Shánění práce se záznamem v posudku?

Od: Datum: 07.05.15 07:15 odpovědí: 10 změna: 07.05.15 13:02

Dobrý den,

chtěl by se informovat jestli je vůbec možné aby člověk co má záznám v posudku (alkohol) našel práci
Dorazil prý do práce pod vlivem, a šéf když na to přišel tak ho odvezl domu pochopitelně

Jedná se o mého známeho tak bych jen chtěl vědět jaké má šance. Osobně jsem mu chtěl pomoc, ale teď přece jenom váham, asi také škatulkuji.
Myslím si, že když to už udělal jednou udělá to zas...

Chtěl bych se teda zeptat jak už zaznělo:

1. Jaká je šance, že ho někdo zaměstná?
2. Zaměstnali by jste takového člověka?
3. Stalo se Vám to někomu z pohledu zaměstnavatele?

Děkuji,

Hezký den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.15 07:18

Milý anonyme, já bych toho, kdo má záznam pro alkohol, ani do dveří nepustila. Je plno pilných lidí, kteří nepijí a o práci stojí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.05.15 07:50
1) 99% posudky a vysvedceni totiz dneska nikoho nikde nezajimaji, max. rejstrik trestu
2) ne
3) ne
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.15 09:06

1. Šance je vcelku reálná - i když je to odvislé od poměru poptávka/nabídka

Z pohledu zaměstnavatele - ano, stalo se mi to, vzal jsem člověka, kterého z předchozí práce vylili pro alkohol. Ale od pohledu to nebyl alkoholik, technicky byl velmi dobrý. Navíc jsem jej upozornil, že na něj občas vlítnu s testerem - což jsem i několikrát učinil. Vždycky byl v nule. Pak z něj vylezlo, že ten předchozí zaměstnavatel prostě potřeboval vyházet lidi a tak, když věděl, že jeden má narozky a donesl citrus fernet, tak jim dal dýchnout a vyházel je. Ano, chlastat se nemá, ale třeba takového člověka bych vzal znovu, kuřáka už ne. Protože alkohol mu lehce dokážu testerem, ale abych někoho stále hlídal, jestli chodí vyčuzovat za halu - na to nemám čas, zažil jsem to opakovaně, a už nechci.

Ohodnoceno: 1x

Od: lujs®
Datum: 07.05.15 12:09

Přsně jak píše promon.

Zaměstnavatel se potřebuje zbavit lidí (nebo potřebuje ukázat před ostatníma zaměstnancema že nikdo, ani jeho příbuzný nebude mít klid) tak si najde chvíli jako popisuje Promon a zaměstnanec potom těžko někomu vysvětluje že to bylo jinak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.15 09:26

Mít alkohol v posudku je špatné, ale zase neviděla bych to tak radikálně jako babkazov. Jestli to byl jenom jednorázový exces a není to alkoholik, tak je možné, aby člověk, co má záznam v posudku našel práci. Přece kvůli jednomu záznamu v posudku nebude už do konce života bez práce. Pravdou je, že posudky v mnoha firmách ani nikdo nechce vidět. Záleží hodně na tom, co takový člověk umí a jak moc se dovede opřít do práce. Máme jednoho známého kuchaře, který pije, ale skvěle vaří a je to velký pracant, co zastane práci za tři. Jednou ho už z práce vyhodili kvůli alkoholu, ale pak ho zase vzali zpátky, protože ačkoli chlastá, je to výborný kuchař a pracovitý člověk, za kterého se těžko hledá náhrada, takže pracuje dál a to, že občas přijde do práce pod parou, mu šéf mlčky se skřípajícími zuby toleruje Prostě hlavní je, aby člověk nebyl lempl. Lidé závislí na alkoholu, kteří nic pořádně neumí, flákají se a chtějí za to brát peníze - takoví to mají na trhu práce těžké.

Datum: 07.05.15 09:31

Pokud zaměstnavatel nějaký posudek nevyžaduje, pak se nic dozvědět nemusí. I tak není žádnou povinností nějaký posudek dodat.

A ani při žádosti o práci se žádný posudek nedodává.

Jediný problém by byl s výpovědí pro hrubé porušení pracovní kázně.

Od: dd
Datum: 07.05.15 11:11

zběhal jsem toho dost ale nikde posudek nevyžadovali.Kde to žijete?Kdyžtak řekněte,že žádný nemáte,nikde ho snad už ani nevydávají.A když tak je na nic.

Datum: 07.05.15 11:57

dle zákona se do zápočtového listu nesmí psát žádný posudek !Je to protizákonné

Datum: 07.05.15 12:38

Pokud byl pracovní poměr ukončen pro porušení předpisů zvlášť hrubým způsobem (sem spadá i alkohol na pracovišti) musí to zaměstnavatel uvést do potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtového listu).

Tzn., že záleží na tom, jakým způsobem skončilo předchozí zaměstnání.

(1)

Posudek většinu zaměstnavatelů nezajímá, ale pokud má známý v potvrzení o zaměstnání uvedeno, že byl pracovní poměr ukončen z výše uvedeného důvodu, nemá podle mne moc šancí najít "slušné" zaměstnání.

2 a 3: Ne

Datum: 07.05.15 13:02

Zápočtový list může vydat i OSSZ.Tedy okresní správa sociálního zebezpečení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.