Snížení váhy

Od: Datum: 24.04.15 09:29 odpovědí: 5 změna: 26.01.17 14:56

Dobrý den. Je mi 60 roku. Delší dobu jsem na nemocenské. Potřebuji poradit ohledně snížení váhy.Míval jsem dříve 90kg.Měřím 185cm. Váha se mi zvýšila na 105kg.Pohybu mám málo i ohledně kontroly jsem většinou na bytě počítač televize občas jdu na nákup. Chtěl bych se vrátit aspon na váhu 90kg a zustat na ni. Na víc beru tablety na srdce a ředění krve měl jsem plícní embolii.Jaký jídelníček? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.04.15 09:43
avatar

Dobrý den, jste nemocný, tak jste to měl konzultovat se svým lékařem - zeptat se. Tak, snad jen obecné rady, které neublíží. Jíst pravidelně, ale menší porce. Snídani silnou, oběd průměrný a k večeři málo. Na jídlo si udělat čas. Nejíst u PC, vypustit sladké a tučné (smažené), jíst také více zeleniny a ovoce. Nepřejídat se a nechodit "luxovat" ledničku (hlavně v noci). Pijte jenom vodu a nepijte sladké nápoje. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asd1
Datum: 24.04.15 11:06

Obecně platí hýbat se a nežrat. Jak se hýbat a co jíst musíte probrat se svým lékařem, ten by měl vědět co můžete a co ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.04.15 20:14
avatar

Zkuste se více hýbat. I vašemu srdci by to prospělo. Začít kratšími procházkami a zvyšovat si postupně dávky. Pohyb vám srdce posílí, nicnedělání u televize nebo počítače vám jen ubližuje a srdce vám slábne. Omezte mastné věci typu vepřové maso, mastnou uzeninu, cukr... apod. Snížení váhy docílíte pouze pohybem a upraveným jídelníčkem. Je vám šedesát let, to jste ještě mladík.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.04.15 20:48
avatar
Pokud chodíte nakupovat a máte to kousek choďte na nákupy oklikou. Co zvládnete. Pokud 2km, dělejte si okruh 2km na každý nákup. Nebo si udělejte rituál, že každý den půjdete na jiný konec města procházkou tam a zpět. Pravidelný výdej energie způsobem, který vás bude bavit je nejlepší cestou jak u toho vydržet dost dlouho, aby se to mohlo projevit na vaší váze.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: adra
Datum: 26.01.17 14:56

Možná by to chtělo jídelníček na míru..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.