Podvod - Balík do Nigérie

Od: Datum: 21.04.15 21:15 odpovědí: 4 změna: 22.04.15 19:56

Zdravím, už jkste zaslechli o tomto druhu podvodu?
http://ungainsomely1.rssing.com/chan-2612191/all_p30.html
Prodávám na internetuu mobil a přišla odpověď od jakéhosi Radka Derica. Psal Anglicky, v e skratce to že je z kanady a chce dárek pro syna do Nigérie, že mu mám poslat adresu a název banky a číslo svho účtu a jméno účtu. Bohužel byla jsme hloupá a bez kontroly jsem tyto údaje poslala, až poté mi začlo být podivné, že se mi ozvali další dva e-maily s podobným zněním.
Chci se zeptat co se může stát. Může se mi ten člověk nabourat do účtu nebo nějak zneužít údaje (jak?)? Na účtě nemám žádné peníze.
Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.15 21:17
Pokud jste poslala jen číslo účtu a název banky, tak se nic nestane.
On vám pak za chvíli napíše, že peníze poslal, i když to nebude pravda a pošle vám falešné potvrzení z jeho banky. Tak mu hlavně pak už nevěřte.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.04.15 21:17
Nemůže. A na další maily už nereagujte.

Od: mot
Datum: 21.04.15 21:19
Ano, podvod stary od doby, co do nigerie zavedli internet. Nic vam nehrozi, jedine ze by vam treba splatil hypoteku a tak

Datum: 22.04.15 19:56

Do Nigérie bych balík neposílal ani kdyby to nebyl podvod :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.