Devizový převod

Od: Datum: 23.03.15 08:07 odpovědí: 9 změna: 25.03.15 17:06
avatar

Zdravím, prosím o radu, jestli je možné si sama přes internetetové bankovnictví převést z eurového konta na moje obyčejné konto eura. V případě že ano, prosila bych o vysvětlení jak se to dělá, abych něco zase nezkonila. Mějte na paměti, že jsem velké trdlo a jsem schopna pořádně zazmatkovat a všechno poplést. Byla bych nerada, abych to zvorala. Normálně chodím do banky, ale chtěla bych se to naučit, jestli to jde. Jsem u České spořitelny a oba účty jsou tamtéž. Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.15 08:41
avatar

Já bych to zkusil jednoduše.

Pokud umíš posílat přes IB nějaké převodní příkazy a pod., pošli z € účtu na ten Kč třeba 1 €.

Teda z jednoho účtu na číslo jiného účtu. Banka by měla € automaticky přepočítat podle aktuálního kurzu a uložit v korunách na korunový účet.

a dej vědět, možná se to hodí i druhým...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 08:45
avatar

Ahoj Hejkale. To je dobrý nápad, ale já nevím jak to otevřít, tu převodovou stránku. Já umím platit elektriku a různé nákupy, prostě zadám domácí platbu a vypíši bankovní čísla atd. Ale tohle jsem nikdy nedělala, jsem dost bázlivá co se tohohle týče.

Od: quasi
Datum: 25.03.15 00:59

Dobrý nápad zkusit,jak píše nahoře " hejkal" ,v případě,že máte eurové konto u nás.

Nedoporučuji však eurové konto z ciziny převádět do české peněžní instituce,protože si za to vezme jak banka převádějící,tak domácí a možná i čnb,protože se jedná o change.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.15 10:10
avatar

Quasi, obě konta mám samozřejmě u nás v České spořitelně. Je to normální devizové konto, na které mi chodí důchod z Francie. Psala jsem to. Jde mi o převod deviz na české koruny z jednoho konta na druhé a obě jsou v jedné bance. Já se asi vyjadřuji nějak nesrozumitelně.

Datum: 25.03.15 02:11
avatar

Suzy, nebylo by výhodnější vybrat eura v hotovosti a vyměnit je ve směnárně (bez poplatku) za koruny? Myslím, že kurzy bank bývají horší, než směnáren, ale nevím, zda je u spořky poplatek za výběr z eur. účtu, ev. za vložení korun na korunový účet. Ty sazebníky se teď často mění, ale určitě se to tam dá vyčíst...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.15 10:06
avatar

Tifany, věc se má takto, obě konta mám samozřejmě tady, v jedné bance, České spořitelně. Devizové konto jsem si musela zřídit kvůli důchodu z Francie. S vedením tohoto účtu jsem spokojená, neboť mám tak zvaný "termínovaný účet", to znamená, že mohu vybírat ze svého účtu sice jen jednou za týden, ale naprosto bez poplatků eura, jakoukoliv sumu. Dále jsem už dávno VIP klientem v bance Xchange, kde mám samozřejmě zvýhodněný kurz. Ale ta banka je v Praze a mně se tam nechce jezdit. Tak si normálně vybírám eura a prodávám je známým, kteří potřebují a já je nechávám levněji než by je nakoupili v bance. Ale občas se mi stane, že zrovna nikdo nepotřebuje a já potřebuji naše koruny a do té Prahy se mi fakt nechce, i když to mám z Poděbrad kousek. Takže jsem si spočítala, že když udělám devizový převod z účtu na účet, tak mi sice zaplatí o něco méně, ale zase nemusím platit jízdenku do Prahy a hlavně neztratím celé dopoledne cestou tam a zpět. Něco jiného jsou valuty a něco jiného jsou devizy, tedy v bankovnictví. Ale když půjdu do banky a udělají mi převod oni, tak za to musím zaplatit zase jim. Takže se potřebuji naučit to dělat sama přes internetové bankovnictví. Jenomže jsem v této záležitosti poseroutka a navíc i trochu natvrdlá. tak jsem si myslela, že to tady někdo umí a dělá. Kolikrát jsem jsem zde viděla, že zde jsou minimálně tři rádci, kteří obchodují s valutami. Tak ti by určitě měli vědět jak se převádí devizy z konta na konto. Jinak snad obchod s devizama ani není možný. Tak jsem dost překvapená, že se na mou otázku nikdo z nich neozval.

