Jak funguje kreditní karta (od KB)?

Od: Datum: 03.05.15 16:37 odpovědí: 12 změna: 03.05.15 21:28

Hezkou neděli. Okolnosti mě přiměnily založit si u Komerční banky produkt s názvem: "kreditní karta pro podnikatele". Slovní spojení "kreditní karta" ve mě budí mírnou nejistotu a obavy. Jelikož jsem nikdy podobný produkt nepoužíval, tak i přes čtení několika článků na internetu - tomu moc nerozumím. Konkrétně nerozumím podmínkám využití bezúročného období. V průběhu následujícího týdne, potřebuji z tohoto produkty vybrat nějaké peníze (a ideálně je vložit na účet nevedený v KB a poslat jako platbu někomu jinému), údajně je tento způsob vybírání pěněz zpoplatněn a karta je určena pro platby v obchodech. Znamená to, že když vyčerpám peníze zítra 4.5.15 musím je všechny vrátit do 31.5.15, abych neplatil žádný úrok? Pokud ano, tak mi to ale nesedí se zmiňovanými 45 dny?

Mohl by mi prosím někdo zkusit více přiblížit fungování tohoto nástroje (ideální je vysvětlení jako pro blba). Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.15 17:08

A že je musíte vrátit do 31.5 jste vyčetl kde? Nicméně bezúročné období je až 45 dní, a počítá se od 1 dne měsíce, ve kterém jste si peníze půjčil. Takže pokud peníze vyberete 4.5 mělo by být bezůročné období do cca 15.6. (počítáno od 1.5)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.15 17:15

No to mi vyplynulo z tohoto obrázku. Původně jsem si chtěl peníze vybrat již před víkendem 30.4. což by tedy bylo značně nevýhodné.

Datum: 03.05.15 19:38
. .. .

Datum: 03.05.15 17:17

KK od KB funguje takto. Co tou kartou utratite od 6.dne v mesici do 5.dne nasledujiciho mesice (hranicni data a do ktereho obdobi platba spadne zalezi na tom, jak rychle si ktery obchodnik platbu dokaze stahnout), to je potreba uhradit do nejblizsiho 20.dne mesice, abyste mel pujcku zadarmo, bez uroku. Neuhradite-li, banka si zamne potesene rukama a 25.si stahne urcitou castku z bezneho uctu sama, ale jiz s uroky.

Priklad: Do 20.5. musim zaplatit to, co jsem utratila od 6.4. do 5.5.

Dalsi vec je vyber ci prevod na ucet, to je vcelku mastne - 1% z vybirane ci prevadene castky, min 50 Kc.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.05.15 17:56

Díky za odpověď - to znamená, že bude lepší počkat až do středy, abych to vybral až v dalším období. Při bezhotovostním převodu platí poplatek také?

Datum: 03.05.15 18:45

Není zač. Jojo, i při bezhotovostním převodu se platí to procento.

Datum: 03.05.15 20:02
"1% z vybirane ci prevadene castky, min 50 Kc"--- toto se týká výběrů v zahraničí,v tuzemských je pevně daná částka a první většinou bývá zdarma - viz ony stránky karty a sazebník poplatků - záleží na jakou částku je karta vedena...

Datum: 03.05.15 20:06

Mám KK od KB - když vyberu či převedu 8000, strhnou mi 80 Kč, když 6000, tak 60 apod. Zde v ČR. U jiných bank to neznám, ale u KB ano.

Datum: 03.05.15 20:11

...mám taktéž --- za první nic a za další 25,-...u ostatních vím,že je výběr daleko dražší...

Datum: 03.05.15 21:05

Čtu to tu teď celé znovu (abych našla příčinu našeho nesouladu) a přehlédla jsem, že se tazatel ptá na PODNIKATELSKOU KK. Já psala o KK osobní. Je-li to u podnikatelské tak, jak píše Mcmerkurion, pak se omlouvám. Ale alespoň princip bezúročného období jsem snad podala lidsky a tedy přínosně - rozčiluje mne totiž, jak složitě toto většina lidí vysvětluje

Datum: 03.05.15 19:48

platby=nákupy maj bezúročný období,peníze=vybraná hotovost se úročí ihned od prvního dne,je to tak u všech karet...

doplněno 04.05.15 00:48:

je to u všech (vše není 100%,třeba bude výjimka,co potvrzuje pravidlo >>> takže u většiny) karet jakékoliv společnosti > výběr je úročen od začátku /// na nákupy je bezúročné období,v kterém,když se zaplatí,neplatí se úrok,není-li využito bezúročné období=nesplaceno,naběhnou úroky včetněonoho bezúročného období /// výše úroku je různá podle karty,společnosti,počasí apodobně (většinou je plus minus 2% měsíčně a na hotovost bývá o něco větší...)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.05.15 21:28

Já se tedy dočetl: "zdarma 1 výběr hotovosti z bankomatu v zahraničí měsíčně"

O okamžitém úročení při výběru hotovosti nemohu nic najít. Jakým úrokem?

Zřejmě to hledám nepozorně, protože je mi z těch bankovních keců blbě, hlavně, že se 5x dočtu, že si mohu navrhnout vlastní designe - velmi důležité...

doplněno 04.05.15 01:07:

Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.