Slavná epopej Osvobození

Od: Datum: 14.04.15 21:14 odpovědí: 45 změna: 19.04.15 01:11

Ahoj. Tak nám začali na ČT2 dávat tento vojáčkovej socialistickej seriálek. Docela jsem z toho měl radost, že se na to budu moct kouknout a nemuset manipulovat z Dývkama. Chvíli to šlo. Ale pak tam začali až nad míru soudruhovat a množit se takový ty rusácký filmový klišé. To fakt nešlo dát. Jak jsem to tenkrát mohl tak žrát? Jestli jsme byli nezralí a teď jsme naopak přezrálí novíma, skoro autentickejma fimama? Viděl jste to někdo a co si o této tvorbě myslíte? Že to nebudeme nějak hrotit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stano
Datum: 14.04.15 21:27

V době vzniku a masívnímu masírování mozků to bylo celkem dobré. Dnes ze zveřejněných archívů víme, že Stalin rozpoutal s Hitlerem válku, že zároveň povraždil více občanů SSSR než bylo mrtvých za celou válku. Rusáci jsou takový podivný národ a válka na Ukrajině to dokazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.04.15 21:54

že Stalin rozpoutal s Hitlerem válku.. asi jsem něco zaspal, ne? Co dělal doma,je jejich problém. Že Stalin rozpoutal s Hitlerem válku, vysvětlete mi to. On napadl Deutschland? Kdo zahájil válku na UA?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.15 22:12
avatar

v době současného "intenzivního masírování mozků" , je takové vidění historie zcela pochopitelné !

doplněno 14.04.15 22:21:

- v této souvislosti si dovoluji upozornit na jiné dokumenty o válce, např. právě teď vysílaný dokument VB - Vzestup a pád NSDAP .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.15 23:23

Ano Bussi. On dokázal ovlivnit partaje v Německu, aby se k moci dostal právě Áda. A jinak, právě Áda předběhl Stalina o pár týdnů. Jinak na ten západ vyrazil on. To mu trochu ujelo. Von ten Stalin nebyl hloupej, ale pěknej parchant, to byl. To tedy jo.

Od: buss
Datum: 14.04.15 23:31

On nebyl do jisté míry blbý jak Hitler, tak Stalin. Ale žádám důkazy o úmyslu napadnout ten Deutschland a jak ovlivňoval Němce. Nestačí si přečíst Mein Kampf? Četl jste to? Napsal Stalin něco podobného?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 07:06
avatar

Najdi si informace o paktu Molotov-Ribentropp. Druhá světová válka začala napadením Polska Německem a Sovětským svazem. SSSR a Německo v té době nebyli nepřátelé, ale spoojenci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 19:41

Dobrej blábol. Na které nástěnce ty Vaše perly píšou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 15.04.15 00:01

"On dokázal ovlivnit partaje v Německu, aby se k moci dostal právě Áda" *ee* Tak na tebe nemá nikdo, snad jen neonacisti.

Jediné v čem se shodnem, že gruzínský Džugašvili byl hovado a vrah.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tady
Datum: 18.04.15 23:02

No on i Čalfa dokázal ovlivnit komunisty, aby za prezidenta zvolili Havla. Pěknej parchant to byl. To teda jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.15 23:59
avatar

Bussi, Stalin nerozpoutal válku proti Hitlerovi, ale s Hitlerem. Společně si rozparcelovali Polsko.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 15.04.15 00:06

Nepochapuji, Stalin napadl Německo? Polsko si rozdělili na základě smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 15.04.15 00:57

Ono kdyby se pánové více zajímali o dějiny, zjistili by o jaké uzemí šlo. Dnešní Bělorusko a Ukrajina. Toto uzemí zabralo Polsko při jeho vzniku 1918 a několikrát o něj s tehdejším Sovětským ruskem bojovali. Nechá se i dohledat jak se tam poláci chovali k "nepolskému" obyvatelstvu. Také je zarážející, že se nikdo nezmiňuje o německo-polském paktu z roku 1934, kdy právě Piłsudski počítal s tím, že splolečně napadnou tehdejší SSSR (rok po podpisu zemřel). Když zabrali němci Sudety, tak ve stejný den Polsko zabralo těšínsko a chovali se podobně jako nacisti. Stejné vyhánění československých obyvatel.

