Jednání u soudu - náhrada škody

Od: Datum: 22.11.12 00:28 odpovědí: 1 změna: 22.11.12 01:22
Dobrá den.
Už před dvěma lety jsem podal žalobu (o vydání bezdůvodného obohacení, o náhradu škody). Žalovaný i soud celý případ protahují. Žalovaný se 2x nedostavil k soudu, dodal nemocenský lístek a omluvil se. I přesto, že měl vycházky, tak mu byla omluva uznána. Také se nedostavil bez omluvy jeho svědek a asi také bez postihu. Je to běžné v našem soudnictví? Po dvou letech se mi zdá, že výsledek je 0. Je to důvod k stížnosti na soud? A jak se to provádí?
Za informace děkuji.

doplněno 22.11.12 05:20:

Doplnění:

Po asi jednom odročení a druhém bez účasti protistrany ( žalovaného i svědka) byly 4 stání, cca co 3 měsíce. A po tomto co proběhlo se zdá, že soudkyně věří žalovanému nebo to je ve stavě 0. Jeho spolupracovníci ( svědci) vypovídali v jeho prospěch. Domluvili se a svalují vinu na mne. Já nemám svědky nebo pouze jednoho člena rodiny, který zase vypovídal stejně ( podobně) jako já. Žalovaný zase tvrdí, že tam člen rodiny nebyl celou dobu, tak neví o co jde. Vlastně tvrzení proti tvrzení. Která výpověď má větší váhu? Kdyby jsem si nebyl jistý že mám pravdu, tak se ani nesoudím, ale teď si nejsem jistý jak to po 3 letech dopadne.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 22.11.12 01:22

Na krajský soud můžete podat stížnost kvůli liknavosti soudu prvního stupně. Příp. se můžete obrátit na předsedu soudu, jehož je soudkyně - soudce členem a žádat o přiřazení k jinému soudci, nebo podat stížnost na Unii soudců na jednání soudkyně - soudce.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.