Jak obchodovat?

Od: Datum: 27.04.15 21:11 odpovědí: 7 změna: 27.04.15 23:31

Dobrý den, jeden známý má novou firmu a vyrábí nějaké věci,potřeboval by více zakázek, já mám zase dobré kontakty na potenciální zákazníky a chtěl bych toho nějak využít, nicméně nemám v této oblasti žádnou zkušenost, jsem ještě student. Jakým způsobem bych si mohl vydělat, pokud bych "dohodil" velkou zakázku? Lze nějak právně ošetetřit domluvenou odměnu za zprostředkování případně i takhle oficiálně podnikat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.15 21:14
avatar
Jistě že to lze. Sepište spolu provizní smlouvu na zrealizované zakázky..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirekoo
Datum: 27.04.15 21:35

Děkuji za odpoveď, ještě by mě zajímala posloupnost jednotlivých kroků. Nejdřív mi známý podepíše zprostředkovatelskou smlouvu, potom mu dohodím zakázku a pokud bude všechno v pořádku, tak dostanu odměnu. Chápu to správně?Jenže mám několik nejasností.Kdo mi pomůže tuto smlouvu napsat, dokázal by tohle provést právník? popřípadě za kolik.

Jak mohu doložit, že jsem to zprostředkoval právě já. A pokud na papíře bude napsaná firma, tak se přece na to může vykašlat a zajistit si kontrakt sám. Kdyby vznikl nějaký spor, zda stačí mít pouze podepsaný tento papír?

Datum: 27.04.15 21:44
avatar
Prozní smlouvu může napsat právník, nebo si sežeňte vzor, obchodní zástupci různých firem je většinou mají. Odměnu za zprostředkování zakázky dostanete zpravidla po zrealizování akce a když ji zákazník firmě zaplatí.
Ostatní je již věc smlouvy, důvěry, čestného jednání atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 21:54
avatar

Jakou odměnu za zprostředkování si představujete? Nedalo by se to ošetřit dohodou o provedení práce (DPP), z níž se při odměně do 10.000 Kč měsíčně neodvádí sociální ani zdravotní pojištění? Podepíšete-li u známého prohlášení k dani z příjmu, nebudete platit ani žádnou daň. Jediné omezení je 300 hodin pro jednoho zaměstnavatele v jednom kalendářním roce (ale do toho byste se snad "vešel").

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirekoo
Datum: 27.04.15 22:37

Ještě by mě zajímalo zda se lze ve zprostředkovatelské smlouvě dohodnout aby 30% z provize šlo ještě na další osobu. Lze to takhle ošetřit?

Datum: 27.04.15 22:46

co to znamená "šlo"? Budeš se s někým třetím dělit o provizi? Potom by bylodobré, abys měl Ty s tím dotyčným sepsanou opět zpr smlouvu a přeposlat to. Jestliže celé toto bude oficiální, tak nezapomeň, že provizi, kterou dostaneš budeš zdaňovat (jasně že po odečtu výdajů). No a jestliže se budeš s někým dělit o provizi, tak odeslané peníze jsou pro Tebe výdaj. Z hlediska daní, by bylo možná lepší, abyste oba měli smlouvu se zadavatelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.04.15 23:31

Ano, jde to! Levně koupit - dráže prodat. O to jde v podnikání a jak prosté! Prostě jeho výrobky nabízej a s výrobcem si dohodni výši proviza (min. 10 %), sepiš smlouvu. Budeš kupovat a dále prodávat (sklad), nebo jen nabízet?. Když ti to půjde, můžeš být i výýhradním odběratelem/dodavatelem. Jsi-li student, jsi už dospělý a měl by jsi mít jisté znalosti. Nastuduj živzákon a další normy se podnikání týkající. Nic složitého, ale věříš mu?

doplněno 27.04.15 23:47:

Tak jsem si to přečetl celé, jsi naiva. Co kdyby sis to napřed nastudoval a pak konal. Pokud je ten známý solidní, tak to může být i na per hubu. Vystavíš "fakturu". Jinak na smlouvu.
Načti si ŽZ, OZ a další. S kým se budeš dělit je tvůůj problém, ale píšeš, že máš styky, tak proč se zbytečně dělit? S ním opět smlouva, že má zákauzníka, který zboží debral. Provize třeba do 100 000 Kč n %, nad n %.
Nejdříve si zařiď živnosťák, přihlásit se k ZP, OSZ a FÚ. Mít na kšeft WEB!
Smlouvu si můžeš napsat sám! či si zaplatit právníka. Na intu najdeš zprostředkovatelské.
Nevidím probléém!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.