Výpověď DPP

Od: Datum: 07.06.15 21:48 odpovědí: 5 změna: 16.10.15 16:48
Dobrý den. Můžete mi prosím poradit, jak je to s okamžitou výpovědí DPP ze strany zaměstnance? Ve smlouvě mám výpovědní lhůtu 3dny. Zároveň je v ní, že dohodu lze zrušit dohodou smluvních stran ke sjednanému dni. Onemocněl jsem a zároveň bych chtěl dát výpověď. Vztahují se ty 3 dny i na marodění? Nebo se mohu se zaměstnavatelem domluvit, že k pondělku skončím?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.15 23:37
avatar

"Okamžitá výpověď" neexistuje.

Buď dohodu vypovíte (a dodržíte zmíněné tři dny)

nebo se se zaměstnavatelem dohodnete.

Bude-li zaměstnavatel souhlasit, můžete skončit v pondělí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.15 21:01

Pokud Vy ze své vůle chcete dát výpověď a se zaměstnvatelem se dohodnete na přesném datu skončení, zákon v tom nevidí problém. - není pravda

Nicméně jen upozorňuju, že výpovědní doba je ze zákona dva měsíce, nikoli tři dny - není pravda (2 měsíce je u pracovního poměru, ne u DPP)

a o dobu pracovní neschopnosti se výpovědní doba prodlužuje. Pokud se zaměstnavatel se zaměstnancem nedohodne jinak, v tomto ohledu pracovní právo respketuje vůli stran.

doplněno 08.06.15 21:08:

a o dobu pracovní neschopnosti se výpovědní doba prodlužuje - neplatí u výpovědi dané zaměstnancem

Pokud se zaměstnavatel se zaměstnancem nedohodne jinak, v tomto ohledu pracovní právo respketuje vůli stran. - výpověď je jednostranný úkon, výpovědní doba je dána

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.15 03:28
avatar

Na dohody o práci konané mimo pracovní poměr se dvouměsíční výpovědní doba nevztahuje.

Prodloužení výpovědní doby by přicházelo v úvahu pouze v případě pracovního poměru

a v případě výpovědi ze strany zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tom01
Datum: 09.06.15 22:46
Děkuji za odpovědi, už jsem se se zaměstnavatelem domluvil. Jen bych se ještě rád zeptal, na kterém paragrafu se zakládá dohoda o zrušení DPP? Uzavřena je podle § 75, ale v něm nic o zrušení DPP není. Nebo jak to napsat do dohody o zrušení DPP, když způsob zrušení dohody je definován ve smlouvě? Díky
Od: kielezbynek
Datum: 16.10.15 16:48

Dobrý den,potřeboval bych jak napsat vypověd.Pokud možno celé znění jak mám postupovast.Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.