Snažil jsem se sbalit holku (ProblémRodiče)

Od: Datum: 11.05.15 01:58 odpovědí: 29 změna: 13.05.15 00:02

Mám problém s mamkou jelikož ona mě ve vztazích striktně brání - říká jak mě vyrazí z domu, atd... že ví že bych onemocněl, různě jinak...

Přesto jsem se do jedné holky zamiloval a stále ji mám rád. Je to moje spolužačka ze školy (Stejná třída). Já momentálně do školy ze zdravotních důvodů nechodím - mám přerušené studium od pololetí takže jsme navázaly kontakt přes FB, první dny jsme si jen psaly včera jsem jí napsal zda můžeme být kamarádi a ona napsala že "Takhle na FB, třeba jo" jenže to jsem nechápal (znělo to asi tak, přes FB ano ale osobně ne) Tak sem se jí na to zeptal přímo a napsala že neví jak moji otázku chápat tak taky neví jak odpovědět. No a tady jsem udělal asi kritickou chybu (několik)

1. ona již dřív psala že má přítele, já to ale ignoroval, doufal jsem že v 15. to nebude nic vážného a nebo že jim to klape miň.

2. To co jsem jí odpověděl byla katastrofa :(, napsal jsem jí na přímo, co k ní cítím, ale když má zatím přítele že asi budeme jen kamarádi (Tím sem pohřbil šanci pro mě) ona napsala že znova neví že má přítele a kamarády*.

Tak sem jí napsal že budu rád i když budeme kamarádi ale ona už pak napsala ať na to zapomenu a to i jako na kamarádku :(

Chtěl bych tady hlavně poprosit o radu co udělat příště jinak a popř. jak to udělat.

A pak ještě co s mamkou která mě v tom brání a citově bych řekl že vydírá (že jsem ji zradil, atd...pročítá FB, Skype,atd) Komunikaci skrývám (Nemažu, chci aby mě zůstala) prostě nevím jak to mamce říct a přiznám se hooodně mě to vadí a i jí z toho viním - mohl jsem mít podvědomě strach že na to přijde a proto jsem to podvědomě raději zkazil :( a moc mě to štve, ta holka byla velmi milá, hodná a krásna.

Prosím Vás o radu. Moc díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 11.05.15 02:19

Tak jako každý upřímný rádce jsem se to snažil rozklíčovat.

První vyřadím možnost provokace (na ty odpovídám, až po překročení 2 promile, hodně ironicky a pokud možno sarkasticky). Na logické se snažím odpovědět taky logicky. Tady jsem to asi nepobral. Jen z části - pokud Vaše věškerá komunikace se odehrávala jen virtuálně, tak to taky virtuálně můžete taky vyřešit. Reálné věci bych řešil v reálných situacích.

Ohodnoceno: 0x

Od: anonyme0273*
Datum: 11.05.15 02:26

Ono je to těžký...mě dost omezuje mamka která vše hlídá, otravuje.

Sejít sem se chtěl ale byly špatný okolnosti: ona měla za chvílu ze školou jet do Anglie a poté můj strach že zavolá mamka a vše zjistí a to by byla noční můra z Elm Street :(.

Ona nevěděla co si pod kamaradstvím představit a já udělal asi chybu že jí rovnou vyklopil své city. Nemám až takový strach s holkama mluvit o to u mě nejde problémem je moje MATKA.

Je nějáká šance na nápravu? Třeba v záři až budu ve škole? Blbý je ale že do toho všeho má ještě (jak psala) přítele.

Datum: 11.05.15 02:20

Hele na toto se radí těžko ale řeknu Ti toto nenech si od rodičů kazit vztah minimálně si to vyzkoušej

Měj třeba druhý Face, atd... chápeš co myslím. Pak až s holkou budeš tak jjí poproš ať to tvým a nejlépe ani svým zatím neříká. *smich* To ji vyšplouchneš jako mamku :-D

P.S kolik Ti je? Co zbýva do 18?

Datum: 11.05.15 02:27

Dobrý nápad ale MATKA může zavolat a vše by mohlo prasknout (Myslím kdyby jsme třeba někde byli atd...)

18 mě bude asi za půl roku

Datum: 11.05.15 23:45

Karle, když už se střídáš s tazatelem u jednoho počítače, řekni mu to rovnou. A můžeš se ho hned zeptat, kolik má let, aby to nemusel rozmazávat na poradně, co?

Datum: 12.05.15 00:58

Tohle jsem již vysvětlil. Potřeboval jsem toto téma rozhýbat, na radách mě moc záleží.

Prosím tedy o prominutí tohoto mého kousku.

