Napadení přítele

Od: Datum: 13.04.15 14:31 odpovědí: 10 změna: 14.04.15 20:58

dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli nemáte někdo zkušenost s napadení jinou osobou,byli jsme s přítelem na plese a při odchodu nás napadl jeden kluk z vesnice,byli jsme na policii,jelikož přítel skončil na 3 neděle v nemocnici s edémem mozku a zlomeným ramenem.Na policii jsem to byla nahlásit a ted to vypadá asi tak,že z toho asi nic nebude,nemocenská je poloviční a odškodnění asi žádné nebude,nějak nevíme co dělat,u napadení jsem byla já,přítel- který si nic nepamatuje a ten dotyčný a samozřejmě tvrdí že mu nic neudělal,takže přítel je momentálně bez peněz a pořád na neschopence,potřebujeme poradit co a jak.Jelikož to vypadá že to bude asi přestupek,slovo proti slovu,a jestli vůbec dostane nějaké peníze.Děkuji za názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.15 14:48
avatar

Jenom upřesněte. Policie byla na místě indcidentu, byla přivolána i sanitka? Policie měla zajistit svědecké výpovědi hned na místě činu. Nebo jste vše řešili se spožděním?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viktora
Datum: 13.04.15 20:36

policie na místě přivolaná nebyla ani sanitka,mysleli jsme si že to bude dobrý že je jenom otřesený tak jsme jeli domů.celou neděli proležel,jelikož toho dotyčného známe,nechtěli jsme dělat zbytečně zle,ale pak se mu přitížilo a musel do nemocnice kde se zjistilo že má těžký otok mozku a zlomený rameno,tak se to ihned nahlásilo na policii.Svědci žádný nejsou jenom já,postižený a dotyčný.On sice prý tvrdí že mu facku dal,ale víc nic,jako že když už ležel,tak do něho mlátil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.04.15 21:07

A co tedy radíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 22:47
avatar

Chtěla jsem vědět, jestli policie zajistila nějaké svědecké výpovědi lidí z plesu, kolik toho kdo vypil, tedy jestli byli pod vlivem alkoholu. Jestli policie zajistila nějaký materiál z bezpečnostního zařízení, kamery jsou již skoro všude mohlo se ukázat, kdo koho napadl a kdo vyprovokoval. Zavolaná sanitka a vyšetření krve mohlo dosvědčit, kdo byl pod vlivem alkoholu, nebo drog.

Potom pod tíhou důkazů se může napadený a nevinný soudit, uplatňovat nějakou náhradu škody na majetku, zdraví, bolestné, trvalé následky - rentu, doplacení ušlé mzdy a jiné náhrady vzniklé následkem napadení.

Takhle to vypadá, že má přítel sníženou nemocenskou z důvodu buďto úrazu zaviněného jinou osobou pod vlivem alkoholu, nebo samotný pacient byl pod vlivem alkoholu a zmíněný úraz si mohl přivodit sám. S odstupem času se vše špatně dokazuje a proto jsem se ptala na podrobnosti, protože čím bude lepší vyšetření a zmapování útoku, tím větší šance je finanční vyrovnání a i plnění pojišťovny.

Pokud jste podávala na policii trestní oznámení Vy, uvedla jste písemně, nebo do protokolu, že chcete být vyrozuměni o výsledku šetření? Mají na to 30 dní, potom dostanete zprávu. Protože jestliže v tom byl přítel nevinně, tak po policejním vyšetření má velkou šanci získat odškodné. Pokud nemáte momentálně peníze, existují bezplatné právní poradny zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viktoras*
Datum: 14.04.15 20:58

bohužel kamery tam nejsou,je to na vesnici.Ale děkuji za Váš názor.

Od: buss
Datum: 13.04.15 15:23

Pokud jste to oznámila, nechce to na policii, Ta však neřeší nějaké odškodnění, na to je soud. Nemocenská není podstatná, to vám P vysvětlí, ostatně podívejte se do tr. zákona a tr řádu. Jistě jste uvedla svědky. P, nebo vy si můžete na zranění vyžádat i znalecký posudek. I pak můžete jít k soudu s náhradou škody. Jsou spolky, které poškozeným pomáhají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 13.04.15 21:14
avatar

K tomu posudku: doktoři uřčitě poznají jestli si mohl poškozený zranění způsobit sám nebo to způsobilo napadení druhou osobou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.15 06:47
avatar

Podle mě je to sporné a k ničemu. Policie na místě nezasahovala, RZS také ne. Pánové asi byli oba zbouraní jako Drážďany po náletu. /viz: nic si nepamatuje/. Kdyby mi dal pořádně někdo do nosu, pamatovala bych si to sakra dlouho! *ee*

Nechala bych to být - 2 opilí stejně nic nevyřeší, jen se pomlátí, příště bych si dala pozor, abych se do něčeho nezapletla. Připadá mi, že tady jde hlavně o peníze, o odškodnění, než o zdraví. Zdraví se časem dostaví, peníze asi ne. Chudáci policisté, když musí řešit podobné žabomyší války. Jaga.

Volat policii a záchranku za půl dne je taky už dost sporné. To mělo být hned. Takhle se mohl břinknout do hlavy o futra, až když se motal odpoledne na WC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viktoras*
Datum: 14.04.15 20:56

Vy asi nevíte co je to edém mozku,a když je někdo v bezvědomí?Ale nebudu to komentovat,jen mě zajímalo jestli s tím někdo nemá nějaké zkušenosti,a ne číst že to byli dva ožralové!

Od: sss*
Datum: 14.04.15 19:10

ono taky záleží,kde to byli nahlásit.Jestli tam seděli nějací lemplové,co si chtěli jen usnadnit práci tak bude asi lepší jít na policii jinam.Nebylo by lepší trestní oznámení za napadení?Bylo by asi dobré sehnat spolehlivé svědky,aby se na policii nemohli vymlouvat,že je to tvrzení proti tvrzení.Čím více.tím lépe

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.