Takže jedinej kdo koho převezl, byl Hitler poláky. Paradox je také to, že se dnes mluví jak z jedné stany šlo Německo a z druhé SSSR, tak nějak se zapomělo, že z jihu,šlo Slovensko a ze severu Svobodné město Gdaňsk. To jen tak pro úplnost aby ta historie nebyla tak černo-bílá. Já mám spíše pocit, že dnes se mění historie na hysterii.

To jsem si vždycky myslel, že nikdo nemůže lhát víc než komouši.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.04.15 08:45

Oni Poláci Hitlera ve skutečnosti zradili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 15.04.15 01:00

Joseph Goebbels a maršálek Józef Piłsudski

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stano
Datum: 15.04.15 18:02

Druhá světová válka

Související informace naleznete také v článcích Pakt Ribbentrop-Molotov, Dějiny Sovětského svazu 1940–1945 a Východní fronta (druhá světová válka).

Sovětský svaz ve druhé světové válce nejprve s Němci spolupracoval a byl jejich cenným spojencem. Zásoboval nacistické Německo obilím, pohonnými hmotami a dalšími komoditami, kterých mělo nedostatek díky embargu a bez nichž by pro ně bylo obtížné válčit (tyto dodávky probíhaly ještě během zahájení operace Barbarossa).

SSSR prováděl v souladu s dohodami s nacistickým Německem vojenskou expanzi do zemí, které považoval za svoji sféru vlivu: 17. září bez vyhlášení války přepadl Polsko už válčící s nacistickým Německem a zabral východní polovinu této země. Dnes je již prokázáno, že jeho útok přišel po dohodě s Německem a že Wehrmacht a Rudá armáda při boji s posledními vzdorujícími polskými jednotkami aktivně spolupracovaly. Zvláštní kapitolu představuje následné povraždění polských důstojníků a příslušníků inteligence zajatých Sověty – viz Katyňský masakr.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.04.15 20:35

1.září 1939 napadl Hitler bez vyhlášení války Polsko a za několik dní udělal totéž Stalin a napadl Polsko z východu. Tak si oba diktátoři rozdělili nešťastné Polsko. Velká Británie a Francie sice vyhlásili Německu válku, ale než se odhodlali k nějakému činu, tak už museli čelit německému útoku na neutrální státy v severní Evropě. Nakonec museli s ostudou utíkat přes Kanál La Manche do Anglie. Někteří slabomyslní fandové bývalého SSSR si však stále myslí, že kdybychom v roce 1938 bojovali, tak by nám někdo přišel na pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 13:18

Džugašvili byl Gruzín - nejsou divní spíš oni? Tuhlevá jsem viděl jednoho, co žral vlastní kravatu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gwyneth
Datum: 15.04.15 13:55

Stano, "Rusáci jsou takový divný národ..." *smich* vypadá to, že Slovani. Ti byli v Evropě nejzaostalejší, a jsou to dodnes. Dej mi pokoj s Východem. Ti nejlepší ze slovanských národů už dávno utekli do germánských, kde jsou přínosem.

Životní ůroveň slovanských národů to jen potvrzuje.

Ten stále hloupější východ nám bude jednou dělat na světě problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stano
Datum: 15.04.15 19:22

Oblast našeho území naštěstí moc slovanské není. Když se podíváte do historie, bylo zde více Seveřanů než Slovanů a to dost dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gwyneth
Datum: 15.04.15 21:51

Stano, tak zaplať pámbů když naše území není tak moc slovanský, ale nemalý procento východňárů tu bohužel máme

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 08:12
avatar

Samozřejmně na dobu ve které to vzniklo musíte soudružsví pochopit, a to nebyla ani nějaká propaganda o které se mluví dnes. Tak to prostě bylo.

Ale! Film je o něčem jiném. Je to hlavně o tom, co dokázali sověti na tamní dobu natočit a mnoho z dílů už by dnes nikdo (bez PC efektů) nezvládl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.15 08:40
avatar

Kolego Humbuckere, dobrý den.

Začnu od konce.

Že to nebudeme nějak hrotit? Určitě se nejde )pokud se již nenašla) skupinka, které debatu vyhrotí jiným směrem.

To že se nám tenkrát líbilo manipulování, dneska nechápeme. Ale dřív jsme nevěděli co víme dnes, taky rychle. Minulý týden hodnotili test zprávy, která byla blbost, hloupost, ale po celém světě, na všech kontinntech se objevila za 20 hodin.

