Předčasné ukončení insolvence

Od: Datum: 15.04.15 23:26 odpovědí: 12 změna: 29.07.16 20:31

Dobrý den,

dovolte dotaz a žádost o radu ohledně insolvenčního řízení, ve kterém se nachází dlužník, který za poslední 4 roky splatil splátkovým kalendářem necelých 60% z přihlášených nezajištěných pohledávek.
Má takový dlužník reálnou možnost před insolvenčním soudem uspět s návrhem na předčasné ukončení řízení a "prominutí" zbývající nesplacené části? Dlužník se aktuálně nachází cca. 9 měsíců před uplynutím pětiletého běhu splátkového kalendáře.

Děkuji mnohokrát.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: komiko
Datum: 16.04.15 07:13

Ne nemá.

Předčasně insolvence může být ukončena jen v případě, že splatí 100% svých pohledávek.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.04.15 10:05

Komiko už správně odpověděl. Já jen doplním, že v případě, že by dlužník neměl po tuto dobu žádný příjem, tak se nic nestane, nebude již věřitelům nic hradit. Pochopitelně ale musí platit odměnu insolvenčnímu správci.

Ohodnoceno: 3x

Od: sirrael22
Datum: 24.09.15 18:43

v tom pripade chapu spravne, ze nekdo v insolvenci behem peti let muze zaplatit jen 30proc dluhu zatimco nekdo celych 100, kdyz ma vyssi prijiem a tim padem vyssi splatky?

Ohodnoceno: 0x

Od: insolvence
Datum: 25.09.15 01:04

Ano, přesně tak to je. Účelem je uspokojit co největší podíl pohledávek.

Všem je zabavováno vše, co vydělají nad životní minimum nebo jak se tomu říká.

Kdyby nezabavitelné bylo třeba 5.000 Kč, člověku, který vydělává 50.000 Kč měsíčně by na dluhy šlo 45.000 Kč a člověku, který vydělává 10.000 Kč, by na dluhy šlo 5.000 Kč.

Datum: 25.09.15 13:23

No, s tou Vaší nezabavitelnou částkou by Vás dlužníci teda pěkně hnali. Ve Vámi jmenovaném případě zůstává dlužníkovi 9.177,- Kč.

všeobecně. Výše celkového splaceného dluhu za dobu oddlužení může být nejméně 30% nejvíce pochopitelně 100%. 100% může mít dlužník uhrazeno například za 2 roky. Pak už pochopitelně nic nesplácí. Nicméně takový dlužník má možnost požádat soud o snížení splátek tak, aby platil nižší částku po dobu 5ti let. Dokonce má možnost požádat o to, aby mu strhávaná částka byla ponížena tak, aby zaplatil pouze 50% z celkového dluhu. Toto vše však MUSÍ uvést již do Návrhu. Na pozdější žádosti soudy reaguji negativně.

Od: novakova
Datum: 08.03.16 19:16

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ,podle čeho tak soudíte , o předčasné ukončení insolvence,že musí být splaceno 100% pohledávek,Podle ,kterého paragrafu je to udané,Děkuji Nováková.

Datum: 08.03.16 20:12

Paní Nováková, nerozumím Vašemu dotazu

Od: komiko
Datum: 08.03.16 20:52
Pročtěte si insolvencni zakon

Datum: 08.03.16 21:02

komiko A Ty si zase pročti pravidla Poraďte :-P

Od: vladimira
Datum: 29.07.16 19:29

Dobrý den ,

Moíhli by jste mi poradit jak napsat žádost o předčasné ukončení insolvence?

Do konce insolvence mi chybí už jen dva měsíce a já po dohodě s insolvenčním správcem doplatila do sto procent abych mohla dříve ukončit insolvenční řízení,ale nevím v jakém znění mám zaslat k exekučnímu soudu žádost o ukončení insolvenčního řízení a žádost o to aby po ukončení na mne nemohli věřitelé kteří se za včas nepřihlásili k insolvenci .

Děkuji předem . Vladimíra.

Datum: 29.07.16 20:01

Pokud se k insolvenci nepříhlásili a insolvenci soud v pořádku ukončí, tak už na Vás nemůže nikdo. Nebo se pletu?

Datum: 29.07.16 20:31

repkin. Nepleteš se. Ale dlužník musí požádat soud o ukončení insolvenčního řízení. A musí zažádat soud o to, aby ZASTAVIL všechny exekuce. Na to se občas zapomíná a exkutor měsíc po ukončení oddlužení začne opět konat.

Vladimíro, zaregistrujte se zde na poraďte a napište mi přes vnitřní poštu. Dám Vám tam žádost o ukončení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.