Výplata chodí pozdě

Od: Datum: 14.04.15 23:09 odpovědí: 4 změna: 15.04.15 16:18
avatar

Zdravím,

chci se zeptat, zda je obvyklé a ,,neporušující žádné podmínky smlouvy´´ to, že mi zaměstnavatel posílá mzdu podle mě opožděně. Ve smlouvě je uveden jako výplatní den patnáctého. Minule bylo patnáctého v neděli a peníze došly až v úterý, i když mi každý říkal, že musí přijít v pátek před víkendem. Nyní očekávám mzdu zítra, ale moc tomu nevěřím. Co mám tedy dělat, pokud peníze přijdou třeba až v pátek? Leží mi tu složenky a potřebuji je zaplatit co nejdřív. Nebo nemám na reklamaci a stížnost nárok?

Díky moc :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.15 23:28

Ahoj. Jestli ta potíž, není právě s tvou bankou. Naše firma má firemní účet u České spořitelny a na zaměstnanecké účty tamtéž, ty mzdy dochází od rána až třeba po 16 hodině odpoledne, nebo až po 23 hodině v noci. Jak je uvolní bankomat. V jiných bankách to může být i o den dříve. Tak si zjisti, kdy to účtárna odesílá a na bance, kdy to dochází na účet. Něco napoví i výpis. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.04.15 23:33
avatar

Obdobím splatnosti mzdy je podle zákoníku práce celý následující měsíc.

Výplatní termín určuje zaměstnavatel, který má právo jej i měnit.

Pokud Vám výplata přijde do konce měsíce (do 30./31.), je to v pořádku.

—–—

Splatnost mzdy (ZP, § 141, odst. 1 + 3)

Ohodnoceno: 6x
 
Od: liu®
Datum: 15.04.15 15:30
avatar

Co vím já jako laik, tak datum splatnosti je ten datum, kdy se peníze odešlou, kdy pak dojdou na váš účet už neovlivní. pokud tedy 15tého je pátek, sobota nebo neděle, nepřijdou vám peníze dřív než v pondělí a déle (v pátek by vám přišly jen v tom případě, že byste měl/a stejnou banku jako zaměstnavatel).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 16:18
avatar

Zákoník práce nestanoví "datum splatnosti" (datum/termín splatnosti mají např. faktury),

nýbrž období splatnosti a výplatní termín.

Viz odkaz na příslušný paragaraf ZP z mé odpovědi výše.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.