Nevybrala jsem si dobrý zájezd

Od: Datum: 06.05.15 07:55 odpovědí: 12 změna: 12.05.15 07:00

Byla jsem v Egyptě v oblasti Marsa Alam na týden.Byl téměř každý den silný vítr, velké vlny a téměř neustále červená vlajka- zákaz vstupu do moře. Jen jeden den z celé dovolené byl možný ke koupání v moři, ale pouze přes molo, protože tam všude bylo ostré korálové podloží.CK.o špatném přístupu do moře neinformovala, naopak to vychválila, jako nejlepší destinace pro relax a koupání. První a poslední den byl ztracen z toho týdne, protože jsme přiletěli večer a poslední den odlétali ráno. Tak mám pocit, že ta dovolená rychle utekla a pocit radosti není, spíše převažuje zklamání a vyhozené peníze. Po návratu domů ten samej zájezd cestovka zlevnila na super last o 8tis.Kč.méně než jsem já zaplatila a to mne paní specialistka z prodeje zájezdů ujišťovala, že cena tohoto zájezdu blížící se k létu už bude jen stoupat, ať to vezmu teď hned, nebo později zaplatím o dost víc. To tvrdily i jiné specialistky z CK.s výmluvnou teorií, že lidi na státní svátky si to spojí s čerpáním dovolené a to je důvod větší poptávky po zájezdech a navýšení ceny. Teď v květnu jsou úplně bombastické ceny a mne to štve, co jsem udělala koncem dubna, že jsem v klidu nevyčkala. Najednou má klient pocit, že cestovkám, jde jen o peníze a ne spokojeného klienta. Máte někdo podobnou zkušenost, že koupil zájezd a po návratu z dovolené ten samý zájezd o polovinu klesla cena?Díky všem za odpovědi.

doplněno 06.05.15 08:06:

Jediný snad, co mne uklidňuje od pocitu špatně investovaných financí do zájezdu je to, že jsem přijela v období kdy jsem mohla na vlastní oči vidět obrovské vlny, které jsou prý jen na krátké období jednou za rok, ale to denní koupání v moři chybělo, jinak se dalo plavat ve studeném bazénu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 06.05.15 08:02
avatar

Je jasné, že každý chce vydělat. Jde jen o způsob, jakým vydělávat... Někdo může předem vědět o slevnění a chce prodat co nejdříve za vyšší cenu - sama byste to taky tak dělala ...

S tím počasím je to složité - prostě smůla.

S tou cenou - proto nejezdím s cestovkou, ale nachystám si nějaký předpokládaný termín a před plánovaným odjezdem se podívám na 7mi denní předpověď - případně odložím o týden... Je zbytečné utrácet tisíce za pobyt v pokoji a výhled na déšť.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.15 13:06
avatar

No a pak že se nedá na pokaženém zájezdu najít něco pozitivního, ba mimořádného, tak to má být, myslím ty vlny, já jsem jednou v Jugoslávii viděla přes 1m vysokou souvislou hradbu vln a dodnes si myslím, že to byla malá tsunami, doslova mi běhal mráz po zádech, bylo nás na té pláži jen pár a všichni jsme uctivě couvali, ostatní preventivně "zalezli"... no a tu příhodu s cenou a taky výběrem období berte jako poučení, to je to jediné rozumné, co můžete udělat. A dovolenou si nikdy ničím a nikým nenechte zkazit, je to Vaše poctivě zasloužené volno a je jen na Vás, jak s ním naložíte a jak se budete tvářit .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.15 15:18
avatar

Pocasi je smula , u hotelu nebyl bazen?

Jinak staci projit google a hned vite , ze v Marsa Alam je vzdy silny vitr.

