Přefakturace - je to legální?

Od: Datum: 11.04.15 11:57 odpovědí: 2 změna: 11.04.15 20:02

Zdravím,

jedna zahraniční společnost nabízí možnost přefakturace na partnera v ČR. Je to kůli plátcovství DPH, jinak bych musel být plátcem nebo id. osobou. Osobně sice jsem identifikovaná osoba, ale nerad bych to řešil a musek podáat přiznání a souhrnné hlášení. Proto další možnost je ta zmíněná přefakturace.

Je takový postup legální? Teoreticky by na tom nemělo být nic špatného, protože to DPH zaplatí ta společnost v ČR, pomocí které bude přefakturace probíhat. Zároveň FU se to asi z mé faktury nemůže nijak dovědět.

Je to legální a nemůže z toho být problém,

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.15 12:03

Pokuď na tom bude mít firma, která bude provádět přefakturaci zisk, tak si myslím, že je to ok.

Ohodnoceno: 0x

Od: jasa®
Datum: 11.04.15 20:02

Proč by to mělo být nelegální? Když se najde někdo v ČR s živností k prodeji, kdo ze zahraničí danou věc koupí a pak vám ji prodá. Předem se ale dohodněte se společností v ČR na konečné ceně, abyste se pak nedivil, že si třeba musíte připlatit. V prodejnt Taky nezkoumáte, v obchodě

doplněno 11.04.15 21:48:

musela jsem přerušit psaní navazuji, co jsem chtěla dopsat. V obchodě nezkoumáte, zda je výrobek z ČR nebo ze zahraničí. Máte obchodní vztah jen s osobou, od níž zboží kupujete.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.