Jak a kde zjistit všechny mé dluhy?

Od: Datum: 07.05.15 10:33 odpovědí: 6 změna: 08.05.15 22:34

Přeji pěkný den.

Potřebuji řešit díky podnikání osobní bankrot a nevím jestli na něj dosáhnu. Musím nejprve zjistit kde všude mám dluhy a v jaké výši, je toho hodně. Kde spolehlivě najdu vše podroně vypsané a jaká je slušná cena za výpis? Předem děkuji za ochotu a radu. Vím, že registry nejsou úplné a kde prostě najdu vše?

S pozdravem Pavel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lionka*
Datum: 07.05.15 10:48

To byste měl vědět nejlépe vy z vlastního účetnictví, jaké máte dluhy, v jaké výši, u koho a v jaké fázi se nacházejí. Nicméně řešením, jak to zjistit, jsou již zmíněné bankovní nebo nebankovní registry, solus, výpis z evidence exekucí (to stojí tuším 60 Kč), lustrace u místně příslušného soudu a dotazy na věřitele - zdravotní pojišťovna, OSSZ, finančák aj. Jinak nic zaručeného, úplného a stoprocentního samozřejmě neexistuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.15 17:31

Také děkuji za podrobnější odpověď Lionko. Přeji pěkný den. Pavel

Od: buss
Datum: 07.05.15 11:30

Těžko, jediný jste VY. Pokud se s nim někdo nepřihlásí, nejste v RD tak jak? Věřitel čeká třeba na konec splatnosti a pak udeří ...,, oslovte registry, ptejte se, přehrabte účty...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.15 16:14

Rozumím a děkuji za odpověď. Pavel

Datum: 08.05.15 22:12
avatar

Souhlasím se Sebod: Do návrhu je potřeba uvést všechny dluhy.

Ani s těmi procenty nemáte pravdu. 30 % je minimum, které je potřeba v průběhu oddlužení splatit.

Snaha samozřejmě je splatit co nejvíce, nikoliv co nejméně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.15 22:34

Ivzez. Nerozumím tomu: Snaha samozřejmě je splatit co nejvíce, nikoliv co nejméně... Čí to je snaha? Dlužníka určitě ne a soudy ve velkém schvalují Návrhy, kdy dlužník žádá o snížené splátky. Já bych to napsala trošku jinak. Věřitelé jsou rádi, když dostanou alespoň oněch 30%. A ta tendence splácet co nejméně bude stoupat. Přeci jenom zákon o insolvenci je nová věc ( 7 let) . Když vznikal, nikdo dost dobře nevěděl, jak to bude fungovat. Nyní se zjišťuje že ti lidé, co mají opravdu minimální příjmy, tak žijí ZA hranicí chudoby. Takže soudy jsou v tomto velice benevolentní.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.