Bulharsko,teplota moře,medůzy

Od: Datum: 26.04.15 16:12 odpovědí: 20 změna: 17.06.16 22:18

Zdravím,trochu jsem uvažoval letos o dovolený v Bulharsku.Chci se zeptat jaká tam bývá v srpnu teplota moře a zda jsou tam opravdu medůzy. Na netu jsem se dočetl o teplotě 24°C což je pro nás málo *smich*. Pak taky někdo píše,že je tam spousta medůz,někdo to zase popírá. Děkuji za vaše zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: how
Datum: 26.04.15 16:48

Pokud je pro vás málo 24, vyhněte se Bulharsku. Medůzy jsou obvyklé, záleží na náhodě, ale v této zemi platí, že čím teplejší moře, tím více medůz, resp. v srpnu jich je více, jak na začátku sezóny. Jeďte do Řecka - moře čisté a teplé. Černé moře v těch ideálních podmínkách má viditelnost do 3m. V Řecku by do takové špíny nevyhodili ani psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.15 16:55

V Řecku jsem byl několikrát,myslel jsem ,že bych zkusil Bulharsko. Děkuji za odpověď.

Od: how
Datum: 26.04.15 17:10

Najděte si nějaké to své "místo" v jižní části Chorvatska nebo Černé Hory. Pokud rádi cestiujete - zkuste Albánii, hezky je i na Sicilii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 08:36

Já jsem čekala od Řecka více,,nic moc,,,v Bulharsku je lépe.Záleží ..kam pojedete Na př. do Burgasu a Varny bych nihky již nejela. Ani do Sozopolu.Ale takové Slunečné pobřeří je boží...Na Nesebaru byly zeleninové trhy a jiné,,,stánky zděné s jídlem tak i po cestě také u přístavu,,je tam dost zajímavých věcí na podívání..Také nejsou špatné Kanáry-Tenerife,,jih.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 12:53

Hele to není špína,ale je tam písek a voda to čeří. Kdyby tam byly kameny,tak vidíš jajo v Řecku.Já byla v Bulharsku asi 15x a jsem nadmíru spokojená. Jewdnou jsme měli chaluhy. Medůzy jsem viděla velice málo..takřka vůbec--Mám toho projetého dost,ale Bulharskem neopovrhuji...než se drápat po kamení tak raději písečné dno ,,je jistější,,Já jsem byla i září a bylo OK

doplněno 27.04.15 13:00:

Meduzy jsou jak se má citelně ochladit...Já jsem jezdila jedině na Nesebr a Slunečné pobřeží.. Všude blíko,jezdí tam vláček a je levně,,Také jsem sedla na vlak a jela ,,jen tak i bez ubytování,Vždy jsem se ubytovala. A nakonec i bez jídla,,,Toho tam je dost

doplněno 30.04.15 08:39:

To je lanovka na sopku Teide,,něco božího ,,člověk projídí ,jarem létem a na sopce je sníh..A není to drahé..jako celkově.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.15 18:02
avatar

K meduzám ,svého času jsem jezdil na Družbu u Varny,občas tam bylo hejno medúz ale nebyli žahavé nikdy neublížili!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.15 21:00
avatar

Kdysi před 40 lety jsem byla jako dítě s rodiči v Bulharsku ve Varně. Já poprvé u moře, byla jsem jak posedlá, jenom do vody. Voda byla studená jak čert, nějakých 16 °C, a plná medúz. V průměru měly asi 10 cm, byly mléčně bělavé a nežahavé. Byli jsme ubytovaní v soukromí u lidí, ke kterým moji rodiče jezdili pravidelně, a ti říkali, že toto je naprosto neobvyklé. Že někde na moři byla veliká bouře, která obrátila vodní masy, nahoru se dostala z hlubin ta studená voda a s ní i medúzy. Pláž byla plná rosolnatých koláčků.

