Hvězdná brána - iris

Od: Datum: 22.04.15 17:18 odpovědí: 14 změna: 24.04.15 17:40

Ahoj,

již poněkolikáté sleduju tenhle kultovní seriál, a až teď mě napadla jedna otázka, kterou si nedokážu zodpovědět.
Zkrátka - když se hvězdná brána otevře, jak jistě víte, vytryskne z ní časoprostorová bublina, která utvoří hranici červí díry. Tato bublina po chvíli zmizí a červí díra se stane stabilní. Avšak - cokoliv co se této bubliny dotkne se okamžitě vypaří. Pokud např. někdo stojí před hvězdnou branou v době jejího otevření, zbydou po něm jen boty (snad chápete jak to myslím).

A moje otázka se týká iris, která chrání vetřelce před vstupem do SGC. Jak je možné, že tato bublina nezničí i tu iris? Nedává mi to logiku. Např. v jednom díle byla brána zakopaná, a přesto ji otevřeli, a ta bublina udělala ve skále díru ve tvaru té bubliny - zkrátka čeho se dotkla, to zmizelo. Tak proč se totéž nestane i s iris?

Děkuji mnohokrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.15 17:24
avatar

Nejspíš je vyrobena ze zvláštního odolného a nejspíš i mimozemského kovu .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 17:42
avatar

Iris je neproniknutelný štít umístěný 2 mikrometry od horizontu událostí. Skládá se z několika desítek pohyblivých titanovo-triniových desek. Po složení vytvoří neproniknutelný štít, který jakékoliv příchozí těleso před materializací rozbije na mikronové částice. - http://cs.wikipedia.org/wiki/Hv%C4%9Bzdn%C3%A1_br%C3%A1na_%28za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%29

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trabant
Datum: 22.04.15 18:03

To přece vím, nicméně to pořád neodpovídá na mou otázku, proč Iris není zničena při kontaktu s nestabilní časoprostorovou bublinou, která vznikne vždy a projde vším - respektive do sebe vše vtáhne, nebo jinak, s čím příjde do kontaktu, to zmizí.

Datum: 22.04.15 18:20
avatar

Hned první věta odpovídá na tvou otázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 22.04.15 17:48

A nebo jednoduché vysvětení je taky to, že je to taková pohádka bez reálných podkladů. Červí díru nikdy nikdo ještě neotevřel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 17:55
avatar

Ono může být objeveno už ledacos, jen my se to nedozvíme, pže je to přísně tajné ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 18:07

Ahoj. Něco málo doplním. Ta Iris zabraňuje vetřelcům-nezvaným příchozím, vstup na základnu. A jak tu zmínil kolega hore, i Major Carterová, tak ona to vysvětlila podobně. Ta clona se vytváří ve speciální vzdálenosti od horizontu událostí, a tak nemůže tu Iris, tím výronem poškodit a přesto průchod vznikne. To je vysvětlení pro děj filmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 22.04.15 21:36

humbucker: Ono když to vezmeš ad absurdum tak dobře speciální vzdálenost a kdesi cosi. Co jsem ale nikdy nepochopil tak iris je jen z jedné strany a co brání nebo co určuje stranu ze které se vchází/vychází? Jen ty symboly? Prostě jen režiséři, scénáristi použili a udělali co se jim hodilo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 24.04.15 17:40
avatar

Co určuje, směr? No jednoduše a poměrně logicky, směr proudění energie. Zjednodušeně si to lze představit jako trubku, kde na jednom konci vstoupíte a na druhem vystoupíte. Těžko budete vstupovat doprostřed potrubí. Tak proto je Iris jen z jedné strany. Zezadu nic projít nemůže. V některém díle se kdosi (myslím že plukovník ONeill) ptal co by se stalo, kdyby někdo vstoupil z druhé strany. Prý by to byla velmi bolestivá smrt.

Vepředu jsou na prstenci symboly a září krystaly po obvodu. A taky tím směrem vytryskne energie při vytvoření stabilní červí díry.

Vaše poslední věta je vlastně pravdivá. Scénář k původní Hvězdné bráně z r.1994 napsali Dean Devlin a Roland Emmerich který ho taky režíroval. Takže ano, reřisér a scénaristi původní Hvězdné brány si to udělali jak chtěli. Ale třeba konzultovali s fyzikama i podrobnosti. Myšlenka červí díry jako takové je reálná. Jen zatím nemáme tolik energie na její vytvoření a stabilní udržení.

Ti co dělali na seriálu museli (chtěli) vycházet z filmu. Minimálně co se týče samotné brány. I když to není přímé pokračování, tak seriál na film navazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 19:25
avatar

Nehledej logiku ve fantasmagorických seriálech podřadné kvality ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 22.04.15 21:14
avatar

No jistěěě a sleduj jen ČT2, tam jsou jediné kvalitní pořady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.04.15 20:27

Zaletět si do USA, tam si ji přestěhovali...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 23:31
Rusko ma taky jednu!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 19:11
avatar

Když budeš brát SCI-FI příběhy doslovně,tak se musíš zbláznit.Je tam tisíce nelogičností,ale přesto všechno je to dobrodružné a napínavé.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.