Podivná filosofie některých věřících

Od: Datum: 29.04.15 06:41 odpovědí: 27 změna: 08.05.15 14:07

Chtěl bych se s Vámi podělit o moje zkušenosti s věřícími lidmi. Připadá mi, že mezi křesťanskými spolky jsou velké rozdíly v jejich filosofií a výkladu. Dříve jsem byl katolíkem a chodil do kostela a cítil se spokojený a šťastný. Před nedávnem jsem navštívil křesťanský letniční sbor "Dobrou zprávu".Tam se cítím, jako moucha v pavučině. Snaží se mi podivným podbízivým způsobem ovlivňovat moje rozhodování a řídit můj život, pod záštitou že svoje myšlení odevzdám do rukou nejvyššímu Pánu a on pro mne zná co je v životních situacích nejlepší řešení.Když jsem to zkusil a snažil se být ještě víc horlivým věřícím, pomáhat ostatním a dělat dobré skutky a být morálně vzorný, tak náhle přišla od vedoucího pastora děsivá odpověď.Moje vzornost chování,odříkání se některých požitků v životě a obětavost je naprosto zbytečná a Pán nejvyší nehodnotí člověka, jestli se snaží být dobrým člověkem nebo špatným,ale ve výsledku má obě rozdílné skupiny rád úplně stejně. Tak k čemu to úsilovné snažení být dobrým člověkem do kterého sbor nutí, když to prý ani nikdo neocení ani nepochválí a nejvyššímu Pánu to je jedno, protože Ježiš nás svoji krví vykoupil. Tak proč se mám omezovat ve stylu zákaz namlouvání si slečny, jde o běžné rande,zákaz chodit do restaurací, zákaz se dívat na televizi aj.Tohle přece v kostele nikdo nevyčítal,ani neřídil co smím a co nesmím. Dokonce, když jsem potřeboval v nouzi pomoc, tak jeden věřící bratr mi řekl, když jsem byl venku někým přepaden a okraden, tak toho co mi to udělal má milovat a prosit jeho o odpuštění.Tím, že jsem nedal jemu lásku najevo, tak mne nejvyšší Pán neochránil a můžu si za to sám špatným výkladem evangelia a že jsem úplně blbej a nerozumím křesťanství. Kde je ochota mne pomoc v krizové situaci, asi žádná, a ještě se věřící kamarád postaví na stranu toho kriminálníka a tvrdí, jak bude on spasen v nebi za hříchy vykoupené dopředu od ježíše.Tak mne hecuje a deptá. Jáká je to spravedlnost a měla by v křesťanství být a jak je vidět není. Dostává mne to do protiřečení a rozpolcenosti. Vždyť každý si nese zodpovědnost za to co komu provedl a měl by správně litovat svého činu a ne, že nahází všechny lidi do jednoho pytle a nakonec výjdu z toho ten nejhorší já, že jsem blběj a mám slabé základy křesťanství-taková výmluva.Když je teda jedna Bible a jeden Pán Stvořitel, tak proč v kostele je to v pohodě bez stresů a nejsem tam zdeptaný, jako tady v křesťansým sboru,obojí jdou za stejným cílem,ale jinak si asi náboženství výkládají, ale mezi sebou se ty dva spolky nemají radi kostel a křesťanský sbor-paradox.Zřejmě se vrátím zpět ke katolíkům a lituju toho, že mne tam kamarád pozval na návštěvu, když mi všechno vyčítá a nepomůže.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.15 06:49
Promin ale odpověděl sis sám:Jsem úplně blbej.
Jestli v té sektě někdo věří tomu,co ti tam kdosi jiny prezentuje,tak je vás takových vic.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.15 07:09
avatar

