Zdanění peněz

Od: Datum: 25.02.15 09:01 odpovědí: 3 změna: 25.02.15 11:39

Dobrý den,jsem na MD,přivydělávám si vyplňováním placených dotazníků přes internet. Musím tyto peníze zdanit? Kde a při jaké výši? Za minulý rok je to 400,-Kč,taky je musím zdanit? Píšou ,že jsou nezdaněné,tak nevím.Děkuji za odpověď.

Žáčková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pietr
Datum: 25.02.15 09:12
Nemusíš nic danit,nic přiznávat do 6000 za rok.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 11:04
avatar

takové příjmy, i kdyby byly nad 10 tisíc, tak se nedaní, tedy alespoň na straně příjemce, to je jako kdybych si vsadil u sázkové kanceláře a vyhrál, tak z toho taky neodvedu ani kajdu (odvádí provozovatel)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.02.15 11:39

Nedanila bych nic ,jelikož

Daň z příjmu

§ 10

Ostatní příjmy

(1) Ostatními příjmy, při kterých dochází ke zvýšení majetku, pokud nejde o příjmy podle § 6 až 9, jsou zejména

a) příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného nájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby a lesního a vodního hospodářství, které nejsou provozovány podnikatelem,

...

(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny

a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 30 000 Kč; přitom příjmem poplatníka, kterému plyne příjem z chovu včel a u kterého nepřekročí ve zdaňovacím období počet včelstev 60, je částka 500 Kč na jedno včelstvo,

b) výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštních předpisů12) nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členském státě Evropské unie nebo státě tvořícím Evropský hospodářský prostor,

c) bezúplatné příjmy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.