Teplota vody 24°C není málo. Před pár lety jsme byli v Tunisku. Voda byla asi 28 °C a to bylo v tom vedru úplně odporné, prostě byla moc teplá. A tam mě teda konečně medúza žahla. Měla jsem asi půl roku takovou spirálu nahnědlých skvrnek od zápěstí až k loktu. Tam nám zase domorodci v hotelu řekli, že když medúza žahne, je dobré si okamžitě nabrat ze dna hrst písku a zasažené místo si odřít. Rada se může hodit - mně se hodila.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.04.15 21:21

Jo hold jsme rozmazlení,v Turecku byla voda 31,na Djerbě 33,na Kosu 28,v loni na Kosu 25 a to se už zdálo málo. Spíše mi jde o ty medůzy,manželka tam proto nechce. Tak musím zvolit něco jiného.Autem ne tak Chorvatsko nepřipadá v úvahu. Jsme spíš na pláž,žádné cestování. Díky za informace. Tak asi Turecko,chtěl jsem Bulharsko,ale ty medůzy.

Datum: 27.04.15 06:53
avatar

Bulharsko - Primorsko. 14 denní pobyt od 28. 8. do 11. 9.

Medúzu jsem viděla jen 2 x /a osamocenou/, když ji moře přineslo na mělčinu. Vypadala jako bleděmodrý igelitový pytlík naplněný vodou. Opatrně jsem ji vzala do dlaně za klobouk,obrátila, prohlédla a zase pustila. Proč to vyhazovat z moře, patří to tam a jak říkám, byly jen 2 za celý pobyt. Takže nic,co by lidem škodilo.

V autobuse při cestě zpátky na letiště byli rekreanti z jiné destinace. Ti velice litovali a záviděli, oni prý za celý pobyt žádnou medúzu nepotkali. Tak jich tam asi opravdu moc není.

Jinak byl hic a hic a hic, opalovalo to jako divé a moře bylo vyhřáté tak, že to ani člověka moc neosvěžilo, když tam vlezl. Koncem léta je v Bulharsku opravdu krásně. Děti už byly ve školách, na plážích bylo klidněji.

Takže za sebe - jela bych na přelomu srpna a září klidně znovu. Bylo krásně, teplo, čisté moře, příjemní lidé, ať už místní, nebo čeští turisté, které jsem tam potkala. A s těmi medúzami to není pravda.

Je to, jako kdyby houbař uviděl na houbách jednoho kance a hned ječel: Ten les byl plný divočáků! :-DJaga.

Jen jeden zážitek mi nebyl příjemný. Hadů se nebojím. Ale když jsem sáhla po tričku do písku a něco na mě zasyčelo, nebyl to příjemný pocit. Had - nevelký, ale takový šedivý a tvářil se dost nepřátelsky. Udělal si pokoj v mém triku. Bylo takové proužkované, z několika odstínů šedi, tak si milý šedý had medil a připadal si krásně schovaný. Pozvala jsem si plavčíka s lopatou. Ten hada nabral na lopatu a s vysvětlením, že to je mořská zmije a není jedovatá, ho odnesl kus dál od pláže a tam ho pustil. Nakonec, proč ne, když to zvíře nebylo škodlivé. Jen jsem od té doby k hromádce svého oblečení přistupovala opatrně a všechno pořádně protřásala. Už tam nikdy nic ale nebylo.

doplněno 27.04.15 10:35:

S těmi písečnými blechami jsem se tam nesetkala, ani jsem o nich neslyšela.

Co se týče těch vln: Primorsko mělo výhodu: dalo se vybrat:

1/ Severní pláž, taková bouřlivá, divoká, velké vlny, člověk si musel hlídat podprsenku a plavat se taky moc nedalo. Ale na vyblbnutí ve vlnách to byl pro suchozemce zážitek.

2/Jižní pláž - klidná jako olej, postupně se lezlo do moře, asi 20 m jsem pořád ještě stačila. Vhodné pro rodiny s dětmi. Vlny žádné.

Když jsem se vyřádila ve vlnách a párkrát se napila mořské vody, začala jsem preferovat tu klidnější Jižní pláž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostasuchy
Datum: 27.04.15 09:17
Vaše zážitky z Bulharska se moc hezky čtou. Už se nemůžeme s rodinou dočkat až tam na 12 dní pojedeme - také do Primorska. Období 20-31. srpna.
Setkala jste se s mořskýmí blechami? Aspoň tak jim čeští turisté říkají. Malé potvůrky, co koušou podobně, jako ovád. Prý jich ke konci sezóny bývá moře plné.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: anelia
Datum: 17.06.16 11:37

chtela jsem se zeptat kdyz jedeme konci cervna jaka bude teplota more dekuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.16 22:12
avatar

babajaga - před lety jsme měli v BLR zase plnou pláž těch azurových. Byly překrásné a bylo mi jich líto, obzvláště když nepálily. Bylo to buď v Pomorí, nebo Primorsku, jezdili jsme jen tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 10:16
avatar

