Kde koupit éčka, např. E524

Od: Datum: 18.04.15 00:15 odpovědí: 6 změna: 18.04.15 15:54

Zdravím, hledám, kde koupit éčka do potravin. Jsou naprané snad všude kolem nás, po regálech tuny, když ale hledám, kde je koupit, tak poněkud tápu. Kde například koupím E524 a fůru jiných potravinových "éček"? Je to tajné? Prosím o linky na prodejce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 18.04.15 00:34

E 524 jsem si našel a je to hydroxid sodný. Ten seženete v každé drogerii jako čistič odpadů, krtek nebo pod jiným obchodním názvem. Jinak se Éček zas tak nebojte. Toto označení vzniklo proto, aby výrobci nemuseli dlouze slovně vypisovat každou látku, tak zvolili toto zkrácení. Že se toho potom někdo chytnul, a začal tím strašit, to je druhá věc. Když se podíváte na seznam Éček, tak jsou takto označeny různé látky, některé zcela běžné, některé mohou být kontroverzní, ale podstatné je, že jsou všechny schválené státem. A pokud speciálně našemu státu dnes ještě více důvěřujeme, tak se není čeho bát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krok
Datum: 18.04.15 00:41

No jistě, jedná se o h. sodný, nicméně já jej chci kupovat jako aditivum do potravin, takže nepujdu do drogerie pro krtka... Potřebuji firmu, která tyto éčka prodává výrobcům potravin.

Od: mp*
Datum: 18.04.15 01:13

Tak to vám neporadím. Je to otázka poptávky. Běžné věci seženete všude. Pokud sháníte něco speciálního, po čem není taková poptávka a tudíž to prodává jen nějaký specializovaný obchod, pak musíte hledat. Příklad - vanilkové lusky, oplatky do zmrzlinových pohárů, pohanková mouka a pod. To v běžném velkoobchodě neseženete, nebo značně předražené. Takže chce to hledat. (samozřejmě vím, že to, na co se ptáte, je jen zástupná otázka, ale odpovídám tak, jak je položena)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.04.15 01:29

Tak to beru, to je dle mě nejpřesnější a dobrá odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 15:54
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.