Novy zakon o evidenci obyvatel

Od: Datum: 16.04.15 02:14 odpovědí: 11 změna: 16.04.15 21:25

http://zpravy.idnes.cz/trvaly…x?c=A150415_203627_domaci_aba

nemyslite, ze uz je tohle trochu moc? Zajimalo by me jak to bude s lidmi v zahranici, ja sem uz delsi dobu mimo CR a jezdit kvuli kazdy zmene bydliste do cr mi teda pride na hlavu padly, jako tenhle zakon...

doplněno 18.04.15 13:11:

@milancukrar neznam zneni a jeste asi nikde neni, me zarazilo uz jenom to, ze takovy zakony vymysleji a po precteni par clanku me napadlo, ze se jedna pouze o dalsi krok k vetsi buzeraci a sikane nasich obyvatel a skoro jako zakon delanej na objednavku prospech exekutorskych komor, jejichz praktiky v cr nemaji ve svete odoby, co aspon vim ja.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.04.15 06:40
avatar

Dobrý den, první přečtení může někoho i vyděsit, ale je třeba si uvědomit, že jde zatím jen o návrh jednoho ministra, musí to projít vládou, parlamentem a podepsat prezident. Výsledkem (pokud to vůbec tímto procesem projde a bude schváleno a platné) může být zcela jiný zákon a zcela jiné podmínky. Možná bude dříve připravena novela zákona, než tento vstoupí v platnost. Takže, myslím, že není třeba se děsit a jen to sledovat, jaký to vyvolá ohlas a potom si nastudovat až případný výsledek (pokud vůbec nějaký bude). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.04.15 09:30

Já hlavně nevidím vůbec důvod existence toho nesmyslu zvaného trvalý pobyt. I v tom článku je zmíněn příklad, kde nic takového neexistuje a fungují. A takových míst je na planetě více. V mnoha ostatních státech, kde se - podobně jako my - nedokázali trvalého pobytu zbavit, existuje alespoň velice jednoduchá cesta, kdy se změna automaticky přenese na všechna spřízněná místa, případně si vyzvednete sadu koresponďáků na poště a tyto pak rozešlete příslušným institucím a oznámíte změnu. Pouze u nás a v jiných banánových republikách musíte vše (nebo alespoň téměř vše) obejít osobně, všude chtějí vidět doklad s novým bydlištěm, no prostě padlé na hlavu. Ve výsledku zabijete několik dní dovolené. Když jsem něco podobného prováděl posledně, hlásil jsem změnu na 35 místech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 11:18

Buďto jsem to nepochopil já, nebo Vy, sice se to v Irsku nejmenuje trvalý pobyt, ale jmenuje se to holt jinak, přechodný pobyt, pobyt nebo nevím jak. Stát prostě potřebuje mít kontrolu nad tím, kde kdo bydlí. Jak by jste poslal předvolánku k soudu člověku, co Vám dluží peníze, jak by jste si jako policista přijel pro pachatele (k němu domů, k jeho rodičům, příbuzným apod.), jak by jste jako záchranář věděl, kam máte jet, když by Vám do telefonu zraněný sdělil pouze jméno, ale nebyl by schopný říct ulici? Prostě vždycky se vleze do evidence a zjistí se adresa trvalého pobytu, většina lidí se na té adrese zdržuje, nebo tam má rodiče, či ti lidé co tam bydlí vědí, kde ten člověk je.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.04.15 13:17

V pořádku - osobně nemám problém nahlásit ústně, kde se zdržuji s tím, že ostatní instituce si tuto informaci předají. Mám ale problém s tím, že trvalý pobyt v podání naší banánové republiky je alfa a omega mnoha právních předpisů a prováděcích vyhlášek, kdy trvalý pobyt musíte nějakým způsobem dokládat a jakákoliv změna znamená navštívit desítky míst a ukazovat jim občanku. Ta prolezlost českým právem, to je ten problém.

doplněno 16.04.15 13:21:

Problém je v tom, že i z vašeho příspěvku je zřejmé, že mnoho lidí už asi ani nedovede představit, že by něco takového nebylo a že by to bez toho fungovalo. Představte si, že existují i státy, kde neexistují doklady totožnosti. Totožnost prokazujete tím, že řeknete, kdo jste. Lhaní v této věci je trestný čin a jdete do kriminálu. V případě, že potřebujete prokázat ve výjimečných případech (např. u soudu) totožnost písemně, použijete rodný list.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 16.04.15 09:51

Ale on ještě není platný ani účinný, že? Tak klid, tam ještě bude změn. Hlavně jde o to, aby lidi nebyli registrováni na úřadě. Ale můžete apelovat na poslance, sepsat petici, zde se to nevyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 12:41
avatar

bender, vy znáte znění zákona, nebo jen skáčete na titulky novin?

Klídek, nikdo neví co tam bude..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 16.04.15 13:33

No jen aby to nedopadlo jako s registrem aut. Taky se o tom mluvilo a nikdo nevěřil, že ten paskvil bude platit a ejhle je to tu a platí. Nedivil bych se. Osobně jsem moc zvědav na to jak to bude u pronájmů, podnájmů a podobně. I teď když si člověk hledá byt by snad (co jsem někde četl) nemusel vůbec řešit domácí zvíře a stejně to je často zakázáno. Stejně jako věta o nemožnosti trvalého pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 17:38
avatar

vklusi, o jakém paskvilu píšete?

Kdo je NIKDO, a ČEMU SE NĚVĚŘILO?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.04.15 19:16

Kdyby lidi respektovali zákony, tak ... takže máme co jsme si vykoledovali. Moc reaguje na to co se obchází aj. češství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 16.04.15 18:54

Tady platí: "To, že nejste paranoidní, neznamená, že vás nesledují." další a další sledovací zákony, Orwell byl opravdu génius. To vám nedochází, že od státu, který zavře člověka za pomalování plakátů a soudí ho manželka žalujícího politika už nic slušného čekat nelze?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 16.04.15 21:25

Jen další utahování šroubů. Víceméně mě od této garnitury už nic nepřekvapí. Jen se lehce rozdělíme na ty, kteří tomu fandí a ty, kteří v tom vidí jen nástup další diktatury.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.