Exekuce vs ucet

Od: Datum: 14.04.15 21:21 odpovědí: 4 změna: 15.04.15 08:40

dobry den mam dotaz.pritel ma exekuci na plat a nema svuj ucet.chtel by zbytek penez preposilat na muj ucet-ja nemam zadny dluh nikde.hrozi mi neco kdyz preposilani povolim a zridim mu dispozicni pravo k memu uctu s vydanim karty na jeho jmeno.dekuji

doplněno 15.04.15 16:55:

dekuji za odpovedi.zajima me jeste kdyz bude tedy zbytek vyplaty chodit na muj ucet nebude tedy problem.a kdyz k memu uctu bude vystavena dalsi karta tzv dispozicni pravo na jeho jmeno bude vse ok?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.15 21:28
avatar

To nedělejte - I když exekutor může postihnout pouze účet ve vlastnictví povinného, tj. pokud si necháte zasílat výplatu na účet od jiné osoby, nebude možné tento účet postihnout.

Bude ovšem možné Vás i tuto osobu stíhat pro trestný čin poškození věřitele.

Bude nejjednodušší, když si ze zaměstnavatelem dohodne , že bude výplatu přebírat v hotovosti. Žádný zákon nepřikazuje, že výplata musí být zasílána na účet.

doplněno 14.04.15 21:37:

Omlouvám se - zbytek po stržení exekutorem si samozřejmě může poslat kam chce , i na Váš účet .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stano
Datum: 14.04.15 21:33

Jestliže má exekuci na plat, zaměstnavatel provede přikázané srážky a neodebratelnou částku mu vyplatí. Je fuk jestli hotově nebo převodem. Pochybuji že by jeho zaměstnavatel chtěl jít do rizika výplaty mimo systém... Číslo účtu ani jeho majitel není rozhodující. Jestliže bydlíte spolu a uvádíte ho jako spolubydlícího, můžete se stát dlužníkem a přijít o některé své věci v případě, že vás exekutor poctí svou návštěvou. Každému tvrďte, že spolu nebydlíte, i když to je exekutorům vlastně úplně lhostejné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.04.15 21:41

Exekutor pujde na zaměstnavatele, načtěte si ex. řád.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 08:40

Buss. Proč by měl jít exekutor na zaměstnavatele? Už mu stráhá ze mzdy exekuční srážky, tak co by tam měl jiného řešit.

No, někdo tady radí peníze v hotovosti. ano, zaměstnanec na to má nárok. Ale někteří zaměstnavatelé na to nepřistoupí. A jestliže se bude zaměstnanec cukat, tak dostane výpověď.

Pro tazatelku - nic Vám nehrozí. Nikdo na Váš účet nemůže.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.