Neochota řidičů autobusů

Od: Datum: 26.04.15 09:59 odpovědí: 9 změna: 26.04.15 22:02

Zdravím,

nedávno jsem se vrecela z Kanady celá rozlámaná a nevyspalá v letadle, 2 dny bez zamouření oka.Když jsem přiletěla do Prahy pozdě večer,tak už nebyl žádný spoj dále do Děčína a já musela celou noc sedět na letišti a čekat na ranní spoj.Když už jsem se dočkala,tak mne u ČD.překvapila nemilá výluka a přestup na autobus jako náhradní dopravu. Největší zklamáním bylo, že před hlavním nádražím v Děčíně mi odmítli zastavit a zastavili na okraji města o 1km.dále.Prosila jsem průvodčí i řidiče,že správně má mít hlavní zastavku tam, kde se bez výluky zastavuje vlak, protože je tam silnice i obraciště autobusů, bez problémů, ale stáli si na uších a mne nezastavili i když jsem jim vysvětlovala kolik hodin jsem sama ženská na cestách utahaná s těžkým kufrem, tak jen chladně a bezcitně řekli ČD.to nás nezajímá.Oni jsou pro lidi a ne aby jim dělali naschvály formou zajíždění na odlehlé místo, než je centrum města.Je na tomto světě nějaká spravedlnost a pochopení? Já už jsem lidmi zklamaná.Nikoho prý nic nezajímá a lidské pochopení mizí.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 26.04.15 10:04

Není to o řidičích, je to o lidech- tady si můžete stěžovat... pokud ovšem opravdu ta zastávka ve výluce byla. Řidiči mají zakázáno zastavovat a vypouštět lidi mimo jím přikázané zastávky (výjimka je jen v případě záchrany zdraví-života).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.04.15 10:25

Už se mi v minulosti také párkrát stalo, že jsem při jízdě vlakem absolvovala část cesty náhradní dopravou - autobusem. Řidič vždy zajel na nádraží či na zastávku. A lidé si tehdy stěžovali na opačný přístup, chtěli zastavit na návsi, ale jelo se až téměř do polí, k železniční zastávce. Podle pokynu ČD, které si náhradní dopravu objednaly a zaplatily.

Doporučila bych vám, abyste napsala dotaz Českým drahám. Už bych se zdržela informací o Kanadě a probdělých nocích, stačí jen několik jednoznačně formulovaných dotazů. Proč se nezastavilo u nádraží, jak zněla objednávka náhradní dopravy. Teoreticky (opravdu jen teoreticky) je možné, že před nádražím v Děčíně se střílelo, likvidovali tam bombu atd. Ale na to ať vám odpoví České dráhy.

Od: vejcenatvrdo
Datum: 26.04.15 10:28

Velmi správně zařazujete podrubriku Právo. Nedávno jsem jel také NAD z Dolní Poustevny do Mikulášovic a cestující z Prehe vznesl vůči průvodčímu podobný požadavek, aby mohl strašlivých 3,5 kilometru k rozhledně Tanečnice zkrátit o milosrdný kilometr. Průvodčí chudáčkovi z metropole vysvětlil, že zastávky NAD jsou pojištěné. Pokud si při vystupování mimo určené místo zlomí nohu, zákonná vina půjde na vrub "neochotnému" řidiči.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.04.15 10:32

Přesně tak. Řidič zastaví na zastávce, jinde ani náhodou, protože kdyby se tam něco někomu stalo, tak to je jen jeho problém a nikdo mu nic nedá. Zákon schválnosti je takový, že by se to stalo tomu, kdo řidiče požádal, at mu zastaví někde jinde a postižený by ještě chtěl po řidiči odškodnění, za to, že mu zastavil tam kde chtěl a on tam uklouznul a zlomil si nohu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.04.15 11:28

Řidič nemůže zastavit mimo zastávku, je to proti předpisům. Pokud by vám zastavil jinde a vám se při vystupování něco stalo, ponese za to plnou odpovědnost právě on. Kdo si může dovolit kvůli ochotě platit vysoké částky, popř. i kvůli tomu přijít o zaměstnání? Že jste byla utahaná je čistě vaše věc, řidič by však nesl v případě nehody celoživotní následky.

Datum: 26.04.15 11:44

No bohužel ale v dnešní době - SE TOMU ANI NEDIVÍM - že nikdo nechce pohnout ani centimetr prstem když nechce, kdo by se taky divil - za mrzký peníz, si necháte vynadat od nepříjemných, ožralých, sfetovaných a hloupých cestujících když jim nedejbože něco řeknete tak si na vás ještě stěžují - srážky z platu. Nějaká stížnost - buď třeba nesmyslná, nepodložená - srážky z platu. pomale o minutu dřív - o minutu později - o metr jinde - srážky z platu. Po celém dnu hluku, nepříjemných lidí to vše za pár korun musí ještě uklidit celý autobus a samozřejmě když je něco v nepořádku - srážky z platu. A teď se zeptejme znovu - proč ta neochota? nebo lépe, kdo z vás by byl ještě po tom všem ochotný?

nechci se nikoho zastávat ani omlouvat nečí chování jen znám pár řidičů takže to nemají lehké, u těch paní u přepážky to platí stejně - celý den tam stojí mnohokrát se nechá seřvat za něco za co nemůže - co neovlivní a když něco řekne tak to na konci měsíce krutě pocití.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.04.15 21:51

Ahoj. A to ti chlapi, s těma bussama jezdí za 70 na hodinu a prostoje mají za 50 Kč.

Datum: 26.04.15 21:56

Humbuckere já mám jiné zprávy o platu a to prostoje zadarmo! a ne za pade!Ale je možné že v náhradní dopravě je to jinak než na linkách!

Olco stěžujte si na ČD! Jak oni určili zastávku náhradní dopravy,tak zastavuje bus ,a to bez ohledu od jaké společnosti je!

Datum: 26.04.15 22:02

Napsat důraznou stížnost na České dráhy, při výluce by měl autobus náhradní dopravy zastavit co nejblíže nádraží, z důvodu přestupu na návazné vlaky. Na www.cd.cz je vpravo okénko "Zákaznická podpora", kde je uveden e-mail, nebo kontaktní formulář, kde můžete napsat svou stížnost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.