Uz jen tim, ze mas sam pochybnosti ... je to proste spatne ! Verici clovek neznamena byt ovce. Na randeni, na restauracich, divani se na TV...na tom neni nic odsouzenihodneho...To neni verici spolek, je to sekta, ktera se snazi zakazy a moci ovlivnit a hlavne poslapat dusi. Jsem take verici, ale to neznamena, ze budu poslouchat nekoho, kdo ma sam se sebou problemy a potazmo se chova jako ignorant a svou "viru" si upevnuje pouze prikazy. Bud sam sebou. Ono verit je fajn, ale nesmi to ovlivnovat ty ostatni do te miry, ze jsou nestastni. Je to tvuj zivot, je to tve rozhodnuti, tvoje volba. Jsi tu z duvodu, ktery sis sam vybral a hlavne kazda vira, at v Boha, az v Sebe, at v Energii, ve Vyssi moc...to vse musi vychazet od srdce a ne od prikazu nejakeho sektare, ktery si neco dokazuje.

A jeste neco. Podle mne se nemusis vracet nikam, ani ke katolikum, ani k nikomu jinemu. Byt verici neznamena byt s nekym, byt ve spolku, byt nekde s ostatnimi. Verit muzes sam pro sebe a za sebe a sve presvedceni. K tomu ostatni lidi nepotrebujes :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ondrous
Datum: 29.04.15 07:54

Líbí se mi moc Vaše odpověď, že vše musí vycházet ze srdce a ne pod nátlakem nějakého křesťanského sboru.Dokážu odlišit hřích např.smilstvo, vyspat se s cizí ženou,ale zajít si s dívkou na romantickou večeři a dívat se jeden druhému do očí není nic špatného na romantice. Oni by chtěli ve sboru,abych si žádnou slečnu nenamluvil a chodil jen s ježišem a dělal co chtějí oni.V restauraci pokuď se neožeru, jen si dám s mírou něco, tak také na tom nic není a pokuď se dívám na televizi a vyberu si pořad, který mne baví třeba komedie,tak taky nehřeším. Přehánějí to a chtějí mne dostat asi k chocholouškovi

Datum: 29.04.15 08:08
avatar

Jezis by urcite nechtel aby jste s nim "chodil" :) Staci, ze ho milujete, tam nekde hluboko uvnitr sama sebe. A hlavne, vy nejste povinne NIKOMU se zodpovidat a obhajovat svou viru, ta je proste ve Vas, nic vic, nic min. A s tou divkou na rande jdete, ona laska ma ruzne podoby a pokud obohati a ucini cloveka stastnym, je to vzdy jen dobre.

doplněno 29.04.15 08:37:

A hlavne, nezapomente zit svuj vlastni zivot, tam patri i chyby a omyly :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.15 07:24
avatar

Vypadala jsem jako blázen, když jsem se několikrát zastavila s litmi na rohu, kteří drželi Strážní věž nebo co to bylo a tutéž otázku jsem položila i na mnoha jiných místech a jiným věřícím. Položím ji i vám: Koho bůh bude milovat více? Toho, který v něho věří a velebí Ho, ale jehož způsob života ubližuje a škodí lidem. Anebo toho, kdo v Něho nevěří, ale žije tak, že desatero je pro něj zákonem, ikdyž ho neumí vyjmenovat. Pomáhá lidem, je laskavý a spravedlivý atd.atd.? *hej* Víte, že mi nikdo nedokázal odpovědět? Jen takové mlžení, jakože když někdo je věřící, nemůže lidem ubližovat + citáty z bible. Co si myslíte vy? *hej*Moje rada na vaši otázku: Bohu vyznávejte lásku v nějakém chrámu, kostele, kapli, když vám to nestačí doma a vlastně kdekoliv. Ale žijte s lidmi, kteří vás budou akceptovat, budou vás rádi vidět a vaši pomoc ocení. *slunce*

