Napadení ve dne

Od: Datum: 20.04.15 18:46 odpovědí: 18 změna: 21.04.15 12:34
avatar

Dnes se mi stalo na pravidelné vycházce,že mě napadl cizí muž.Tou štěrkovou cestou lidé chodí venčit psy,běhat...jsou tam zahrádky a chodí se tamtudy do nedalekého historického městečka.Takže žádná zapadlá cesta.Měla jsem kapuci proti větru,dívala se do země,když jsem viděla,že někdo jde proti mě,tak jsem přešla na druhou stranu cesty a jak jsem se míjeli hodil mi na hlavu "džisku" a praštil přes hlavu.Než jsem se rozkoukala co je,tak na mě sprostě křičel "a utíkej do piče..."(omlouvám se za vulgarity)a šel ode mě pryč,dál svou cestou.Vůbec jej neznám,netáhl z něj chlast,nevypadal ani sjetě ani jako"feťák",možná blázen?...Nahlásila jsem to na policii,kdyby náhodou toho bylo víc,ať o tom ví.Malý slzák vždycky nosím,ale v tomhle případě mi byl na nic.Máte někdo taky zkušenost s tímhle bezdůvodným napadáním lidí?A jak se má člověk zachovat,bránit...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 20.04.15 19:40

Není obecná odpověď, každý útočník je jiný, takže jiný by tě klidně přetáhl. To by jsi ho musela odhadnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.15 19:51
avatar

já myslím, že můžeš mluvit o štěstí, že se ti vlastně nic nestalo - neokradl tě, nezmlátil, neznásilnil... některý lidi jsou zkrátka ujetý - tenhle vypadá jako pořádný magor, takovýmu se nemůžeš nijak bránit, protože je nepředvídatelný, jedině nechodit po opuštěných cestách sama - je to smutný, ale bohužel magorů je mezi náma až-až...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.04.15 19:55
avatar
Kopnout do míst, kde na kalhotách končí zip.
Čím silněji, tím menší bude mít chlapec náladu na cokoliv, včetně toho, aby za Vámi utíkal.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cokl
Datum: 20.04.15 23:40

martincakl, to jí neradíš dobře, neboť zpravidla ji za to ten násilník na místě zabije.

nestačím se divit, na co někteří nepříjdou - hlavně že za následky nenesou zodpovědnost

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.04.15 04:32

cokl souhlas a bod, až s údivem sleduji, jaké perly tu dokážou z některých lidí vypadnout ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 21.04.15 12:34

Taky jsem slyšela, že se má útočník kopnout mezi nohy. To není z hlavy martincakla. Není to žádná novinka.

doplněno 21.04.15 12:53:

A co jí radíte Vy cokl? To si to má nechat líbit a nechat se umlátit? Vy byste se nechal(a) mlátit a nebránila se? Je normální reakce, že se chce bránit. A kam jinam ho má kopat? Někteří lidé kritizují druhé, ale sami s nápadem nepřijdou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: webbiecz*
Datum: 20.04.15 21:17

Já zkušenost mám. Stalo se mi to před několika lety, taky na naprosto veřejném místě (v knihovně). Nejprve mi něco sprostě povídal, já jsem ho poslala do háje a považovala jsem to za vyřešené. Po pár minutách se najednou objevil přede mnou, křičel mi do obličeje, že mě zabje, že mi rozkope držku, podřízne krk, pak do mě kopnul a odešel. Kopanec nebyl nijak moc silný, spíš jen bokem nohy, ale zústala jsem stát a naprosto nevěřícně koukat. Kolem bylo lidí dost, nenašel se ale nikdo, kdo by mi pomohl. Pak jsem se dozvěděla, že je to nějaký místní blázen, co občas někomu něco řekně, ale prý zatím nikomu nijak víc neublížil... no... nebyla to úplně příjemná zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.15 22:04
avatar

Přesně tak,můžu být ráda,že nic víc se nestalo,ale hodně nepříjemná zkušenost.Zatím co ten magor už o tom beztak neví,já se klepala ještě na policajtech.Hlavně to ,že mi cizí člověk narušil osobní prostor a ještě napadl,tak ten moment mám pořád před očima.Nedívala jsem se na něj,ani jsem v kapuci nevypadala jako ženská,ani mu nebyla v cestě...Chodí tam spousta starých lidí(samotných) a berou to jako já,jako krátkou turistiku, lidi tam venčí psy(taky sami) a pochybuju,že 90%psů v takové situaci zachrání pána.Borec zaútočil a šel,tam nebyl čas ani na nic*sok*

doplněno 21.04.15 07:37:

Hlavně nemůžu souhlasit s jedním příspěvkem"že se tak chová obět".Když si tak budu kráčet s rozevlátými blond vlasy,vezmu si sportovní přléhavý top a ještě se budu dívat po kolemjdoucích chlapech,tak tohle považuju za výzvu pro kdejakého magora.Mám starou větrovku,vlasy schované,žádný make-up a co jsem se setkala se "sjetýma"lidma nebo duševně slabýma,tak pohled do očí,či když jim jdete v cestě je provokuje

