Zvládnu při práci dálkové studium VŠ

Od: Datum: 21.04.15 15:34 odpovědí: 6 změna: 22.04.15 16:19

Ráda bych studovala jeden humanitní obor, ale kamarádka mě dost zrazuje, že to při práci (rodině a dětech) nedám. Prý tak 5x za semestr zkoušky plus seminárky a na každou zkoušku aby se člověk učil týden v kuse. Pěkně mě vyděsila, ale vždyť tolik lidí studuje dálkově při práci a dá to. Vážně je to tak strašně náročné? Cožpak to nezvládnu, když se budu učit postupně předem, takže bych se pak nemusela učit "náporově" týden před zkouškou? Moc bych chtěla mít i ten titul, to proto, že bez něj mě na vysněnou práci nikde nevezmou. Slyšela jsem, že k dálkovým studentům jsou profesoři slitovnější, což se nedivím - nedá se odvádět takový studijní výkon, když má člověk práci a třeba i ještě rodinu jako já. Moc díky za vaše zkušenosti, dost teď váhám, zda do toho jít - navíc cítím, že má paměť už není, co bývala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.04.15 15:42

Kdyz je vule, zvladnout to jde. Kdyz to zvladat nebudete, muzete skolu ukoncit, nic se nestane. Tak narocne to neni. Jde vychodit dalkove i strojarina. Ale kazdy to mas ucenim jinak. nekomu stacit precist, nekdo to musi vysedet. Hlavne dejte prihlasku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.04.15 15:44
avatar

Asi bude i záležet na tom, kam na školu budete jezdit přes půl republiky nebo jen zastávku červeným busem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.04.15 15:45
avatar

Zvládli to jiní? Tak proč ne vy?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.15 12:25

Ačkoliv je dálkové studium snazší než presenční v témž oboru a s obdobnými osnovami a úroveň znalostí a dovedností se v žádném případě nemůže rovnat, není skutečně žádná sranda skloubit osobní a pracovní život se studiem. Výstupem je stále stejný papír s titulem. Pokud tedy potřebujete tento papír, aby se s vámi vůbec bavili, nic jiného asi nezbude. Ve skutečném životě ale záleží spíše na schopnostech a skutečných znalostech. Tím samozřejmě nechci říct, že na škole nezískáte žádné znalosti - já osobně z nich i po letech čerpám - ale ono asi záleží i na tom, co a kde budete studovat. Ve vašem případě bych to tedy asi zkusil a uvidíte sama časem. Skončit můžete kdykoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 16:10
avatar

Pokud si vyberete obor o kterém něco víte, případně už máte nějakou praxi je to snadné , no snadné asi není to správné slovo ale je to rozhodně snazší jako když si vyberete obor o kterém nic nevíte. Při zaměstnání (rodině, děcku a již dost "stará") jsem studovala Bc. pedagogika + psychologie, pohodička, (všechna ta DYS, ADHD, LMD...o všem jsem něco věděla) ale kdybych šla studovat např. informatiku sedím tam ještě dnes a nebo vylítnu hned první semestr. Je-li nějaká úleva pro "dálkaře"? Nebudu tvrdit, že není, zkoušky mám z angličtiny i matematiky na potřetí a tak tak jen díky velké schovívavosti pánů profesorů, obě tato odvětví vědění mi zůstala i nadále utajená. Nebyla jsem sama, kdo některý předmět prostě uchodil. Napsat seminárku není dík internetu žádný problém. Přednášky byly 1x za 14 dní v pátek od 9-18 a v sobotu od 9-15, spíš bylo pravidlem, že byly kratší. Nevzdávejte to dřív než jste začala a jděte za svým snem! Zabalit to můžete kdykoliv během studia, žádný titul nestojí za stresování, depku, podlomené zdraví a zničenou rodinu.

¨¨

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.04.15 16:19
Nepochybuji, že to dáte. Zkuste první semestr a pak se rozhodnete dále.
Dal jsem to ve 40 a byl jsem na rodičovské. Jistě, nedostával jsem už tolik jedniček jako na střední, ale dá se to.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.