Osvobození jsem viděl, mám rád vojenské a historické filmy, byť to jsou hrané. Ale s dnešním přehledem přehlížím komunistickou propagandu, plnou lží.

Nedávno jsme četl článek, o poradcích. Na obci měl předseda MNV poradce z okresu, ten z kraje, pak z UV. Samozřejmě i ten musel mít poradce, kde byli soudruzi ze SSSR. Ale Ti soudruzi ze SSSR, co byli zde, měli poradce soudruhy ze SSSR. A tak to šlo až nahoru, ke Stalinovi, Brežňěvovi atd. každý poradce se chtěl zalíbit, tak si při restrikci přidal.

Proč to píšu, páč to zlo pocházelo od zlých lidí ve vedení..

V té době maličko informací prosáklo, ale minimum. Kdo si přečetl v té době knihu Souostroví Gulag? A komunistická kniha Jak se kalila ocel?

Bylo nám do hlavy vštěpováno, to co potřebovali a my jim věřili..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 09:29
avatar

Skutečně existují teorie, že Hitler předešel svou invazí do SSSR Stalina o několik týdnů, že Stalin měl v úmyslu v roce 1941 rozšířit svoje panství směrem na západ. Píše o tom podrobně vojenský historik Suvorov, který v roce 1978 emigroval do Velké Británie. Četl jsem jeho knihu Všechno bylo jinak, aneb, Kdo začal druhou světovou válku, která působí velice důvěryhodně, přináší pro své tvrzení mnohé "důkazy". Ovšem řada dalších historiků tuto teorii zcela odmítá. Myslím, že běžný člověk, bez přístupu k archivním pramenům nemůže pravdu odhalit. O zmíněném historikovi uvádí více Wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Suvorov

doplněno 15.04.15 13:46:

ra252: jak jste proboha přišel na to, že tomu věřím? Jen jsem uvedl, že tyto teorie existují a že mnoho historiků je odmítá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 13:20

Jojo Stalin chtěl zahájit válku a za tím účelem vyhubil celé velení armády.

Nevěřte každému žvástu, proboha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stano1
Datum: 15.04.15 19:20

Tak to jste náhodou nevědomky trefil. Stalin do poslední chvíle věřil Hitlerovi a kdo z Rudé armády vyjádřil pochybnosti o napadení SSSR Německem, byl NKVD potrestrán za "panikářství". Těch excesů v Rudé armádě bylo tolik, že hodně vojáků padlo z nesmyslných rozkazů vrahů Stalina a dalších. Takový Berija byl zase pedofilní úchyl a NKVD mu přímo z ulic dovážela nezletilé školačky, které pak znásilňoval. Celá rodina takto znásilněné putovala do Gulagu. Chudáci občané SSSR. Nikdo si takový teror nedovede představit. Stalin způsobil hladomor na Ukrajině před 2. sv. válkou a pak znovu v roce 1947. To zase Stalin dělal borce a poslal vagony obilí do Československa v období sucha. Že Ukrajinci umírali hladem toho zmetka vůbec netrápilo.

Viz odkaz:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajin%C4%9B

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 19:33

Hladomor na Ukrajině měl na svědomí spíš Lazar Kaganovič - ukrajinský žid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tady
Datum: 16.04.15 16:16

Tady je to samý historik. Škoda že se nikdo nezmínil, že když Stalin vyhubil to celé velení, bylo to zásluha Beneše.

A jen tak mimochodem Masaryk prohlásil, že veškeré zlo pramení a vždy proměnilo z Německa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 10:17

Že to čo je pravda,je vždy prezentované podľa toho kto je pri moci a kto ovláda zdroje informácii.Stalin dal pobiť kopu ľudí,lebo mu nevyhovovali v jeho režime,Američania zase vo Vietname lebo im to nevyhovovalo,bola to hrozba.Kde je rozdiel,ak na konci je mrtvola?Hitlerové vojska vo vojne zabili menej francúzov ako spojenci pri oslobodzovaní svojím bombardovaním.Ľudstvo vo svojej historii pozná len mená vykonávateľov vôli pár ľudí,ktorí medzi sebou súťažia o ekonomický vplyv a mená tých ľudí ostávajú utajené.Ak niekto krituzuje dnes obsadenie Krymu,tak nech si to porovná s modelom,žeby Rusi obsadili Guantamano na Kube.Proste ich tým Krymom predbehli,lebo inak by tam bola americká základňa.Že to bolo nespravodlivé ako vojenský akt sa dá prirovnať ku ekonomickému ovladnutiu,ľudia aj pri jednom,aj pri druhom ostanú len štatisti pri voľbách.Za socializmu sa vravelo to a všepovalo,čo danej moci vyhovovalo a za demokracie sa vštepuje to,čo danej moci vyhovuje.Každé zriadenie má svoje výhody aj nevýhody.Za socializmu trpeli niektorí ľudia tuna, za demokracie trpia v rozvojových krajinách,Kde je rozdiel,ak na konci je mrtvola?Máme demokraciu,ideme ku voľbám,slobodne sa rozhodneme a nakoniec väčšine rozhoduje menšina a podľa svojho uváženia a vôbec neberie ohľad ani na tú menšinu,čo ich volila.Tak čo je vlastne pravda?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.15 20:06
avatar

