a modrá na ostatní, na biochemii. ;)

Datum: 13.05.15 10:35

Toto koupite take bezne v lekarne, ale ty nase maji vicko modre.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.