Neschopenka - kontrola - časové rozmezí

Od: Datum: 07.05.15 17:32 odpovědí: 5 změna: 07.05.15 20:59

Hoj, jsem na neschopence s angínou a mám neschopenku s vycházkama odpoledne. Chci se jen zeptat od kdy do kdy může přijít kontrola? Mají nějaké časové rozmezí? Např. že chodí každý den od 6:00 do 22:00 hod. a pak už ne? Potřeboval bych jednou krátce odjet autem asi na 15 minut v brzkých ranních hodinách cca ve 4:00 hod. Ale chtěl bych být celkově v obraze v jakém časovém rozmezí mohou chodit na kontroly.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.05.15 17:40

Pokud přijde kontrola po 22té hodině, nakopal bych je do ...

Obecně - ano, váš časový termín je ten správný, před ani po přijít nemají. A pokud přijdou - neotevřel bych jim a poslal je k šípku - v takovou dobu (22-06 hod) normální lidi spí.

doplněno 07.05.15 17:49:

ivzez - asi máte pravdu... I tak bych neotevřel. Buď prostě příjdou jako normální lidi a ne jako zloději nebo mi pošlou požadavek k vyjádření, proč jsem je nepustil ve 3 hodiny ráno na kontrolu - a to bych se jim rozepsal...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.15 17:42

Kontrola dodržování léčebného režimu může přijít 24 hodin denně, 365 dnů v roce.

Většinou sice nechodí v době od 22.00 do 06.00, ale nedoporučuji na to příliš spoléhat.

Smíte v době pracovní neschopnosti řídit?

Datum: 07.05.15 19:24

Nikde to taxativně stanovené není. Má se však za to, že od 22 do 6 je doba nočního klidu a kontrola by v tuto dobu přijít neměla. Jak jsem ale napsala - výslovně to v žádném zákoně stanovené není.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.15 20:04

U nás chodí jen v pracovní dobu ve všední dny, ale zaměstnavatel si může o kontrolu zažádat a ta může přijít kdykoliv

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.15 20:59

Tak ve čtyři ráno nepřijde nikdo. Pochopitelně kontrola může přijít kdykoliv jak už bylo řečeno, pokud panuje domněnka že se doma nezdržuješ přes noc, příjde tak večer,v desetm ale rozhodně už ne ve 4 ráno. Tak brzkou hodinu ranní bych si obhájil tvrdým spánkem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.