Dohoda - podpora

Od: Datum: 28.04.15 09:07 odpovědí: 3 změna: 28.04.15 18:31

Organizace, ve které pracuji, ukončuje činnost. Moje místo zanikne. Zaměstnavatel chce se mnou ukončit pracovní poměr dohodou. Jestliže podepíšu dohodu, ve které bude uvedeno, že dohoda je uzavřena z organizačních důvodů na straně zaměstnavatele, budu mít nárok na odstupné a plnou podporu (65% - první 2 měsíce)?

Děkuji Mirda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 28.04.15 09:47

na UP Brno-město to takhle brali, lidi co končili u nás ve fabrice když zanikla jedna divize dostali padáka s tím, že je to dohodou, v poznámce kvůli zániku pracovního místa, a dostali plnou podporu. Nicméně já být na jejich (a vašem) místě, trval bych na ukončení prac. poměru ze strany zaměstnavatele z důvodu zániku prac. místa. Odpadne tím spousta nejistot.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.15 09:48

Ano, nárok na odstupné je i v případě ukončení pracovního poměru dohodou, pokud je v dohodě uveden důvod uvedený v zákoníku práce v §52 písm. a) až c).

Máte nárok až na trojnásobek průměrné mzdy podle toho, kolik let jste u zaměstnavatele pracovala. Podpora vám začne ale běžet až poté, co dočerpáte odstupné. Pokud například dostanete tři platy, tak až po těch 3 měsících.

§ 67

(1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně

a) jednonásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval méně než 1 rok,
b) dvojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 1 rok a méně než 2 roky,
c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,
d) součtu trojnásobku jeho průměrného výdělku a částek uvedených v písmenech a) až c), jestliže dochází k rozvázání pracovního poměru v době, kdy se na zaměstnance vztahuje v kontu pracovní doby postup podle § 86 odst. 4.

Za dobu trvání pracovního poměru se považuje i doba trvání předchozího pracovního poměru u téhož zaměstnavatele, pokud doba od jeho skončení do vzniku následujícího pracovního poměru nepřesáhla dobu 6 měsíců.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.15 18:31
avatar

Bude-li v písemné dohodě uveden důvod ukončení zaměstnání,

budete mít nárok na odstupné

i na podporu ve standardní výši (65 %, 50 % a pak 45 % průměrného čistého výdělku).

Ohlídejte si, aby zaměstnavatel do písemné dohody důvod uvedl slovně nebo příslušným paragrafem.

Nepřistupujte na dohodu, v níž nebude napsán důvod (není to Vaše povinnost)!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.