Bulharsko a cestovní pas

Od: Datum: 13.04.15 19:03 odpovědí: 4 změna: 06.05.15 09:56

Dobrý den,

je třeba mít cestovní pas u dospělých osob při dovolené v Bulharsku?
Na několika webech jsem četl, že stačí jen občanský průkaz, nicméně Bulharsko není součástí Schengenského prostoru, tak se chci raději zeptat u znalců nebo někoho, kdo v Bulharsku na dovolené byl.

Děkuji mnohokrát.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.15 19:39

http://europa.eu/youreurope/c…-exit/eu-citizen/index_cs.htm

doplněno 13.04.15 19:40:

zde je to černé na bílém

Ohodnoceno: 2x

Od: geminiu
Datum: 06.05.15 06:56
Taky by mě to zajímalo... protoze bulharsko není v tom schengenském prostoru a navíc pro možnost cestování do bulharska na OP nezáleží jen na bulharsku ale i na všech zemích kterýma se v případě dopravy autobusem projíždí! Cestovní kancelář mě odkázala na materiál kde bylo napsáno že je třeba si to ověřit u jednotlivých velvyslanectví... tak teď nevím
Ohodnoceno: 0x

Od: kutululu
Datum: 06.05.15 08:08

Já byla v Bulharsku před 3 lety a raději jsem jela na pas než abych si toto zjišťovala, bylo to jistější.

Od: geminiu
Datum: 06.05.15 09:56
Jede nas 8 a nemáme pásy protože necestujeme... zařízení cestovního pasu by se celkem prodražilo, proto bych to potřeboval vědět od někoho, kdo do bulharska na OP cestoval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.