Datum: 11.05.15 02:27

A bacha na češtinu - mi jsme si psaly a pod. Sám rád ocením každou připomínku za můj špatný pravopis. Z češtiny u mě vždy za dvě a jen díky slohu. Určitě to taky nemám dobře, ale doufám, že to alespoň nebuší do očí.

Datum: 11.05.15 02:30

Za čestinu se omlouvám, je to taky v tom že jsem trochu nervozní.

Moc jsem se nesoustředil, chyby tam vidím také.

Teď je ale již neopravím, tak je prosím omluvte.

Díky

Datum: 11.05.15 02:43

Za to se neomlouvejte. Prostě já to tak nějak vidím. Spíš mě zajímají ty Vaše vztahy. Tady se těžko rozliší sranda od problému.

Datum: 11.05.15 02:56

Vztahy s rodiči jsou sice nízko ale dá se to nějak zvládat (Zvažuji sice odchod ale rád bych nejprve dokončil aspoň střední)

No bohužel s tou holkou sem se viděl ve škole a pak po nějaké době co jsem měl studium přerušené jsem se rozhodl jí napsat. Komunikace byla z její strany chvilkami sice: Aha, Jo, Jo to je fajn...Prostě strašně strohá, no pak došlo na kamarádství (k tomu mě dohnalo trochu to že pořád psala že jich plno, tak jsem si řekl že na to půjdu (Kamarád- Přítel-Vztah) nebo tak nějak, prostě pomaleji.

No ale vzalo to rychlý spád když jsem na návrh kamarádství dostal odpověď "Takhle na FB, třeba" to mě nedalo a zeptal jsem se jí jak to myslí. Napsala že neví jak myslím já svojí otázku, být kamarádi, co tím myslím. Pak...no...jsem napsal v podstatě co k ní cítím ale že beru v potaz že má přítele tak jestli chce že budeme kamarádi ale napsal jsem že se mě líbí, je sympatická a že bych jí rád poznal blíž a pak to v podstatě dementoval v další větě že když má přítele tak zatím jen kamarádi - že ji nechci rozbourat vztah.

No trochu se bojím že to bylo kvůli mamce- že jsem zpanikařil a napsal blbost abych neriskoval nějaký vztah a vážné problémy s matkou.

Datum: 11.05.15 03:13

Hele, jestli něco chcete slyšet, tak tohle jsem taky tenkrát zažil. V patnácti jsem se zamiloval (tenkrát asi nešťastně). Tehdy mě stačilo, když jsem viděl, že svítí její pokoj na sídlišti (bydlela naproti). Když byla 3 neděle na táboře, tak jsem nevýslovně trpěl. A když jsem jí viděl z dálky, jak jde ze školy, tak mě bylo dobře. Přitom jsme si hráli (nebo ona si hrála), že jsme jen kamarádi. Takže moje rada zní: Láská je krásná ale i krutá. Kluk s holkou nemůžou být kamarádi. A jediný důkaz trvalé lásky je pravidelný a vzájemně uspokojivý sex. A hlavně děti - jinak vymřeme.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.05.15 03:18

No jo, ale co mi teď radíš?

Co mám dělat dál? To už jsem projel ten vztah?

Datum: 11.05.15 03:36

Ty vole, to ti nikdo neřekne!

Vo holku musíš vždycky usilovat. To mají rády (taky nejsou speciálně inteligentní).

Je to boj. Chtějí vidět ty geny, které jim můžeš předat.

Datum: 11.05.15 03:51

To máš asi recht, ale poraď mě prosím co bys jí teď psal ty? Jak bys pokračoval? Co s matkou?

Prosím klidně i dlouze, rád si to pročtu.

Datum: 11.05.15 04:51

příteli, asi konečná, žena mě tahne do peřin, zítra je taky den..

Datum: 11.05.15 05:09

Když mě zítra (Dnes) napíšeš a poradíš budu moc rád díky. Nebo samozřejmě kdokoliv jiný. Stále mi na ní záleží :) *srdce*.

Datum: 11.05.15 05:48

Nikde jsi ale zatím neuvedl, že vás má mamka na starosti dva. Protože nám píšete dva kluci z jednoho počítače: Anonyme 0273 a Karel 1530. Proč si to neřeknete mezi sebou a provokujete? Znáte se, navíc se Tě Karel ptá, kolik je Ti let? Proč přes počítač, když se Tě může zeptat napřímo?

Netahej nás tady za nos, z toho jsme už vyrostli. A mamce se nediv, do školy nechodíš ze zdravotních důvodů, chytají se Tě roupy, místo, aby ses učil. /viz hrubky ve Tvém dopise/. Přemýšlíš o blbostech, vymyslel sis Karla. Mamka chce, aby z Tebe nejdřív něco bylo, než začneš shánět děvčata.