Když už chce spousta lidí házet vinu na sověty, hoďte si část viny na země, kvůli kterým válka vlastně začala a kdo koho vlastně nechal na holičkách. A ne, nebyl to SSSR.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stano
Datum: 16.04.15 06:46

Válka začala právě s přispěním Stalina. Když Hitler vraždil Polsko, SSSR vraždil z druhé strany. Navíc Stalin ještě před počátkem války přepadl Finsko a násilím zabral některé státy později patřící do SSSR. Tady není potřeba vinu házek na Rusáky, hází se na jejich vůdce .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 11:58
avatar

- souhlas, jen bych ještě dodala, že právě Rusové na Stalina doplatili nejvíce, nechápu, proč se jeho zločiny připisují šmahem celému národu ! - zatímco Nemcům je zcela odpuštěno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 12:39
avatar

Kdo a co němcům odpustil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 14:07
avatar

Protože v Německu proběhla denacifikace a sebereflexe - nacismus a hitlerismus je v Německu odsuzovaný minimálně stejně jako kdekoliv jinde, ba ještě více.

Na druhou stranu dekomunizace neproběhla nikde, komunismus a stalinismus má nejen v Rusku nezanedbatelné množství příznivců, kterých časem neubývá.Tak proto.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.15 14:50
avatar

jethro - není to proto, že "komunismus" jako ideologie, není ve své podstatě zločinná, tak jako hitlerismus, který předpokládá totální vyhubení nepohodlných a méněcenných ras, jako židé apod.? Tak to chápu já, - pokud "komunismus" získal tak negativní pověst, bylo to v zásadě hlavně vinou komunistických diktátorů, kteří ideologii zneužili, nebo ne?

doplněno 16.04.15 15:17:

- jethro - to jsem nevěděla, že "komunismus" předpokládal vyhubení kapitalistů , myslela jsem, že jejich převýchovu, ale souhlasím, že to násilí je. Kdybych byla kapitalista, tak bych taky s touto ideologií nemohla souhlasit, ani bych se nechtěla "převychovávat" , to je fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 15:05
avatar

Komunismus JE ideologie ve své podstatě zločinná, a předpokládá totální vyhubení nepohodlných společenských tříd. Například počet obětí stalinismu v Rusku je srovnatelný s počtem obětí 2. světové války - a nemůže za to jen Stalin. Komunistický teror prováděli milióny jedněch lidí na miliónech jiných lidí. Samotný Stalin nebo jeho nejbližší spolupracovníci by to sami nestihli.

doplněno 16.04.15 16:03:

"Likvidace buržoazie jako třídy" měl být konečný výsledek třídního boje. Ne vždy se tím myslela likvidace fyzická, ale i tak zahynulo v komunistických koncentrácích v ČSSR několik tisíc lidí. V SSSR bylo toto číslo o několik řádů vyšší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stano
Datum: 18.04.15 11:00

Komunismus nepředpokládal vyhubení kapitalistů, jen čekal na vybudování průmyslu, aby pak mohl kapitalisty okrást a toho, kdo se bránil pak poravil. Kapitalista je člověk, který se svým vlastním úsilím snaží sám se živit, socialismus-komunismus na rozdíl nic nevymýšlí ale jen přerozděluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.04.15 11:03

Kapitalista je člověk, který se svým vlastním úsilím snaží sám se živit, Už ho vidím u ponku mlátit kladivem, najímá si na to za mrzkou mzdu pracovní sílu..Přečíst si Kapitál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.04.15 11:03

