Nemocenská ve výpovědní době

Od: Datum: 11.04.15 09:24 odpovědí: 2 změna: 11.04.15 23:41

Ahoj, dohodl jsem se se zaměstnavatelem DOHODOU na skončení pracovní poměru ke dni 30.4.2015. tím že mám ještě 6 dnů volna, a ty si vyberu ke konci dubna. Můj dotaz směřuje k tomu, co se stane když půjdu na nemocenskou cca na 14 dní a pak bych se nechal uschopnit a měl bych 6 dnů volna? Jestli skončím normálně k 30.4. nebo se to nějak bue posouvat? děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.15 09:42
avatar

Pracovní poměr skončí v dohodnutém termínu, případná nemoc nemá na to vliv. Viz Zákoník práce § 49 odst. 1:

Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.15 23:41
avatar

Dohoda na sebe neváže žádnou výpovědní dobu.

Nemoc by pracovní poměr mohla prodloužit pouze

v případě výpovědi ze strany zaměstnavatele.

Onemocníte-li v průběhu volna a bude-li Vás pak zaměstnavatel potřebovat v práci,

nemusí Vám umožnit čerpání dovolené v návaznosti na nemoc.

Negvyčerpanou dovolenou by pak musel proplatit po skončení zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.