Pochop, v 15 máš dost času a nic Ti neuteče, tomu věř. Pokud budeš slušný a chytrý kluk, určitě si děvče najdeš. Zatím je toho na mamku trochu moc - Tvůj pubertální věk, Tvá nemoc, Tvé učení, neúčast ve škole...

Uč se, abys kvůli nemoci nemusel opakovat. Uvidíš, všechno má svůj čas, nic nejde hned a okamžitě. Zatím si asi nedovedeš poradit sám se sebou /viz dosti zmatený dopis/, ale časem se to urovná. Uvidíš. Jaga.

A pozdravuj Karla! :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.05.15 06:05
máš pravdu karla jsem vytvořil ale z jediného důvodu na jedné nejmenované strance jsem již o radu žádal ale nic. Nikdo nenapsal. Tak jsem tady vytvořil druhý profil abych to rozhýbal (čím víc příspěvků tím víc lidí) není to že mám roupy jen sem už opravdu nějakou radu potřeboval (nikomu jsem tím neublížil) a k češtině no to bys snad mohl pochopit... o tomhle se mě v pohodě nepíše a navíc ještě hlídat že je vše v anonymitě :(. ted píšu zase z mobilu takže asi zase jina IP a hlavně větší chyby tak je prosím omluvte. K nemoci, měl jsem opravdu nález silný zánět okolo očí a nosu a bylo to komplikované, opakovaní ročníku je asi jiste jelikož to ještě není ok a od pololetí jsem se s reditelem domluvil na přerušení do zaří a návrat do prváku (možná rozdílovky mě dostanou do druháku)
nejsem žadnej flakač ale to si tady z Vás nemáte nikdo možnost ověřit :(. Mamka je opravdu problémová... nechce abych do 25. s žadnou holkou nechodil a to je podle mě blbost. Za druhé co myslí Tím když říká "zradil jsi mě" to je kdykoliv se o holce byť jen zmíňim takže doma to nelze probrat tak moc prosím o radu zde. K holce a i mé mamce. a omlouvám se za "karla" oprvdu jen šlo o rozpohybování. kdybych si z tohoto dělal srandu tak ani nevím co by mě to přineslo.
P. S Chyby prosím omluvte TOTO JE PSÁNO Z MOBILU.
DĚKUJI
Datum: 11.05.15 06:13

Udělal jai chybu - vyznání citů na FB, ke všemu ještě po pár dnech toho, co se znáte. Můj názor je, že dokud s tím člověkem netrávíš společně čas, nechodíte ven a tak, nemůžeš být zamilovaný, ale jen "zakoukaný". Když se s holkou bavíš jen chvíli, nepoznáš ji až tak, abys věděl jaká doopravdy je... Dej tomu čas, a za pár týdnů/měsíců se ji ozvy, třeba zas přes ten FB. O minulosti se nezmiňuj a chovej se jako kamarád. Třeba z toho něco časem bude .

Vem si z toho ponaučení pro příště - nevyznávat city na FB a vyzvat je až déle, po měsíci a víc :(

Ohledně mamky, zkus si s ní sednout a promluvit si o tom. Vždyť v 15 je normální, aby kluk "balil" holky, pořád je to lepší než hulit nebo fetovat za školou. Můžeš si v klidu sednout a promluvit s ní. Ujisti ji, že budeš rozumný, ať to nebere jako zradu, že ji budeš mít pořád stejně rád.

Dej vědět jak to dopadlo :)

Datum: 11.05.15 06:27
No za těch pár měsícu bych to fakt udělal jinak (už teď). Tady je problén když to s mamkou zkouším probírat ona nechce, buď chvilu ignoruje a nebo na mě spustí jakej sem ... že zrazuju... že tady pak nemusím být... že určitě chytnu nemoc jenom co jí dám pusu...atd... to bych tu byl dlouho. Problémový jedinec fakt nejsem kouření neznám alkohol jsem zkusil v 16 a víckrát ne - z toho byl menší průser než z holky -
Jinak já mám skoro zaručeno že se zaří zase budeme vídat zase do školy :) na tose ale opravdu těším. Jen nevím psát jí třeba už v létě. Potom co napsala zapomeň na mě jako bych neexistovala (to fakt nejde).
No k zakoukaní a zamilování. Mě se líbila od první chvíle co jsem jí viděl ale ve škole jsem jí neoslovil z toho jsem stravh měl ale i přes FB jsem se tehdy bál teď už tolik ne ale zase jsem to pokazil :(
Zase z mobilu :)
Doplnění: Ona teď od pondělí do soboty do Anglie takže já a asi ona se vzpamatuje, připravil jsem jí asi šok kór když má ještě přítele :( no jo v 17 u mě a v 15 u holky je fakt asi brzy.
Datum: 11.05.15 07:53

To není o tom brzy nebrzy..

