Balík z Číny a problém s celníky

Od: Datum: 20.04.15 13:34 odpovědí: 2 změna: 20.04.15 14:17

Dobrý den ,před měsícem jsem obědnal z číny elketronické vodní dýmky a náplně do dýmek , balík byl v čechách za dva dny ale na celnici už leží asi měsíc.Balík jsem obědnal jako soukromá osoba k vlastnímu použití.Celníci po mně chtěli doložit fakturu a potvrzení o platbě.Vše jsem poslal ,ale teď chtějí zase bezpečnostní list a vadí jim že náplně do elektronických vodních dýmek nejsou podrobně popsány v češtině.Tak ale netuším jak výrobky z číny mohou být popsány v češtině a k čmu chtějí bezpečnostní list když náplně neobsahují žádné nebezpečné látky a neobsahují nikotin.Jak mám dále postupovat?

Odkaz zásilka: http://www.dhl.cz/cs/express/…html?AWB=4942534940&brand=DHL

Obědnávaný produkt : http://www.starbuzzvape.com/cartridges/

Za všechny rady předem Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sos®
Datum: 20.04.15 14:03

Celníci mají vždy pravdu a je potřebné s nimi jenat. Tady nějaké obcházení nepomůže. Jinak objednat se píše objednat a ne obědnat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.04.15 14:17
Zkus jim ještě jednou poslat prohlášení že se jedná o zboží neobchodniho charakteru pro vlastní potřebu které nebude dále předmětem obchodu. Nejedná se o tabákový výrobek a podle tvého názoru nejde o zboží podléhající při dovozu zvláštnímu režimu. To by jim teoreticky mohlo stačit. Záleží ale na množství kolik ti toho přišlo. Jestli toho je pro malou vesnici na pět let tak budeš svoje tvrzení těžko prosazovat. Pak by už pomohla jedině deklarace chemického složení v angličtině od výrobce a k tomu nejspíš i český překlad.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.