Svobodní zednáři, templáři a ilumináti

Od: Datum: 12.04.15 15:42 odpovědí: 2 změna: 12.04.15 18:12
Ahoj, chtěl bych vědět rozdíl mezi svobodnými zednáři, ilumináty a templáři. Chtěl bych se k nějaké této organizaci, pokud to říkám správně, přidat, ale nevím, kdo v co věří a jaké zastává názory, postoje a tak. Já věřím v Boha, chodím do kostela a jsem křesťan - katolík, samozřejmě jsem také přírodovědec a zajímá mě věda. Chci vědět, pro co bych se nejvíc hodil, kde lze najít tyto organizace, v jakém městě a kde jsou jejich centrály. Chtěl bych také vědět, jaké jsou jejich znaky, byl bych vděčný za odkazy na ně. Můžete mi to prosím osvětlit? Na internetu jsem to hledal, ale každý článek říká něco jiného. Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.15 18:00
avatar

K templářům se asi nedáte, to byl křesťanský (katolický) rytířský řád, který byl již ve středověku rozprášen (Filipem sličným), zrušen a již neexistuje.

Ilumináti je poněkud neurčité označení, používalo se a opužívá pro řadu skupin, sdružení, hnutí, víc vám o tom nepovím, třeba někdo dokáže být podronnější a bude informovanější.

K Zednářům dva odkazy: http://www.vlcr.cz/, http://www.vlzc.cz/ . Ale to není žádná světoborná informace, to jste si klidně mohl vygooglovat i sám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.15 18:12
avatar

ani jeden s těchto "spolků" není kroužek fanoušků seriálů, který se schází každý čtvrtek večer na rohu v hospodě. Členem se nestáváte - členem se většinou narodíte. Spolky jsou to tajné, co se tam děje, kdo to dělá a jak to vše je se nesmí dostat ven. Jsou postaveny nad zákony a ustavu dané země. Lidé kteří v takových spolcích jsou většinou takříkajíc "točí světem" - vysoce postavení politici, ředitelé velkých firem a korporací, bohatí a mocní pro které jsou takovéto spolky jen dalším pomocníkem k dosažení vyšších zisků a větší moci. Pro normálního člověka je takřka nemožné se do takových spolků dostat a na lidech kteří tam jsou je takřka nemožné poznat že tam jsou.

doplněno 12.04.15 18:14:

nebavím se teď o fanatických spolcích protestujících někde před budovou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.