Dědictví nepatrné hodnoty

Od: Datum: 21.04.15 15:24 odpovědí: 2 změna: 21.04.15 21:10

Zdravím. Věděl by někdo, proč se do dědictví nepatrné hodnoty nepočítá nemovitost? Konkrétně políčko za 100kč. Větší hodnotu nemá, přesto se nemůže ukončit pro nepatrnou hodnotu. Nikde nemůžu najít žádný zákon kde by to bylo uvedené. Odmítnout dědictví nejde, máme děti a muselo by se řešit přes soud. Teď už je notář na odměně tisíc kč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.15 19:52
avatar
Políčko za 100kč? Asi žijete ve starých cenových poměrech. Dneska se i na vesnici setkáte s tím že obec prodává pozemky za 700 kč za metr. Podle toho by vaše políčko za stovku mělo plochu samozavlažovacího truhlíku. Myslím že ten problém vyřízení dědictví bude nejspíš v tom že bude třeba doložit cenu pozemku v průměrné ceně v místě obvyklé. A tu cenu v místě obvyklou prostě bude muset někdo doložit, takže ten litr pro notáře asi nebudou poslední peníze které vás to bude stát.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 21.04.15 21:10

Podívejte se, jediná možnost, jak se vyhnout notářským poplatkům, je, aby se dotyčný už za života zbavil veškerého státem evidovaného majetku, a převedl je na ty, kterým to náleží podle zákona, nebo dle vlastního uváženi. Samozřejmě tam jsou zase i jiné daně - darovací aj. Naopak dědická daň je teď nulová a platí se jen tomu notáři. A ten to určuje nějakým, teď přesně nevím, procentem. Rozhodně po Vás nebude chtít víc než zlomek té hodnoty, kterou získáte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.