Kapitalista je člověk, který se svým vlastním úsilím snaží sám se živit, Už ho vidím u ponku mlátit kladivem, najímá si na to za mrzkou mzdu pracovní sílu..Přečíst si Kapitál. Už jsme mimo otázku...

doplněno 18.04.15 23:20:

jethro: svým vlastním úsilím snaží sám se živit, jak sám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 12:10
avatar
Představa, že jediná práce je s kladivem u ponku, je známkou určitého zjednodušení (cizím slovem primitivismu). Řídit fabriku je taky práce, a těžší, než u toho ponku.
doplněno 18.04.15 12:45:

Mimochodem lidstvo by si ušetřilo spoustu průšvihů a milióny mrtvých, kdyby lidi včas pochopili, že ten Marxův spis je jenom vtip.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tady
Datum: 18.04.15 23:41

Kolikrát si říkám, jak asi někteří podnikatelé řídí ten svůj podnik, když od pondělí do pátku, od rána do večera šíří své bludy na Poraďte

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: gwyneth
Datum: 18.04.15 12:10

culdabulda1, "totální vyhubení nepohodlných a méněcenných ras, jako židé apod.?" To máš ze studia na večerní univerzitě marxismu-leninismu?

Kdo tohle napíše, ten už moc diskutovat nemůže, neboť vzdělaní vidí, s kým diskutují. Milá, jsi prostě trapně mimo, fakt. "Národní socialismus" (Nationalsozialismus)...je poněkud jiný, než tvoje představy, bohužel. Proč se vlastně největší předválečná strana, národně-socialistická, v r. 1991 přejmenovala na sociální demokracii? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 12:23
avatar

- gwyneth - no mám to z dokumentů, které jsou mi dnes jako běžnému občanovi (na netu i v TV) k dispozici - ale nejsou to dokumenty marx-leninské, nebo ruské, či jiné "komunistické" - většinou se jedná o dokumentaci VB, Francie, USA i Německa.

Takže, vzhledem k tomu, že Vaši kritiku přijímám, a vzdělání bych si rozhodně doplnit chtěla - doporučil byste mi dokumenty, které jsou opravdu "křišťálově čistě" pravdivé a nezkreslené?! To by mne opravdu zajímalo, kde takovou PRAVDU mám tedy najít - diskutovat sice nemohu, ale přece jenom bych si ráda svoje představy doplnila, abych nebyla tak beznadějně zaostalá. Prosím o nějaké odkazy, nebo Váš fundovaný výklad. Moc děkuju za Váš čas.

doplněno 18.04.15 12:41:

- jistě chápete, že takové vědomosti nemohu čerpat z osobní zkušenosti, přece jenom ještě tak stará nejsem, i když jsem už dost, navíc jsem nikdy v jakékoliv politice nepůsobila - jen se ptám ! - a samozřejmě bych chtěla znát takovou tu absolutní pravdu, pokud vůbec taková nějaká existuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 21:07

To gwyneth :

Tak nyní jste se usvědčil z politického diletantizmu ! Národně socialistická strana u nás fungovala i po válce (byla v ní např. Milada Horáková, kterou komunisti popravili) a souběžně s ní existovala i strana sociálně demokratická. Tato strana se nikdy nepřejmenovala na sociální demnokracii..Předseda národně socialistické strany Bohumil Laušman utekl po úpnoru 1948 do Rakouska, odkud ho STB unesla a v našem vězení umučila k smrti. Strana národně socialistická se pak přejmenovala na stranu socialistickou a byla v područí KSČ. Strana sociálně demokratická se po sjezdu dirigovaným agenty KSČ "dobrovolně" sloučila s KSČ a tak zanikla. Zde zapracoval Antonín Zápotocký a další bývalí socdemáci. Byla obnovena až po roce 1989.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 19.04.15 01:11

Myslím si, že to nebyl žádný vojáčkový socialistický seriálek, ale hodně výpravný film na tuto dobu. Samozřejmě poplatný době (něco jako náš - můj oblíbený - major Zeman - znám názvy všech jeho dílů a bez rozmýšlení Vám je vysypu.) Takže asi tak. Je fakt, že za socialismu se takových filmů moc netočilo. Pár mě jich utkvělo v paměti - Sedmnáct zastavení jara, I jitra jsou zde tichá, Zastihla mě noc, Sokolovo, Osvobození Prahy, Dny zrady a možná ještě některé. Ale tenkrát dobře udělané.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.