Průkaz energetické náročnosti budovy

Od: Datum: 08.05.15 00:07 odpovědí: 5 změna: 08.05.15 09:14

Zdravím, budu kupovat byt a chci se zeptat, jestli mi musí prodávající předat průkaz energ. náročnosti budovy a k čemu mě to vlastně je? díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bics
Datum: 08.05.15 00:54

Je vám to k ničemu, předat by ho měl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dam®
Datum: 08.05.15 02:26

Nikdo není schopný delegovat průkaz o tepelné energetické náročnosti domu do ceny nájmu z důvodu prosperity, zjednodušeně, byty by se staly pustými.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 08.05.15 07:21
Ltedat vam jej nemusi, ale mel by vam dat alespon 3 faktury za energie nebo vysibzaloh abyste si udelal obrazek, kolik protopite a prosvitite.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 07:29

Povinný průkaz energetické náročnosti budovy (PEN):
Společenství vlastníků jednotek má od 1.1.2013 povinnost mít PEN v těchto 4 případech a lhůtách:
1) povinný PEN od 1.1.2013 podle §7 odst. 2 a podle §7a odst. 1 písm. a) zákona (jakož i podle §7 odst. 1 zákona ve znění účinném od 1.7.2015) v případě výstavby nové budovy nebo větší změny dokončené budovy (toto není náš případ),
2) povinný PEN od 1.1.2013 podle §7a odst. 2 písm. a) bodu 1 zákona v případě prodeje domu nebo některého bytu (u nás byl např. prodej bytové jednotky č. 2562/8 s účinností od 3.4.2013),
3) povinný PEN od 1.1.2016 podle §7a odst. 2 písm. a) bodu 3 zákona v případě pronájmu domu nebo některého bytu (u nás je zřejmě několik bytu v pronájmu),
4) v ostatních než výše uvedených případech je PEN momentálně povinný podle velikosti plochy od 1.1.2015 (= naše kategorie, protože náš panelák má tzv. "celkovou energeticky vztažnou plochu" větší než 1500 m2), od 1.1.2017 nebo od 1.1.2019 podle §7a odst. 1 písm. c) bodů 1 až 3 zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 09:14
avatar
Opět platí, "kde není žalobce, není soudce". Pokud si myslíte, že ho nepotřebujete, tak asi nikdo třetí nebude kontrolovat, jestli Vám ho při prodeji předložil.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.