Do kdy nutno podat Přehledy OSVČ

Od: Datum: 26.04.15 21:36 odpovědí: 5 změna: 27.04.15 00:30

Který den nejpozději musí být bez sankce Přehledy OSVČ na podatelně VZP a OSSZ? Stačí když pošlu poštou 30.4. a na obálce bude razítko pošty 30.4.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.15 21:49
avatar

30.4. musí být odevzdané, zaneste je tam osobně pokud vám jde jen o co nejpozdější termín platby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 26.04.15 21:55
avatar

Dobrý den, VZP určila pro letošní rok termín 4. května - viz odkaz. Zdravím!

https://www.vzp.cz/platci/akt…ich-podnikatelu-a-zivnostniku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.15 22:03
avatar

OSSZ také 4.5. 2015 -

Přehled o příjmech a výdajích za rok 2014 je OSVČ povinna podat na předepsaném tiskopise příslušné OSSZ nejpozději do jednoho měsíce ode dne, ve kterém měla podat daňové přiznání za tento kalendářní rok, tj. nejpozději do 4. 5. 2015.

Pokud daňové přiznání zpracovává daňový poradce a OSVČ tuto skutečnost doloží nejpozději do 30. 4. 2015 příslušné správě sociálního zabezpečení, posunuje se termín podání Přehledu na 3. 8. 2015.

V případě, že byla finančním úřadem prodloužena lhůta pro odevzdání daňového přiznání, je možné podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2014 do jednoho měsíce po uplynutí stanovené lhůty. Finanční úřad může na žádost plátce daně, jeho daňového poradce, či z vlastního podnětu lhůtu pro podání přiznání prodloužit zpravidla nejdéle o tři měsíce. Pouze v odůvodněných případech (například jsou-li součástí příjmů i příjmy zdaňované
v zahraničí) může být lhůta prodloužena až o deset měsíců.

V případě, že OSVČ není povinna podávat daňové přiznání, musí Přehled podat nejpozději do 31. 7. 2015.

Osoba samostatně výdělečně činná, která je poplatníkem daně z příjmů stanovené paušální částkou, uvádí na přehledu též tento údaj a je povinna příslušné správě sociálního zabezpečení předložit nejpozději do konce kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž byl přehled podán, protokol o platbě daně z příjmů paušální částkou. Pokud je v předloženém protokole daň stanovena paušální částkou na více zdaňovacích období, povinnost jeho předložení za další kalendářní rok nebo roky uvedené v protokolu se považuje za splněnou v den, kdy OSVČ za takový kalendářní rok podává či měla podat přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti. Rozhodnutí správce daně o zrušení platby daně paušální částkou je OSVČ povinna předložit příslušné správě sociálního zabezpečení nejpozději v den, kdy podává či měla podat přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti za kalendářní rok, který následuje po kalendářním roce, za který naposledy byla poplatníkem daně z příjmů paušální částkou.

http://www.cssz.cz/cz/pojiste…led-o-prijmech-a-vydajich.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 00:10

Oficiálně do 4.5.2015, ale... myslím, že do týdne zpoždění není vymáháno žádné penále. Minulý rok se mi ozvali někdy v srpnu, ýe ode mne nemají žádný přehled. Nevím jak je to možné - asi jsem v přehrsle papírů zapomněl. Tak jsem to poslal až v srpnu a vše v pořádku. nic z toho nebylo. Letos jsem se připravil o pravidelný adrenalin a přiznání i přehledy jsem poslal už v únoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 00:30
avatar

Odevzdal bych to osobně do 30.4. a stejně bude stačit do poslat k 30.4. na ČP a bude následovat lhůta 8 dnů pro zaplacení. Sankce je jinak asi 0,05% za den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.