Pokud jste viděl jiné moře tak to bulharské vás zklame, přišlo mi špinavé a pro vlny se dalo jen špatně plavat. Nenachly mě Zlaté písky, Nesébr, Primorsko, Slunečné pobřeží (koňak Slnče brjak ten mě naopak nadchnul). Manžel a dcera se potápí a přilepená medůza na masku byla dost často, dcera ječela, že plavat v rosolu nebude. Některé medůzy byly velké jako talíř, ošklivě jsem měla požahanou ruku ale byly krásné, namodralé, růžové, bílé a některé měli zubaté kraje. Malé rybky na grylu byly prudce jedlé, koňak i šampus výborný, nudistická pláž krásná, ovoce za pusu ale jinak mě strava neoslovila a po bobčorbě (fazolová polévka) mi bylo docela nedobře. Al inclusive pouze 1x, pak už jen polopenze a bylo to dostačující. Ovšem naposledy jsem tam byla r. 2008.

doplněno 27.04.15 13:35:

Ty medůzy tam ve velkém množství nejsou každoročně, my měli 3x štěstí, byli tam.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honza009
Datum: 27.04.15 20:19

Medůzy jsou všude ve Středomoří, někdy v Bulharsku, někdy v Řecku, někdy na Mallorce. To si nevyberete, někdy se prostě přemnoží. Ale když jsou ta hejna, tak ty nejsou nebezpečné. Zatímco v Turecku v Antalyi ženu požahala jedna jediná téměř neviditelná, a bylo to dost nepříjemné.

Podle medůz nemá cenu plánovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katkaa
Datum: 17.06.16 14:03

neznám teplejší moře a medůzy tam skoro nejsou, ale zato je tam v lepších místech přeplněno lidmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukas95
Datum: 17.06.16 16:37

Moře je teplejší než třeba v Chorvatsku, hlavně je o dost méně slané a také není tak čisté, každopádně koupání naprosto v pohodě, nepřišlo mi, že by tam bylo nějak moc medůz nebo tak.. Byl jsem tam vloni v červenci..

Každopádně je znát, že Bulharsko je chudší země a ve vnitrozemí to platí dvojnásob. Mizerné silnice, prostitutky u cest, hlavně na hlavních tazích Burgas - Varna atd.. U moře je fajn, ale oproti Chorvatsku je Bulharsko o dost horší. Přeci jen u Chorvatska je cítit malý nádech exotiky, tady nikoliv, ale moře opravdu teplé. :) Velký klad je v tom, že Bulharsko není nějak drahé a ve vnitrozemí je vše levnější než u nás.

A jestli vám 24 stupňů přijde málo, tak v Evropě nemáte moc na výběr.. Ani to Řecko není nějak teplejší.. Zkuste třebe Egypt, moře nesrovnatelné s těmi evropskými a krásně teplé :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.06.16 22:16
avatar

V Egyptě v červenci bylo Rudé moře dost studené, možná jako v chorvatsku v září.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katkaa
Datum: 17.06.16 17:35

Trochu mi připomínáte mou švagrovou, nevěděla jak bratrovi říct, že ty obyčejné destinace v Evropě, kde už párkrát byli jsou už nudné a touží po exotice. Tak si vymyslela, že ji v každé vodě je ukrutná zima. Podařilo se ji to, pak se přiznala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.16 20:15

V Bulharsku není špinavé moře,,,je tam místo kamenů písek...A to mám raději,než jít do vody v botech to bych nemohla..Písek pouze čeří vodu..Medůzy jsem viděla a le málo,,jak se má ochladit počasí,tak tam byly ale zanedbatelně.

Byla jsem tam asi 15x a já si Bulharsko chválím. Také jsem byla několikrát v Řecku a také jsem čekala více,,Akorát jsem viděla na stromě olivy a pomeranče. Jezdila jsem na Nesebar a Sluneční pobřeží..

Pokud chcete něco zvlíštního,tak Kanáry...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.16 22:18
avatar

Jo, Nesébr je kouzelný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.