Ona ti to řekla dost jasně "zapomeň na mě jako kdybych neexistovala". Fakt, dej jí několik měsíců pauzu a pak se s ní POMALU začni bavit, vypusť absolutně jakékoli narážky, že se ti líbí, že je hezká.. Prostě nedávej jí najevo, že máš zájem s ní víc než kamarádit... A ono to snad časem vyplyne.

Znovu říkám, respektuj to její odmítnutí, nebo se jí ještě více zprotivíš. A seber odvahu na oslovení, není to tak těžké. Mě vždycky pomáhá si říct, jak budu na sebe nas*anej, že jsem to nezkusil - a pomáhá to :) Taky sem s tím měl problémy...

Datum: 11.05.15 15:18
Díky, teď nejmíň určitě do zaří a zkusím to prvně osobně pak jí občas napsat přes FB, ale hlavně osobně (myslím že komunikace na více frontach bude potom lepší, ne nátlak prostě normalně aby neodhadla že ji pořád chci, pravda je ale že nevím jak se zachovám. a začátku škol. roku až jí uvidím a to teď nemluvím o strachu z oslovení ten už bych u ní skoro 100%, mluvím o tom jak budu jednat ve třídě kde jsou v podstatě jen holky aby jim nový pokus hned nerozkecala, ted to ale asi neudělala).
Když jí oslovit "jen" jako kamarád, jak pak dál pokračovat?
Psano na mobilu...
Datum: 12.05.15 01:11

Dejte si pozor na češtinu(, znám dost dívek, kterým chyby vadí),

přestaňte se vymlouvat na matku (zařiďte si, aby Vám nic číst nemohla)

a začněte jednat narovinu.

Žádné rozjíždění na více frontách, pomocí "Karlů" apod.!

Datum: 12.05.15 01:35

Klidně půjdu na Skype, já o tu radu a pomoc stojím. Chyby v češtině jsem již několikrát vysvětlil, prosím Vás vždyť toto je poradna a ne škola s učiteli, nemám pravdu? Na matku se nevymlouvám je to holá pravda, zařídit si to mohu heslem, atd... ale když řekne ukaž mobil, SMS, zprávy, FB, atd... tak co...řekneš ne? To bohužel nejde mě je 17! A řekla jasně žádný vztah do 25. za což bych jí fakt poslal rád k doktorům... (ale to ji nejde říct), to nemůže myslet vážně chtít ode mne abych nechal holky.

P.S je to snad ještě nějaký "Karel"? Jen ten a nic víc...žádné apod. na rovinu jednám takže Skype no problem.

Datum: 12.05.15 09:06

Ahoj, buď v klidu, nejsi sám, kdo někdy použil "Karla" :D Jak už někdo psal nade mnou, dej si pauzu...teď cokoliv bys napsal, vyznělo by to jako vnucování se. I kdyby ses třeba omluvil, napsal, že to chceš vzít zpátky atd. Takže radím- počkej si třeba až do září...a pak se s ní nějak začni bavit naživo, využij příležitostí, zdrav jí jako by nic...Třeba se do tý doby i rozejde s tim svym přítelem. No, ale co s tou mámou vážně nevím...Počítám, že o tom nikdo jiný neví? Máte nějaké příbuzné, známé atd..? Co se o tom zmínit před nimi? Tipuju správně, že nemáš otce? Asi je na tobě máma až moc závislá a prostě žárlí...kromě těch společných přátel nevidim jinou možnost než jí na rovinu říct, že je ti 17 a je normální, abys v tomhle věku měl holku a že se s tim prostě bude muset smířit. Musíš si zkrátka vymezit nějaký hranice. Protože tohle vážně není normální.

Datum: 13.05.15 00:02

Ahoj, ne nikdo jiný to neví :(. Bohužel nemám moc kde jinde to řešit. Příbuzní se odcizily a otce mám živého ale od 4-5 let ho jinak než ze Skype neznám (To byl ožralej - a to mne vadí).
Jak jí to ale říct? Vždy když začnu tak se čertí, prostě to nesnese, uráží se, atd...
Normální to fakt není a bohužel tam je ještě jeden problém který ale nesouvisí s tímto (Jinak jsou vztahy ok).

Od: fex
Datum: 11.05.15 08:30

Vidím to na možnou schizofrenii, doporučil bych vyhledat lékaře.

Datum: 11.05.15 15:11
Proč myslíš? Karla jsem vysvětlil.
Datum: 11.05.15 16:06

Dobře ale nevidím u Tvého tvrzení spojitost se mnou. A když ani neodpovídáš tak je to dost uražející.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.