Jak rychle zatočit s rýmou

Od: Datum: 01.05.15 13:00 odpovědí: 8 změna: 02.05.15 07:23

Dobrý den, poradte mi nejúčinnější prostředky jak zatočit s rýmou? Nejlépe to, co má každý doma. (Tak prosím neraďte léky z lékarny)..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.05.15 13:03
avatar

Dobrý den, napařovat si hlavu nad horkou a osolenou vodou - to uvolní dýchání. Jinak, ta rýma bude asi trvat ten pověstný týden (nebo 7 dní). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 13:06
avatar

Taky doporučuji slanou vodu.Sama se nenapařuji (což je lepší) ,ale vytírám si nosní dírky slanou vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 13:42
avatar

Zdravím, kupte si Vincentku (mají ji v každém větším supermarketu nebo obchodě). Stojí okolo 25 Kč. Najděte doma skleničku na slivovici nebo nějakou podobnou menší skleničku. Nalijte do ni trochu Vincentky a nechce vybublinkovat. Až v ní nebudou bublinky, tak normální kapátko do očí a prolívat s tím nos. Nejméně třikrát denně (do každé nosní dírky nalít třeba i třikrát za sebou plné kapátko), lépe víckrát, když máte akutní rýmu. Před každým smrkáním prolít. Před každým zakápnutím klasickými nosními kapkami prolít Vincentkou a vysmrkat. Léčbu rýmy tím urychlíte, ale ne o moc. Tak o jeden až dva dny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olinlito
Datum: 01.05.15 14:09

Osobně se tepleji oblíknu než obvykle (tak, aby mi bylo pořád teplo, ne akorát a ne zima) a vyrážím do práce za deště, za tepla, za větru... a dva kapesníky s sebou. Do třech, spíš čtyřech dnů to odejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 17:52
avatar

S rýmičkou nic nenaděláte. Trvá sedm dní jak s léky, tak bez nich. Jediné co mohu doporučit je nepoužívat papírové kapesníčky, ale koupit roli měkkoučkého toaleťáku. Vyjde to levněji ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.05.15 19:28
avatar

S rýmou zatočíte vitamínem C a ležením v posteli týden. Nic jiného na ni neplatí. Léčená i neléčená rýma trvá týden, se přeci říká, ne? Hodně tekuti, čaje s citronem a klid na lůžku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 21:28

Mms

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.15 07:23
avatar

Napařovat nohy. Ideálně nohy po kolena a ruce po lokty do co nejteplejší vody. Mám to vyzkoušené na synovi. Postup jsem zkopírovala, líp bych to nenapsala.

Napařování nohou a předloktí

Starým dobrým receptem našich babiček je napařování. Slouží k uvolnění nosu a spuštění zatuhlé rýmy. Přes den si nalijeme do umyvadla horkou vodu jak nejvíc sneseme, přidáme hrst kuchyňské (mořské) soli a ponoříme předloktí. Vydržíme alespoň pět minut, pak ruce osušíme a teple se oblečeme.

Večer před spaním si k posteli postavíme kbelík nebo umyvadlo, nalijeme do něj horkou vodu a ponoříme nohy. Vydržíme co nejdéle, horkou vodu si můžeme i přilévat. (Do vody lze opět vložit v plátěném pytlíku strouhaný zázvor nebo sůl, nebo nějaké bylinky). Po napaření osušíme a hned pod deku. Dobře lze takhle léčit děti, když jim u toho čteme.

Zdroj: http://www.zahradaapriroda.cz/jak-rychle-vylecit-rymu/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.