Neodpustím si pěkný vtip: Lékaři probudili člověka, který už stál před boží tváří a mluvil s Nim. Jeden z přítomných se zeptal, co bůh říká na všechny chrámy, obřady a uctívání. Ten vzkříšený odpověděl: Bohu to nepřekáží, nevadí mu to.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: fatnastard
Datum: 29.04.15 07:43
Dle meho nazoru buh neexistuje, takze si myslim, ze se uplne zbytecne trapis kvuli nicemu. Nekdo te okrade odpust mu nebo mu pleskni. Ja bych bral tu druhou variantu. Ono kdyz chlap
ema koule je to z nej hned videt. Avsak neni to pravidlem. Znam jednu yvalou verici . Do 18 let cepovanou silne vericima rodicema. Po pulroce stravenyma mezi lidma se z sede mysky stala krasna labut, poznala spoustu lidi. Zacala si zivot uzivat tak jak se to ma. Uz neni ta co se schovava za neco nehmatatelnyho nerealnyho, vymysleneho. Nechci tim nikoho nastvat. Muj nazor moje zkusenost. Verte si kdo chcete v co chcete, nebudete ani vic ani min vsichni jsou lidi. Koukni na Darwinovu teorii...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.15 09:37
avatar

Koho Pán miluje, toho přísně vychovává, a trestá každého, koho přijímá za syna. Židům 12:6.

Upřímně věřící lidé to nikdy neměli jednoduché. Podle toho je taky poznáš. Jsou chudí, ztrápení, pronásledovaní, svět je nenávidí. Jako Ježíše.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.04.15 09:58
avatar

máte správný dojem, každý si holt Bibli vykládá jinak, a nejhorší je ten jejich fanatismus. Každé náboženství, ať již sektářské či nikoli, je přesvědčeno, že právě jeho výklad bible je ten pravý. Sekty se navíc vyznačují snahou "verbovat" nové členy a tím, že součástí jejich zvrácené víry je prosazování prospěšnosti nějaké formy sebepoškozování, ať již fyzického nebo - jako v případě, který popisujete - psychického. Další věc, kterou jste výstižně popsal, je, že mnohé sekty vlastně pořádně ani nevědí, co od svých členů vlastně chtějí. Máte rovněž pravdu v tom, že si církevní dogmata v mnohém protiřečí. To všechno jen proto, aby církve mohly vysávat z věřících prachy (největší vrchol byly - či snad ještě jsou?! - odpustky. Boží milost je tedy prodejná? Vždyť oni vlastně udělali z Boha víceméně děvku... jen s tím rozdílem, že s věřícími neobcuje fyzicky...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 10:02
avatar

Vždycky jsem si myslela /ač sama nevěřící/, že víra nikoho neudělá špatným. A že je na každém rozhodnutí, ať věří nebo ne. Nikomu jeho víru nebrat.

Dneska jak stárnu, vidím, že i to křesťanství je vlastně forma byznysu a manipulace s lidmi. Najít si co nejvíc poslušných, pokorných a poddaných oveček, kterými je možno manipulovat. Možná mě tady někdo zatratí, ale křesťanství je stejně manipulace schopné, jako byl třeba fašismus.

Nebere mi hlava třeba to, že když mě někdo přepadne a okrade, mám ho za to milovat a prosit o odpuštění. JÁ JEHO? Za co? Že mi dal na budku a obral o tobolku? *ee* To není křesťanství, to hraničí s blbostí.

A proč byste se neměl, jako mladý, kamarádit s dívkami, chodit na rande, posedět v restauraci či se dívat na televizi? Ano, církev potřebuje jen bezduché vymyté mozky, které nemají o ničem přehled a následně kývnou na všechno. A přitom sami hřeší, smilní, až třísky lítají? Je mezi kněžími málo pedofilů, málo chlípníků? Málo takových, kteří jen hromadí majetek? Sami pijí víno, ale kážou vodu.

Takže mě teď věřící jistě zatratí do nejhlubšího pekla, ale já už to nějak zvládnu. Chovejte se tak, jak myslíte, že je to dobře, ke svým činům a rozhodnutím nepotřebujete žádného boha, žádné fláterníky. Buďte sám sebou. Za své činy se stejně budete zodpovídat sám a žádný bůh vám nepomůže.

Bůh je vymyšlen jen proto, aby se dalo davy snadněji manipulovat. Jsem starý bezbožník, přesto mám své mravní zákony, vím, co je správné a co ne a pokud něco provedu, sama před sebou si to musím zodpovědět. Nepotřebuji k tomu žádného prostředníka. Člověk nemusí být věřící a chodit do kostela, aby posoudil, co je dobré a co zlé. K tomu stačí rozumně uvažující hlava.

