Vrácení peněz z internetového obchodu

Od: Datum: 01.05.15 02:07 odpovědí: 5 změna: 01.05.15 08:54

Dobrý den,

prosím Vás o pomoc. Objednala jsem si na internetovém obchodu ZOOT zboží (2 ks oblečení), jelkož se chlubí tím, že si klidně lze objednat více velikostí, tak jsem si objednala 2. Jedno mi bylo a druhé jsem nakonec vrátila, a protože nabízí právo na vrácení do 90 dnů, nespěchala jsem, jelikož jsem nebyla zcela rozhodnutá, jakou velikost si nechat. Vrátila jsem ho tedy více než po 14 dnech. Pár dní po zpětnému zaslání mi od nich přišel e-mail, že zboží k nim v pořádku došlo a že mi peníze vrátí do 10 prac. dnů. To však už bylo v úterý a na internet. bankovnictví se mi zatím žádná přijatá platba neobjevila, čekala jsem ještě, zda přesun z jedné banky do druhé netrvá třeba více než den. Účet mám u KB. Chtěla bych se tedy zeptat, dokdy se na internet. bankov. objeví přijatá částka od zaslání. Případně, zda máte s tímto u této společnosti zkušenosti a jaké. A co případně dělat, kdyby už se mi tam správně měla objevovat. Napadlo mě napsat e-mail.

Děkuji za Vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.05.15 06:55
avatar

Dobrý den, a jak bylo to zboží placeno, resp. jste si jistá, že jste jim poskytla správné číslo Vašeho účtu? Nebylo uvedeno nesprávné číslo účtu? Jinak, pokud peníze nepřijdou ani po víkendu, tak jim zase napíšete a zeptáte se, kde je problém. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 07:44
avatar
Jedná se přece o Vaše peníze, proč se tedy zdráháte s obchodem komunikovat? Email, telefon.. Napište jim nebo zavolejte a hned budete vědět na čem jste. Mohli obj. někam založit - člověk dělá chyby běžně a ani výpočetní technika není neomylná ;)
doplněno 01.05.15 08:29: @ladinpraha 30 dni uvádí, že mají na vyřízení reklamace. V případě vrácení zboží v neporušeném obalu, nenošené a s visačkou, takové zboží lze vrátit bez udání důvodu do 30 dnů a peníze PRÝ vrací max do 10 PRACOVNICH dnů. Viz. jejich internetové stránky a informace o vracení zboží.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.05.15 08:02
avatar
Tyhle velké firmy nefungují tak rychle, ani mall vám nevrátí peníze obratem. Jeden přijme zboží, druhý zkontroluje, třetí dá pokyn do uctarny a tam 3 dny žádná míra. Pokud je to méně než 10 dnů nebál bych se. Ale napsat jim můžete v tom duchu, kdy se můžete těšit na vraceni peněz.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 08:15
avatar
Pokud se nic nezmenilo, tak maji na vraceni penez 30 dni.
doplněno 01.05.15 08:51: Samozrejme plati Obchodni podminky, pokud maji nastaveno jinak, vyhodneji pro zakaznika.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 01.05.15 08:54

Pochopitelně se nějakým způsobem zeptejte - s odkazem na jejich zprávz o vrácení peněz. S obchodníkem je nutné jednat pořád.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.