Přechozený vztah

Od: Datum: 22.04.15 20:13 odpovědí: 3 změna: 23.04.15 15:39
avatar

Dobrý den, co si představíte pod pojmem přechozený vztah? Kamarádka 35 let, chodí a bydlí s mužem pět let a tvrdí, že ho miluje, ale že je s ním asi už jen ze zvyku, s velkým množstvím společných zážitků, ale že asi dospěla do fáze "přechozeného vztahu". Není to blbost? Každý vztah se přece mění. Předem děkuji za vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.15 20:21
avatar
Měl by se měnit, jinak to dojde právě do toho "přechozeného" vztahu. Abych ještě odpověděl na otázku, co si pod přechozeným vztahem představuji, tak je to hlavně takový vztah, který se dlouhodobě sekl na jednom místě a neposouvá se dále. Pokud vaše kamarádka je pět let s někým a pořádně se vztah nevyvíjí, je pak docela možné, že ho poté může cítit jako přechozený.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.15 20:52
avatar

Není to hloupost. Podle mne jde o vztah, kdy jsou spolu lidé spíše už jen ze zvyku. Nebo nemají odvahu odejít a rozhodnout se co se vztahem dál, když nikam nevede, neposouvá se, dva lidé se odcizují, nebo se již nepřitahují. Zamilovanost opadla a člověk postrádá důvod, proč zůstávat s partnerem ve vztahu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.15 15:39
avatar

Já si myslím, že páry, které spolu žijí, nejen se večer sejdou u jednoho stolu a v jedné (stále stejné) posteli, časem se "přechodí". Jiné páry, které mají spoustu společných činností, kultury, sportu, turistiky, dokáží mít vztah, který není nudný, jednotvárný. A pak nemůže být vůbec žádná řeč o přechození, což je vlastně synonymem veliké, šedé nudy, ubíjející jednotvárnosti.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.