Chovejte se přirozeně, buďte veselý, příjemný, zatančete si, pobavte s děvčaty a věřte jen v to, v co chcete sám. Nikdo Vám nebude diktovat, co musíte a co nesmíte. *bum*Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: buss
Datum: 29.04.15 10:31

A co vlastní mozek? Jenže ten v takovém případě zřejmě nefunguje, je ovládán vůlí boží. Pochybuješ o bohu? V co by jsi věřil, narodit se v jiné rodině?
Není mi jako nevěřícímu v boha lééépe? To raději uctívat slunko zlaté a děkovat mu, že vyjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lomanes
Datum: 29.04.15 10:34

Přidám také jeden zážitek. Kdysi jsem se bavila s jedním jehovistou, jehož nezletilá dcera byla s vážnou nemocí v nemocnici.Jak víme tito lidé odmítají transfúzi krve. Zeptala jsme se ho tedy , pokud by byla transfúze jedinou možností jak zachránit jeho dceři život, jak by se rozhodl. Ze začátku mě přesvědčoval, že vždy je jiná léčba. Mě však zajímalo zda by pro svou víru a duševní klid " obětoval " dceru. Odpověděl mi že jeho víra je nade vše. Tímto naše komunikace skončila...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 10:40
avatar

Nedá mi to, musím se vrátit a dopsat. Věřící, všichni, bez rozdílu, jsou hodně exhibicionisté. Svým spoluobčanům musí ukazovat, jak pilně a silně věří. Všechny ty kostely, modlitebny, sály na to byly postaveny a patřičně vyzdobeny. Klekají, buší se do prsou, bouchají čely o zem a ještě hodně podivných úkonů. Jakoby nestačila skloněná hlava, na důkaz úcty, pokory, podřazenosti. Jen tohle při rozhovoru s ním, modlitbě. Co vlasně je modlitba? Důkaz víry? Tohle nestačí? Musí se jít do místnosti plné slavnostně oblečených lidí, nejlépe v neděli a hromadně sledovat prezentaci podivně oblečeného člověka. Před a potom dávat na odiv znalosti písma, koránu, a jak se všechny víry a božstva, jmenují. Proč tohle všechno, když Bůh je milosrdný, vševědoucí, všemohoucí? Proč nestačí chvilka bez obecenstva, jen tváří v tvář? *nevi*Chápu a rozumím, že ten, kdo věří, má kapku snadnější život. Ví, že není sám, že se má o koho opřít, o toho, kdo s ním má plán. Nenechá ho padnout. Bohužel, já jsem nikdy neslyšela, když mě On volal a On neslyšel, když jsem volala já Jeho.

doplněno 29.04.15 11:09:

Ale stejně se Ho bojím. *andel*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sds
Datum: 29.04.15 11:09

Asi takto-Vše co nám káží v kostele a na jiných místech je jen zase výmysl jen člověka,a ne boha.Záleží jen na člověku,jak se k tomu postaví a čemu věří a čemu nevěří.Možná bůh je,možná ne.Ale samotná církev byla odjakživa stvořena lidmi a všechny zákony všech církví a všechna náboženství byla stvořena jen lidmi.A je pravda,že vše co vymyslí člověk/tedy i církev/,je na 100 procent vždy správné a má se tomu do posledního puntíku věřit?Ve jménu boha a církve se stovky let vraždily miliony lidí.A kdo to vraždění vymyslel a dával příkazy k zabíjení?Bůh?Zase jen člověk.A bylo to správné?Věřit na 100 procent všemu co káže zase jen člověk dokáží jen hloupí nebo sfanatizovaní lidé.Vždy platí a platilo mít svůj selský rozum.

doplněno 30.04.15 13:57:

Dokonalý příklad, jak náboženství dokáže z člověka udělat nemyslící zfanatizované osly je tento: http://zpravy.aktualne.cz/zah…2b0eef1c11e494a20025900fea04/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.04.15 12:09

