Lék na nespavost?

Od: Datum: 09.05.15 16:31 odpovědí: 12 změna: 11.05.15 19:36

Co máte vyzkoušeno, když nemůžete usnout, i když se Vám třeba chce nebo nechce spát. Beru co nejméně chemie.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jjjjjjjj
Datum: 09.05.15 16:38

Už zde bylo uvedeno Kešu oříšky mají tvar ledvin, pak mátový čaj zklidňuje žaludek a trávení popř. mátová čokoláda dále černá súl s rozkousanou lžičkou černého sezamu doporučuje TČM černý sezam podporuje krvetvorbu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.15 16:40

Nově jsem v poslední době zjistila že počítání, čehokoliv, početní příklady sčítání, počítání peněz - spoření + výdaje, představy o výhře, na co peníze použít. Funguje to dobře, vždycky se ráno probudím a marně vzpomínám, co a jak dlouho jsem počítala.

Od: lujs®
Datum: 09.05.15 16:47

V posledních asi 10 měsících mi nezabíral vůbec žádnej prášek ale teď mi nedávno doktor předepsal HYPNOGEN a ten mi zabírá ale je prej silně návykovej takže mi ho už nikdo nechce dál napsat.

Místo něj mi doktor napsal CHLORPROTHIXEN a ten mi zabírá taky dobře. Sice to mám kvůli operaci žaludku tak že prášek si vezmu okolo 9. hodiny večer a kolem půlnoci jdu spát.

Oproti tomu jak sem skoro každej den usínal mezi 3.-4. hodinou ráno sem teď naprosto v pohodě. *dril*

doplněno 09.05.15 17:36:

Mně ne.

Datum: 09.05.15 17:34

Bohatě postačí 4,5 pivek. :)

Datum: 09.05.15 18:20

Co nejméně chemie? Nepít kafe a podobné věci a přes den se vyčerpat, pokud Vám to nestačí v práci, jděte choďe běhat, plavat, posilovat, zumba apod. a budete spát jako miminko ;)

doplněno 10.05.15 08:18: A mate ten pohyb? Co si vzit volno a jeden den se poradne prospat? Asi bych se zkusil zeptat i lekare.

Datum: 10.05.15 06:33

Jsou to dobré rady , ale až Vás opravdu potká nespavost , kdy spíte max. čtyři hodiny za noc , potom už jde úsměv stranou.Ve dne jste jako mátoha , bojíte se sednout za volant , na nic se pořádně nesoustředíte. Vyzkoušel jsem leccos , ale když jednu noc náhodou po práškách trochu popojedu , druhý den -noc-zase probdím.Nic moc k radosti. Mečík.

Datum: 10.05.15 22:21

Dobrý večer.Zkuste čaj z meduňky a pokud pijete kávu tak poslední si dát tak kolem 16.hod.Dcera měla problémy se spaním a po meduňce spala jako miminko.

Datum: 09.05.15 18:39

- proč se vlastně nemohou brát prášky, které jsou návykové? - a které tedy nejsou?! - mám dojem, že jsou návykové všechny, které působí na psychiku - jen se nesmí zneužívat ! - pak přestanou působit.

- to ty pivka jsou ještě návykovější a tudíž nebezpečnější !

Od: esme®
Datum: 10.05.15 14:01

Nepomáhá alkohol, ten naopak spánek naruší, takže sice usnete, ale v noci se budíte a ráno jste jak zmlácení. Léky většinou dělají to samé.

Nejlepší zkušenost mám s hrnkem mléka, nebo s bylinkovým čajem (např. nějaká směs s chmelem).

A úplně nejlepší je odstranit důvod, proč nespíte. Ono to totiž vždy má nějakou příčinu. Pro příklad - máte partnera který vás občas v noci něčím vzbudí (nebo bydlíte někde kde v noci je častý nečekaný hluk) a nepříjemná představa že budete vzbuzen vám tak utví v podvědomí, že už ani neusnete. Odstraňte rušivý element a budete spát jako batole.

To samé dokážou i jiné věci - starosti v práci, nemoc, strach z něčeho. Zkuste zapátrat, někdy to je i záležitost která by jednoho ani nenapadla.

Od: buss®
Datum: 10.05.15 22:33

Léky, které za to stojí jsou jen na předpis. Třeba Hypnogen.

Datum: 11.05.15 19:05

Já když celý den pracuji od rána do večera,v zaměstnání,doma a na zahradě , tak si klidně dám i kávu a usnu jako špalek

Datum: 11.05.15 19:36

Vyprávějte to ale někomu, kdo má OPRAVDOVÉ problémy se spaním.

Já nespala dvě noci po 50hodinové cestě ze Skotska, plus samozřejmě ty dvě noci v autobuse. Taky po výšlapu na Sněžku. Během zaměstnání, zároveň studia VŠ a přípravy na jazykové zkoušky.

Teď mám už 14 dní dvě zaměstnání, makám i o víkendech, 1 den z víkendu si dám výlet na chalupu, tam tenis, procházky, čerstvý vzduch... večer občas procházka na cyklostezku, abych se uvolnila (nechci se zruinovat tou prací) - no a v kolik myslíte, že jsem usnula včera? Sama nevím, sledovat čas je kontraproduktivní; ale už svítalo...

Nespavost jako nemoc nemá co dělat s tím, jestli je člověk unavený nebo ne.

Ale ať taky poradím, když zkombinuji dost dobrou psychickou pohodu a Guajacuran (kvůli krční páteři), tak spím ve většině případů hezky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.