Poslední zvonění - převlek policisty?

Od: Datum: 18.04.15 00:09 odpovědí: 6 změna: 18.04.15 11:57

Čau, příští týden máme poslední zvonění, takže každý se převleče za nějakou masku a chodí po městě vybírat drobné. Mám doma starší policejní oblek, napadlo mě, že si ho vezmu, ale nevím jestli se to může? Kdyby tam byli praví policisté? Poraďte prosím, smí se to nebo ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 18.04.15 01:05

Pokud by to byl již nepoužívaný model - zelený, tak není problém. Ale originál uniformy mohou nosit jen opravdoví policisté a vojáci. Vzpomeňte na kauzu, kdy herci Potměšil a Čtvrtníček se převlékli za policajty a naše mašinérie je dotáhla až k podmínce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 06:23
avatar

V sousední vsi o masopustu běžně chodí "zelení" příslušníci VB s pendreky a chytají muže kvůli smyšlenému přestupku. Vodí je do pojízdného veřejného domu, kde čekají krásné ženy /ve skutečnosti chlapi/ a co se děje dál, nevím. *smich* Mě jako ženu nikdy nesebrali. Také zastavují vesnicí projíždějící vozidla.

Je to sranda a pokud je to oblek již neopoužívaný, nic by se nemělo stát. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.15 09:44
avatar

Nechce se mi hledat konkrétní zákon, ale je zakázáno používat vojenskou nebo policejní uniformu. A platí to i pro uniformu nekompletní, např. bez označení, pokud by mohlo dojít k záměně se skutečným policistou.

Pokud je to současná uniforma, tak osobně si myslím, že v chumlu rozdováděných masek by to snad mohlo projít, ale na cestu domů se raději převleč do civilu.

doplněno 18.04.15 10:01: Historická uniforma je samozřejmě OK.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.15 10:15

Souhlas se všemi, jinak doplním jethra

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1990-200#cast2

§ 21 odst. 1 písm. i) zák. č. 200/1990 Sb., (ČNR o přestupcích)

"(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

i) úmyslně na místě veřejnosti přístupném nosí neoprávněně vojenský nebo služební stejnokroj příslušníků ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů, nebo takové součásti stejnokroje, které jsou s úplným stejnokrojem zaměnitelné, ačkoliv není příslušníkem ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů.

(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. a), d) až f) a písm. h) až i) lze uložit pokutu do 3 000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. b), c) a g) pokutu do 10 000 Kč."

doplněno 18.04.15 10:28:

někde jsem měl zákon s komentářem, skusím pohledat, jak by to bylo se samotným tričkem či kšiltovkou, ale myslím si, že je to stejné

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 11:57
avatar
Vím o jednom průšvihu kvůli policejnímu triku, a i když to bylo vykonstruované podle hesla kdo chce psa bit hůl si najde, tomu bitému psovi to nepomůže.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 18.04.15 11:05

Nemůže, je to přestupek

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.