Samoobslužné pokladny

Od: Datum: 24.04.15 19:26 odpovědí: 12 změna: 25.04.15 21:06

Jaké máte zkušenosti ze samoobslužnými pokladnami v supermarketech?

Jak je to v tomto případě s prodejem alkoholu mladistvím? Existuje tu nějaká kontrola?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.15 19:29

Ano kontrola existuje...

U pokladen stojí jeden pracovník který to dozoruje. Když je v nákupu nepovolený sortiment, musí ho odsouhlasit.

Vidí na svém monitoru co markujete a co dáváte na váhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 19:32
avatar
Jj v Albertu mi naskočil na obrazovku požadavek na odsouhlasení pracovníkem Alberta, že mi bylo víc než 18, jinak bych nemohla dokončit nákup.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: alisa
Datum: 24.04.15 21:00

A to fakt v Česku - zemi zlodějů - chtějí zavádět? *smich*

To snad přímo navádí ke krádeži...*smich* *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tesco
Datum: 24.04.15 21:11

V Tescu je to dávno. Šetří kde se dá. Hlavně na mzdách. Při tom Tesco krachuje. Asi proto, že sponzorují různé Jágry, Čechy a podobně. V tržní ekonomice by měli být placeni ze vstupného a televizních práv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 24.04.15 21:13
A predstavte si, ze v globusu funguje i to, ze pri vstupu dostanete ctecku kodu a pri nakupu si sami pipate zbozi, u pokladny jenom zaplatite vyslednou sumu...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: webbiecz*
Datum: 25.04.15 09:34

Ty pokladny tu už pár let fungují - nař. v Tescu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.15 21:06
avatar

V Tescu už snad přes deset let, co si pamatuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 24.04.15 21:18
Jinak zkusenosti nic moc, obcas tam nemaji nejaky zbozi,takze steje musite zavolat obsluhu,aby tam zadala kod...
A kdyz si treba do jednoho pytliku date ruzne dva kolace, jste v pd*eli, protoze je musite namarkovat a zvazit zvlast...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.15 06:57
avatar

Pokud nemám velký nákup, na samoobslužné pokladně zaplatím v pohodě. Když vidím v provozu 2 normální kasy a u každé zástup 10 lidí s plnými vozíky, je to pro mě tak lepší.

Alkohol - je třeba přivolat zaměstnance, který to v kase odblokuje. Takže děti nepochodí. Pořád tam u těch 4 kas jedna pracovnice přechází a pomáhá. Zadá tam třeba, pokud máte slevový kupón, to zákazník sám nemůže.

Jinak - v jednom sáčku mohu mít třeba 3 druhy různého pečiva. Neváží se žádné, jak píše rádce přede mnou. ;) A ceny? najedu si na pečivo, je to rozdělené na různé skupiny: housky a bagety, rohlíky, chleba, sladké pečivo...a z těchto skupin si už člověk vytáhne, co potřebuje. V tabulce zadá množství - a hotovo.

Stejně si najedu na OVOCE nebo ZELENINU, podle toho, co mám v sáčku. Položím sáček na kasu, zmáčknu třeba BANÁNY, automaticky se mi to zváží, načte a já to už jenom odložím pryč.

Tyhle kasy mi nevadí, i když je fakt, že lidé tím přicházejí o práci. Nedávno jsem ale stála ve frontě u kasy, kde se pokladní a zákaznice znaly. Probraly děti, sousedy, manžele, psy...a my ostatní tam stáli jak svatí na mostě. To vám samoobslužná kasa nikdy neudělá, aby se zeptala: Tak co strejda Jaroušek? Ještě chlastá? *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.15 12:08

ad pečivo - taky mám zkušenost, že nelze mít v jednom pytlíku více druhů (Tesco Anděl). ve chvíli, kdy zadám do pokladny jeden druh, musím pytlík odložit, jinak nemůžu zadat druh další. v tu chvíli buď musím nadbytečné pečivo z pytlíku vyndat a odložit jenom namarkované, nebo je přivolána obsluha, že namarkované zboží nesouhlasí s odloženým.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 25.04.15 12:42

Já mám taky zkušenost, že více druhů pečiva v jednom sáčku je problém. Když namarkuji jeden, chce to po mě odevzdat to zboží do taškové zóny. Když to tam nedám, sekne se to

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 25.04.15 09:33

V některých případech (a patří mezi ně alkohol) vyhodí pokladna hlášku o kontrole věku a nedá se markovat dál. Musí přijít obsluha, která má za úkol provést tu kontrolu. Resp, - mrkne se, jestli si tu kterou věc nekupuje dítě, potvrdí a markuje se dál

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.