Jelikož je tu bůh-admin a nemůžu dát na této stránce už bod tak sds dávám tři body tímto způsobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 30.04.15 14:15

Jako ateista/agnostik takové věci neřeším, nevidím důvod věřit v někoho, jehož existence je stejně pravděpodobná jako existence elfů. Ale určitě je lepší mír svoji vlastní víru, než být součástí nějaký sekty. I když ta vlastní víra je do vysoké míry způsobena tím, kde ses narodil. Kdyby ses narodil někde v Africe u původních obyvatel, budeš věřit v jejich Boha/bohy či jinou mytologii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 14:27
avatar

- no, když věříte blbostem ... *blee*

doplněno 30.04.15 17:20:

- všichni věřící (v jakékoliv víře) jsou jenom trestáni, ještě jsem neviděla věřícího, který by byl "blažen" ještě na tomto světě ! Škoda, že je tolik lidského potenciálu vyplýtváno na takovou "zhůvěřilost", jako je náboženství, které je stejně zločinné, jako jiné ideologické fanatismy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sds
Datum: 01.05.15 11:45

Zajímavé je,že v momentě,kdy jde někomu o kejhák,tak se začne modlit i ten největší kecal ateista.Kdo to chce popřít tak jen opět kecá

Ohodnoceno: 3x
 
Od: qt
Datum: 01.05.15 11:51

A to dokazuje co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 15:38
avatar

že qt ještě nešlo o kejhák.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sds
Datum: 02.05.15 17:09

HAHA.Svatá pravda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 17:39

Tonoucí se stébla chytá. Ale není mu to nic platné :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa222
Datum: 02.05.15 20:54

Na to je jediná odpověď: nespoléhejte se na řeči druhých. Nepotřebujete ani faráře ani Alláha. Základní myšlenka desatera je naprosto dostačující pro život. Nejen že bůh, tak jak nám tvrdí, nikdy nemohl existovat a jeho činy také ne. To co církev tvrdí jsou jen psychologické manipulace s myšlením lidí. Církev vznikla k manipulaci mas lidí. K ničemu jinému. Církev záměrně lže ve všech podstatných věcech z minulosti. Jde pouze a jen o kšeft za každou cenu.

Spoléhejte pouze na svůj úsudek a bude vám mnohem lépe. Jestliže to nedokážete, máte smůlu. Nikdo vám nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sds
Datum: 02.05.15 22:14

souhlasím.Církev slouží a hlavně sloužila jen k manipulaci lidí,protože ji vymaslel zase jen člověk.A čím větší hlupák,tím se nechá více manipulovat.Ale jak víte,že bůh není?Sám Einstein řekl:Vím,že nic nevím

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.05.15 23:19
avatar
Doplním sds maličkou poznámkou:
A. Einstein zřejmě jen kopíroval véélmi staré vyhlásení jednoho řeckého filozofa. A toho o jeho nevědomosti kdysi dávno přesvědčila jeho manželka jménem Xantipa.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.15 13:39
avatar

Spoléhejte na svůj úsudek a věřte v Boha.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.15 22:30

Líbí se mi ty odpovědi, které tě nabádají, abys nechodil hledat boha ani do kostela ani mezi náboženská sdružení. Pokud potřebuješ mít boha a věřit v něho, věř si, modli se a vymýšlej si vlastní modlitby sám za sebe a ne za společenství, za církev za své bližní. Jednej tak, ať si nic nemusíš vyčítat, ale žij a užívej si života! Křesťanství, islám, židovství = všechno chce nakonec člověka zformovat k obrazu svému .Formuj se svými životními zkušenostmi a ne zásahem lidí, kterým na tobě houby záleží a kteří si jen hrají na soucitné, přátelské a čisté !Kolem tebe je tolik lidí! Určitě narazíš na takové, se kterými si budeš rozumět. Tak to nevzávej!

:D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.05.15 14:07
avatar

Mimo téma, ale.. pěknej kočičák !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.