Vyučtování služeb s bydlením

Od: Datum: 22.04.15 10:52 odpovědí: 6 změna: 22.04.15 14:23

Dobrý den. Ve schránce jsem měl vyučtování služeb spoj. s bydlením 2014. Datum vyhotovení 31.03.15. Vznikl mi přelatek 3200kč. Přeplatek bude poukázán prostřednictvím šeku. Ale již tam není psáno který měsíc v roku mi přijde šek na vrácení. Kdy si mužu přeplatek vyzvednout? Nebo opět stát drží peníze až kdy bude chtít vrátit přeplatek? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 22.04.15 10:55

Umřete hladem? Zeptejte se toho, kdo byty vlastní: bytové družstvo, obec, SVJ potažmo jím pověřený subjekt k výkonu správy nemovitosti. Stát s tím nemá až tak co do činění.
U nás píší zhruba 3 měsíce ...u Vás to může být třeba do konce roku *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.15 11:00
avatar

Záleží na tom, jak se majitel dohodne. Dříve přišla složenka, na kterou jsem ihned na poště vyzvedla. Pak jsme se v družstvu dohodli, abychom ušetřili za poštovné, že se nám ty peníze vrátí ve formě sníženého nájmu. Nebo jak se tomu říká. Dastali jsme nový rozpis, kde to bylo jasné, o kolik a na jak dlouho snížení bylo a ihned další rozpis, s původními platbami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 12:33

Nevím sice, proč do toho motáte stát, ale je tam určitá lhůta pro podání reklamací. Přeplatek vám bude poukázán v okamžiku, kdy uplyne reklamační lhůta. Najděte si tedy, jaká lhůta je stanovena ve vašem případě a přidejte si k ní plus mínus pár dní, nejpozději to mohou být až 4 měsíce od doručení vyúčtování.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 22.04.15 12:37

Do kdy se má vypořádat říká zákon. Sdělte jim svůj účet a máte pokoj, pokud budou ochotni to takto zaslat. Mají na to ještě tři měsíce, to tam nemáte napsané? My ano. Prostě vám šek pošlou, vhodí do schránky. Proč se neptáte přímo u toho, kdo vystavil? Neznáte svá práva, neznáte nic o SVJ, vaše peníze má stát? VY, SVJ je má na účtu. Ale to má SVJ vědět, zabuřte na předsedu, platíte si ho, ne? I vy jste odpovědný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 22.04.15 14:17

Podle zákona,i když se to zdá jako hloupost, máte 30 dnů na odvolání. Odesilatel bude proto čekat tuto dobu s odesláním peněz a pak je pošle v nějakém svém výplatním termínu. Můžete se pokusit věc urychlit tím, že mu napíšete prohlášení, že se vzdáváte odvolání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 14:23
avatar

Jestliže se vzdá práva odvolání, tak tím nic neurychlí. Protože pokud se někdo z uživatelů bytu ve stanovené lhůtě odvolá a odvolání bude posouzeno jako důvodné, např.proto, že do vyúčtování byl nesprávně zadán stav vodoměru, pak se musí celé vyúčtování předělat a gvýsledné částky (přeplatky a nedoplatky) budou u všech uživatelů změněny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.