Datum: 20.04.15 21:39
avatar

To je priserny co se to deje, nemam slov, ale bohuzel me to ani neprekvapuje, protoze opravdu tech agresivnich magoru zacina byt kolem az nebezpecne mnoho.. Z podobnych situaci mam taky hruzu a snazim se minimalizovat riziko, takze nechodit nikde sama, snazit se predvidat atp.Diky Bohu se vam nic nestalo, takze to jeste dobre dopadlo.. Nemohla jste udelat nic, protoze ten zmetek vyuzil momentu prekvapeni..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 20.04.15 22:48
A to je přesně ono. Kapuca, nevšímám si okolí, koukám do země. Jasné chování oběti. Pepřák i cokoliv jiného je v tu chvíli na nic. Okolí je třeba sledovat, lidí si všímat, vědět, kdo jde přede mnou a kdo za mnou. Když se mi někdo nezdá, nebát se mu podívat do očí nebo ho oslovit. Lidi nejspíš za blázna považují mě, protože si neustále něco mrmlám pro sebe a ještě si lidi bezostyšně prohlížím.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.15 22:50

Nedávno jsem sem dávala dotaz, jestli nemá někdo zkušenost s paralyzérem a uvažovala jsem o jeho koupi. Pročítala jsem na netu kde co a mimo jiné jsem našla rady nějakého pána, co se vyloženě zabývá způsoby sebeobrany a ten psal, že vůbec nejlepší obrana je předvídat. Dívat se kolem sebe. Nechodit s kapucí, sluchátky, zakoukaná do mobilu. Z autobusu nebo tramvaje vystupovat na poslední chvíli, dívat se kdo vystupuje s Vámi, třeba i počkat, až se všichni rozejdou a pak teprve jít. Radši přejít ulici, když vidíte někoho jít proti, ale samozřejmě to není stoprocentní. Někdy si nemůžete vybrat kudy jít a vymaštěnýho magora můžete potkat i v obchodě plném lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.15 23:12
avatar

No právě, to mě na tom nejvíc vadí - že si člověk nemůže v klidu "žít po svém" - např. jít zasněný a poslouchat hudbu... ne, kdepak, musí myslet na magory všude kolem a být neustále ve střehu - takhle žít nechci a proto jsem se odstěhovala na vesnici...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dam®
Datum: 20.04.15 23:59

Neštěstí je srážka s volem, s magorem je v podstatě srážka nekontrovatelná a soukromá obrana je být jen agresivnější než daný magor - debilní písmenka a jak je jiná skutečnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.15 07:26
avatar

Jasně,já ty sluchátka nosím,když je dlouhý ůsek kde vídím za sebe,před sebe,tak je mám.Opravdu jsem předvídala,měla jsem je sundané a protože mám dlouhé blond vlasy,mám je na procházkách stáhnuté nebo kapuci,ať nepůsobím pro někoho vyzývavě.Člověk předvídá,představuju si "co kdyby",ale když jsem toho člověka míjela a on opravdu přiskočil,fakt jsem nevěřila vlastním očím.Slzák mám hlavně kvůli psům,těch na volno potkávám víc.Pokud takhle zaůtočí a jde,tak u mě to byla rána do hlavy,někoho může skopnout ze svahu a jít dál...tam není šance se bránit ...si myslím.

Od: dam®
Datum: 21.04.15 00:51

Rada je relevantní, jen že se z človíčka stává schyzoš, copak současnost je o neustálé kontrole kdo mě napadne? Spíš mě napadá, pokud si někdo dovolí atak a nic se mu nestane, vzhledem k jeho sociální situaci, tak vlastní systém je na úbytě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 21.04.15 02:28

Já viděla včera rvačku několika školáků asi kolem 16 l na zastávce plné lidí. Stříkali po sobě pepřák a řvali po sobě. Lidé vyděšení stáli a koukali opodál. Seděla jsem v autobuse a bála se, aby nenastoupili a nepokračovali. Taky jsem něco takového viděla poprvé na vlastní oči. Pak jsem viděla přijíždět policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.15 07:52
avatar

Lucie, cítím s vámi. Nejen s tím, co se vám stalo, ale také s tím, co ve vás zůstalo. A zůstane umocněné pocitem bezmoci. Překvapením nad svou reakcí, vlastně nereakci, nad svým ustrnutím, vteřinovou neschopností pohybu, dlouhým vedením nebo jak to nazvat. *plac*

doplněno 21.04.15 15:42:

Nenen, neznám to tam. Mám problémy s delší chúzí a tak mne můžete potkat se psem, jako ostatní babky. ;) Loni nebo to už bylo předloni, kdy velká pes napadla mou Dorku. To jsem dodnes na sebe pyšná, jak rychle a hlavně dobře, jsem zareagovala. Klepala jsem se ještě půl roku, když si jsem si na to vzpomněla. *jasne* Na světě lítá více bláznů, než si myslíme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.04.15 12:06
avatar

Díky babkazov,našla jste přesně ta slova co to vystihují.Pro mě je pohyb životní nutností a byla jsem i ráda,že potkávám starší paní s trek holemi a spoustu starších lidí co jdou na "výšlap"...a chci se taky tak hýbat co nejdéle to půjde,ale teď mi bude trvat dlouho než se odvážím.Ono se hezky řekne -nechodit sama,ale v mém i ve starším věku je nemožné najít někoho kdo si denně udělá hodinu pohybu.Když si všímám tak všichni aktivní lidé co se hýbou pravidelně, chodí sami.Lidé venčí psy taky sami...takže zbývá se jen modlit ať člověk takového blázna nepotká.

doplněno 21.04.15 12:12:

P.S.:babkazov vy jste vlastně z OV.Mě se to stalo po cestě do Štramberka,možná to tam znáte.*jasne*

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.