Schizofrenik do nájmu

Od: Datum: 17.04.15 18:02 odpovědí: 16 změna: 19.04.15 19:05

Dobrý den, vzali byste do nájmu zájemce, který se při prohlídce přiznal, že je schizofrenik? Přišla na to řeč, když jsem se ptal po příjmech, jak bude platit nájem, říká, že má invalidní důchod 3. stupně, což mě překvapilo, protože nemá žádný viditelný handicap, ale právě sdělil, že se léčí na schizofrenii. Vypadá slušně, ale nejsem si jistý. Když přestane brát léky, budoucnost s ním může být nejistá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 17.04.15 18:05

nadruhou stranu, je to rozdvojená osobnost, třeba nebude jeden o druhým vědět že platil nájem a tak ti dají každej měsíc nájmy dva :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 17.04.15 18:08
avatar
Ne,nevzala bych ho ani omylem.S prominutím,rupne mu v kouli a může i zabít...
Zrádná nemoc !
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.15 18:24
avatar

To je problém. Ten člověk za svou nemoc nemůže a nelze ho za ní diskriminovat. Pokud dodržuje pravidla léčby, nebývá žádný problém. Na druhou stranu, pokud je nezodpovědný a poruší léčbu, může být značně nebezpečný. Měl jsem v domě schyzofreničku (s vysokoškolským titulem), která se "jen" občas hádala s kýmsi (pravděpodobně se svou zesnulou matkou) a dělala kravál po domě. Většinu času se chovala naprosto normálně, ale ostatní nájemci se jí báli. Nikdy nikdo totiž neví, co takový člověk provede. Pak přestala platit nájem a dostala výpověď. Celý dům si oddechl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.15 18:26
avatar

- moje sestřenice trpěla schizofrenií - chovala se ale zcela normálně, o svých "hlasech" normálně hovořila, byla zcela neškodná, ale nešťastná. Nakonec se zasebevraždila, protože, jak nám mnohokrát vyprávěla - hlasy ji k tomu nabádaly.

Nejsem si zcela jistá, zda je tato nemoc vždy příčinou agresivního jednání vůči okolí, schizofrenici bývají často spíše obětí, ale z neznámého nemocného bych taky měla strach, protože "hlasy" jim mohou nařídit cokoliv. Ale dnes se tato choroba dá prý úspěšně léčit .

Ohodnoceno: 5x
 
Od: webbiecz*
Datum: 17.04.15 19:28

Obecně platí, že jen velmi malé procento schizofreniků se dopustí kvůli své nemoci nějakého násilného jednání. Podle některých studií se to procento dokonce příliš neliší od tzv. zdravých jedinců. Dost vysoké procento se ale dopustí nějakého poškozujícího jednání vůči své osobě. Tam pak záleží na přesné diagnóze, jak zabírá léčba, jak pacient léčbu dodržuje.

Takže taková ta představa vraždícího šílence je hodně zkreslená. Na druhou stranu chápu, že člověk se v mnohých případech neřídí dle racionální úvahy a rozumu, ale dá zkrátka na svůj pocit. No a pokud nemáte dobrý pocit z toho, že by zrovna tenhle člověk měl být u vás v nájmu, tak ho do nájmu neberte. To ale obecně platí u kohokoliv. Pokud se vám nezdá, řiďte se svým pocitem.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.04.15 06:59
avatar

Já osobně bych ho sice litovala, ale do nájmu bych ho nevzala. Nikdy nevíte, co udělá. Nikdy nevíte, jestli zapálí nebo vám nezaplatí. A vy se ho nezbavíte. Všechny komplikace okolo za to nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 07:32

ne nevzala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 09:00

NE nevzal,mám se schozofreniky zkušenosti z práce, nechtěl bych ho za příbuzného, nájemce, partnera, kamaráda ani souseda ani cokoliv jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stano
Datum: 18.04.15 11:58

Je otázkou, co uděláte, když přestane platit. Vesměs mají sníženou odpovědnost nebo nemají občanku vůbec. Všeobecně je to takový problém, který vám jistě nestojí za to absolvovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: serghwec
Datum: 18.04.15 16:22

Ne. Znala jsem z práce (teda z té krátké chvíle, kdy byla schopná pracovat) schizofreničku, věčně byla bez peněz, protože pracovat nebyla kvůli schizofrenii skoro vůbec schopná a ten důchod je směšný. Takže podle mě dřív nebo později dojdeš do fáze, kdy bude bez peněz a ty budeš řešit neplacení nájmu. Krom toho když ona byla zrovna "nemocná", tak byla třeba půl roku úplně mimo nebo rovnou v léčebně a pak se s ní na něčem domlouvej.

Ale agresivní (jak tu lidi píšou) nebyla nikdy, to schizofrenik nutně být nemusí. Byla ale mimo a bez peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 16:29

omlouvam se za capslock:

ANI NAHODOU!

ale treba tenhle schizofrenik bude jako jeden ze sta v pohode. Ja bych to ale neriskoval

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 21:57
avatar
Kdybys měl jistotu že s ním bude bydlet někdo, kdo ho ohlídá aby bral pravidelně léky a abstinoval tak dejme tomu. Bohužel naprostá většina schizofreniků dojde po období pod léky k názoru že je bude lepší vysadit aby člověk nebyl jako mátoha. A že má nemoc pod kontrolou a pozná kdy to na něj leze. Takže prášky začne brát až to bude cítit. To je ale krok do pekla. Případně prášky berou ale zapíjejí je alkoholem aby nebyli otupělí a to je sešup na dno ještě rychlejší.
Píšu podle své zkušenosti se sousedem. Když má své období je u nás v ulici policie a sanitka prakticky denně. Opravdu není o co stát. Dobrovolně si někoho takového natáhnout do baráku by byla chyba.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.04.15 06:46
avatar

Ikdyby byl neustále pod dohledem a choval se vzorně, stále by tady byla hrozba recidivy a komplikací. To za ten strach, obavu, nejistotu, nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.15 07:00
avatar
A to nemluvim o tom, že kdykoli jsme se dostali do konfliktu tak s tím nechce mít nic ani policie ani magistrát. Přehazují si takové věci jako horký brambor. On uvede do protokolu že ho k činu donutily ty jeho hlasy a nikdo na něj nemůže. Když vyvede něco horšího co se na policii nedá hodit pod stůl tak se na dva měsíce ztratí na psychiatrii a když vyleze tak se vám směje do očí. Vám zbydou škody a vztek a on je před úřady čistý jak lílium.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.15 18:53

Tak to byl frajer,taky vám nemusel říkat vůbec nic a peníze na nájem by posílal z účtu a nikdy by jste se nedozvěděl že je nemocný*jasne*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.04.15 19:05
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.