Já si myslela, že mi někdo poradí tady. Ale to nevadí, tak půjdu do své banky a zeptám se u nich.

Datum: 25.03.15 15:31
avatar

Jj, alileta popsala dobře ten postup, jak provést převod částky z jednoho účtu na druhý, samozřejmě v rámci účtu jednoho klienta. Já někdy posílám cizí měnu z korunového účtu a vždy se mi tam zobrazí ne sice kurs, ale částka, která vyjde v té cizí měně (jsem u jiné banky). Rozhodně to ale vždy vyjde draho, jednak díky kurzu a jednak pro poplatek, proto si myslím, že u směnárny je to asi vždy výhodnější, ale zase ta operace cestou směnárny je trochu složitější, pracnější, než pár kliků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.15 13:32

Dobrý den, nejsem si jistá, zda je převod peněz z devizového účtu přes servis 24 možný. Každopádně se o tom můžete přesvědčit následovně: Přihlaste se do servisu 24 a v levém sloupci vyberte možnost "domácí platba". Objeví se formulář pro zadání domácí platby a u kolonky "zaplatit z účtu" by mělo být vpravo takové rolovátko (šipka), na které když kliknete, zobrazí se vám účty (jejich čísla), z kterých je možno tuto platbu provést. (Předpokládám, že máte devizový účet přidaný k účtům na servisu 24, čili ho po přihlášení do servisu 24 vidíte.)

Pokud tam devizový účet není, zřejmě tato transakce nebude prostřednictvím elektronického bankovnictví možná. Pokud tam je, zadá se převod stejně, jako děláte převody z korunového účtu, ovšem částka bude v měně toho devizového účtu. Pokud cílový účet bude v korunách, provede se automaticky přepočet – ovšem jakým kurzem, to si nejsem jistá. Podle mě by to měl být kurz deviza-prodej, poplatky by se měly dát najít na stránkách spořitelny. Nebo zkuste případně udělat ten převod nějaké malé částky, jak vám radili předchozí rádcové.

Každopádně budu ráda, když dáte zprávu, jak se to celé podařilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.15 17:06
avatar

Alieto a ostatní, tak už to mám za sebou.*uf*

Nakonec jsem byla v bance a ani tam to úřednice nevěděla. Musela volat do Prahy a po docela dlouhém rozhovoru a čekání, mi nakonec dala postup. Když jsem to doma zkoušela, tak to samozřejmě nefungovalo. Tak jsem zavolala na zákaznickou linku a jedna úřednice mne po deseti minutách předala jiné, protože si s tím také nevěděla rady. Tak znova všechno od začátku vysvětlovat, ale nakonec jsme se dopracovaly ke zdárnému výsledku. Ono to totiž vůbec nefunguje jako u normálního placení, nebo převodu peněz mezi českými účty. Jsou tam jiné kolonky. Celý postup tady nebudu popisovat, bylo by to dlouhé a také to může být pro někoho i jiné. Ono hodně záleží na tom, jaký účet používáte. Já mám ten Termínovaný spořící účet a jedinou povinost kterou mám je ta, že tam mám určenou částku v eurech, která musí pokaždé na kontě zůstat. Jinak mohu vybírat kolik chci a ŽÁDNÉ POPLATKY NEPLATÍM, pokud transakci vykonávám v den, který mám k bezplatnému výběru určený. Jsou to tedy "čisté" peníze, ale samozřejmě v kurzu domácí banky. Ale jelikož se jedná o transakci devizovou, ve výsledku přijdu pouze o pár korun ve srovnání s tím, kdybych šla do své banky v Praze. Myslím tím Xchange směnárnu. Vlastně to vyjde skoro nastejno a nemusím se tam vláčet. Takže jsem moc spokojená. Ono jde o to hlídat si aktuální kurz a převést si peníze v momentě, který je pro mne výhodný. Ale musí to být pouze ve středu. ;) Tak jsem ráda že už to umím.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.