Jak resit stravovani remeslniku?

Od: Datum: 01.05.15 11:11 odpovědí: 10 změna: 01.05.15 13:56
avatar
Dobrý den,promiňte chyby,píšu rychle a na mobilu.Prosím,nevíte jak řešit?Dnes k nám nastoupila firma na renovaci koupelny a 2 záchodu a já s mým chlapem nevíme jaký je standartní postup v jejich stravování.Já jsem nic neřekla,oni taky ne a nevíme..Dnes ráno nastoupili chlapi 3 a různé se tu budou střídat v příštích nejméně 7 dnech a víc. Ptala jsem se uz mamci,jejího přítele a taky neví.Teta mi řekla,že kdysi měla na 5 dní řemeslníka,nabídla jídlo,ale byl slusnej a sám nabídl,že ji za každé teplé jídlo dá třeba 50,- a obávám se,že já nabídku taky a chlapi kyvnou a budou jen brát.Nevím,poradite,prosím,někdo,řešil jste někdo?Děkuju..
doplněno 01.05.15 11:21:

Moc dekuju za odpovedi.. Resit to teda nebudu.. Ja i muj chlap jsme prejici,pratelsti a klidne bych jim delala vsechno jidlo, ale pri tolika chlapech se to v penezich nascita a milionari nejsme.Kafe jim dam, vlastne uz jsme dali.Jeste hednou dekuju, pomohli jste mi a hned to tak reknu i manzelovi..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.15 11:13

V klidu, nic neřešte, je to jejich starost, pokud to nemáte ve smlouvě. Taky jsem uvažoval jako vy, ale pak jsem to nechal být a oni se obsloužili sami. Ať se podaří!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 01.05.15 11:15
avatar

Dobrý den, myslím, že dnes už se stravování řemeslníkům nezajišťuje - stačí případně káva nebo nealko pití. A vím, že i to je někdy odmítnuto (prý jim to majitel firmy zakázal). Záleží na lidech. Zdravím!

doplněno 01.05.15 11:27:

Hlavně žádné pivo - po pivu jsou utahaní a pracují pomaleji .

Ohodnoceno: 3x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 01.05.15 11:27

Přesně tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 11:23

Většinou se už řemeslníci "nekrmí", výjimka bývá to, že je nějaké stravování daleko, hoší na hodinku nebo ještě déle vypadnou se najíst a tak se práce natahuje, pak je někdy lepší jim uvařit. Ale pokud je jich víc, nevařila bych, je to věc firmy a některý šéf to dokonce nemá rád. Záleží, jak máte nastavený a domluvený časový limit dokončení, prac.dobu atd., ale spíš bych radila dělat "brouka" a nevařit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 11:36
avatar

většinou to řeší sami že si někam zajedou, nabídněte třeba jen tak nějakou buchtu, zákusek . Většinou mají jídlo vlastní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: quasi
Datum: 01.05.15 13:24

Kéžby měli ...asi tak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: byxiq
Datum: 01.05.15 12:07

Také jsem byla překvapena,když mě přišel malíř a tapetář vždy v poledne a první den jsem mu nabídla studené občerstvení a jejikož byl nenasytný,tak druhý den jen kávičku s perníčky a snědl celou krabici,tak nechápu,proč si nebere svačinu z domova,když je takový hladovec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.05.15 13:18

Bože vaše starosti, to je problém zaměstnavatele, vám po nich naprosto nic není. Doby socialistické, kdy přišli, když jste je sehnali, a dostávali svačinku, obídky, pití jsou dávná dávno pryč. Jejich práci platíte a tím to končí. Kde jste na to proboha přišli? Nebo vy máte takovou smlouvu? Když nedáte naprosto nic, nic se neděje. Když se vám budou líbit, dělat to kvalitně, dejte třeba kafe, žádný alkohol, ale žááádná taková povinnost neexistuje! Nestresujte se, spěte klidně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 13:39

žádné jídlo a pohoštění... jsou u vás na práci a ne na přátelském posezení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kdeto
Datum: 01.05.15 13:56

Kde to žijete, ještě v socialismu. V kapitalismu má makat. Možná za to je i placen. Vy si hlavně hlídejte kvalitu a veďte si stavební deník a všechno co se vám nelíbí si nechte ihned podepsat. Pokud Vám potom kachličky spadnou, budete plakat, že nic nevysoudíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.