Zaměstnáni na dohodu

Od: Datum: 05.05.15 16:06 odpovědí: 1 změna: 05.05.15 20:35

Dobrý den nevím na koho se mám obrátit tak se obracím na vás.Zaměstnavatel v rámci snižovaní stavu zaměstnanců přechází z nepřetržitého provozu na tří směnný a ja jsem jako jeden z těch zaměstnanců kteří by měly zůstat ve tří směnném provozu,ale z rodinných důvodu mě to moc nevychází.Tak jsem se chtěl zeptat když dam výpověď dohodou nebudu mít nějaké problémy s uřádem práce,respektive budu mít nárok na podporu v nezaměstnosti?Ještě novou práci bych měl ale bylo by to zatím na měsíc a pak by se vydělo jestli si mě tam nechají nebo ne.Ale bylo by to jen práce na dohodu.
Děkuji za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.15 20:35

Rozhodně nedávejte výpověď dohodou, protože takový právní úkon neexistuje. Buď dáte výpověď (a poběží dvouměsíční výpovědní doba), nebo navrhnete zaměstnavateli rozvázání pracovního poměru dohodou, se kterým on může a nemusí souhlasit, a pak by zbývala zase jen ta výpověď. Pokud rozvážete dohodou ze závažných důvodů, nebude případná podpora krácena.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.