Nekdo kupuje hned at si vybere , nekdo last minute slevnene , ale neni vyber. Mela jste moznost i vy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.15 15:35

Tazatel by ještě oželel to koupání...ale to, že si dovolili stejný zájezd slevnit, to je teda k vzteku *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 06.05.15 23:57

Je fakt, že počasí Vám žádná cestovka nezaručí. Ještě v létě to jde, protože tam je dost velká pravděpodobnost, že počasí vyjde. Ale vemte si, že vyjedete na 3-4 dny v zimě do Alp. Tam slota, 30 cm sněhu denně. Nebo naopak, jen umělý sníh, o prašánku si můžete nechat jen zdát. Vydřený sjezdovky. A je to v posledních letech tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 00:34
avatar

to se proste neda nic delat no, na druhou stranu radsi vlny, vitr a studeny bazen, bar a velke letiste na pokoji, nez dovolena s deckama :)
Ale hledat davno po zakoupeni zajezdu, jak se posunuly ceny je hloupost, stejne jako tvrdit, ze ceny pujdou nahoru :) Pred par mesici jsem si koupil zatracene drahou grafickou kartu do pocitace (protoze to byla par dni novinka), ktera stala jako klidne 2 tydenni zajezdy k mori, a je mi uplne jasne, ze ted je o par tisic levnejsi, ale to neznamena, ze pujdu na Alzu, a budu tam tu svoji kartu lovit, abych se podival, jak jsem prodelal, ze jsem si ji nekoupil az ted kvuli GTA5 :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.05.15 00:49

Moje slova, všechno je stejně jen relativní. Jednou proděláš, jednou vyděláš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 07.05.15 06:14

Vy můžete udělat jen jednu věc, tedy pokud chcete trochu uklidnit své Já a CK znepříjemnit život. Jde o větu - .Koupání v moři pouze přes molo, protože tam všude bylo ostré korálové podloží.CK.o špatném přístupu do moře neinformovala, naopak to vychválila, jako nejlepší destinace pro relax a koupán. Jenže - na místě koupeného pobytu musí být vše tak jak CK uvedla v katalogu nebo jinou prokazatelnou formou. Pokud tomu tak není, máte nárok na slevu, kterou musíte uplatnit do 30 dnů od skončení zájezdu jako újmu za narušení dovolené podle § 2543 OZ. Ovšem tohle je poměrně novinka a většina CK takovou reklamaci zamítá a jít k soudu kvůli pětistovce se nevyplatí. Stav se změní, až se zavede mimosoudní řešení takových sporů prostřednictvím ČOI. sos.spk@outlook.cz

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.05.15 09:42
avatar

ježkovy voči! jenom to ne! úředníci z ČOI budou suplovat soudy v občanskoprávních sporech? ufffffffff, to aby tu všichni přestali podnikat a nakupovat. na zákledě čeho by, v tomto konkrétním případě, úředník rozhodoval? brrrrrrrrrrrrrrrrrr. takhle po ránu. . . mimochodem, jak budete specifikovat "špatný přístup do moře"? dobrý je po sametovém koberci (jinak to u moře nikde přece není), špatný po písku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 11.05.15 05:59

úředník by rozhodoval stejně jako soud-posoudil by nabídku v katalogu CK a skutečnost a pak rozhodl, zda se jedná o újmu z narušení zájezdu. Skutečnost v místě pobytu musí souhlasit s nabídkou CK v její kanceláři.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jardaz
Datum: 11.05.15 07:34

Doporučuju překousnout, vzít si ponaučení a jít dál.

Vloni jsme byli v Bulharsku. Cestou tam nám málem uletělo letadlo. Veřejná ostuda před celým letadlem, ale naštěstí jsme byli tak rozespalí, že nám to bylo úplně jedno. Pilot se rozhodl letět dříve, prý bylo hezké počasí? Dorazili jsme na hotel brzo dopoledne, kde nás odmítli ubytovat, až od 14,00. Nechali jsme tam věci a vyrazili na špacír. Jak jsem byl rozespalý a koukal kolem, vzal jsem nohou (kolenem) betonový patník. Málem jsem nemohl chodit. Asi za hodinu jsme se zastavili u bufetu, dal jsem si kafe v papírovém hrníčku. Najednou zafoukalo, já se lekl a vylil si celý horký kafe na tu bolavou nohu. Měl jsem světle modrý kalhoty, takže teď jsem měl ještě opařenou a naraženou nohu, s nohavicí hnědou od kafe.

Večer jsme se hrozně těšili do postele, protože jsme na odlet vstávali nedlouho po půlnoci. V cca 22,00 začala pod okny diskotéka. Spát fakt nešlo, byla to taková ta intenzita hluku, kdy to fakt jakkoli nejde. Člověk to vnímá celým tělem, ne jen ušima. Pořád jsme čekali, kdy to přestane. Čekali jsme zhruba do čtyř do rána. Trochu spát šlo jedině na wc, s matrací na podlaze, vedle záchodové mísy. Naštěstí jsme měli skvělou delegátku a hned dopoledne jsme se stěhovali přes chodbu do jiného pokoje. Sice jsme teď neměli "romantický" výhled na moře, ale do zadního traktu hotelu a nic moc parčíku. Ale ten klid v noci!

Moře bylo dost často "špinavé" (hlavně řasy) takže jsme se koupali v takovém zeleném špenátu.

A dál? Celkem nic. Bankomat mi sebral kartu za podezřelých okolností. Bylo to v sobotu, takže ani nebyla šance na místě něco řešit, jen telefonicky zablokovat. Zbytek pobytu jsem se klepal, kolik peněz z účtu mi zmizí. Po návratu samozřejmě do banky - ztracený čas navíc. Manželka i já jsme dostali střevní problémy. Šlo to vrchem i dolem...

Závěr by mohl být - katastrofa. Ale i tak jsme zažili mnoho hezkých zážitků. Prostě smůla se někdy letí na paty. V Bulharsku jsme byli podruhé - před tím po sezóně na začátku září, to bylo naprosto super. Bez jediné vady. Úžasné jídlo, lidé, čisté moře i pláže, málo lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 07:00
avatar

Přesně, jak píšete, Jardo. Jednou se zadaří, jindy ne. Já mám na Bulharsko /Primorsko/ jen ty nejhezčí vzpomínky. Byla jsem tam sama, krásný dvoulůžkový pokoj s čistým a prostorným příslušenstvím. Musela jsem si připlatit za nevyužité lůžko. Ale aby nezůstalo prázdné, koupila jsem na tržišti pro vnoučata toho nejstrašnějšího a nejzubatějšího krokouše, nafoukla ho a ten nocoval se mnou. Letadlo bulharské, takové menší, asi pro 70 pasažérů a vrzalo a skřípalo jako starý plevník. Říkala jsem si - jestli tohle přežijeme...*ee*Letěli jsme v noci, z Pardubic, vidět nebylo nic. Snad lepší.:-D A že jste zaspali? To je dost divné, my odlétali ve 4 ráno,na letišti jsme museli být předem už ve 3 hodiny. Nezaspal nikdo. Když má člověk před sebou takovou cestu a tak brzy ráno, spí jako na vodě a zaspat snad ani nelze. Za 2 hodiny jsme byli v Burgasu. Za další hodinu v Primorsku. Hned mě ubytovali. A protože se v Bulharsku hodina přičítá, kolem 9,30 jsem se už rochnila v teplém moři. Děti byly už ve školách, krásné horké indiánské léto, trhovci nabízeli slevy, aby ještě něco prodali...bylo to nebe na zemi.

Úžasná polopenze, výběr ze švédských stolů, příjemní lidé, Bulhaři, i čeští turisté. Protože jsem byla sama, mohla jsem se rozhodovat, na který výlet, kdy, nemusela jsem brát ohled na partnera. Lepší dovolenou jsem nezařila a asi už nezažiju. Moře čisté a teploučké. Střevní problémy žádné. Tak nějak si představuji ráj, do kterého se po smrti dostanu. Takže můj ráj je v Primorsku. Jaga.

Diskotéky byly, i když začátkem září už ne tolik a tak intenzívní. Jistily to kvalitní špunty do uší a klidně jsem spala s otevřenou větračkou na hlavní třídu. Takže záleží na tom, jak si to kdo udělá. Co očekává, na co se těší. A jak dokáže překousnout nepříjemnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.