Přehnaná citlivost

Od: Datum: 10.04.15 22:29 odpovědí: 5 změna: 11.04.15 10:04
Ahoj nevím proč jsem tak moc citlivej ale třeba nezabijim mravence a hrozně mě mrzí když jsem omylem trosku zmáčkl zabu ve dveřích nevíte jak se to dá léčit nebo něco?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.15 22:44
avatar

Co chceš na tom léčit?Spíš si přej aby takových lidí bylo na světě víc.Denně vidím jak děcka lámou keře v parku,plaší psi co se venčí a ani nechci myslet na to jak se chovají k jiným zvířatům.Využij toho a snaž se udělat svět kolem sebe lepší-choď do útulku pomáhat,venčit psy,choď do kroužku ekologů či jiné eko akce např.čištění lesa atd,atd...určitě toho najdeš spoustu jak jít ostatním vzorem.

doplněno 10.04.15 23:04:

Mám to taky a nechápu jak jiní lidi dokáží ubližovat a ještě s tím žít.Mít kolem sebe co nejvíce stejných lidí a hlavně pokud to jde co nejvíce i pomáhat.Zlých lidí je plno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alesek22*
Datum: 10.04.15 22:48
Štve mě to protože jsem asi před 2 má měsíci viděl jak kočku srazilo auto a mam z toho blbej pocit do teď
Datum: 11.04.15 09:48
avatar

Takových věcí ještě v životě bohužel uvidíš a zažiješ až moc. Jsi citlivý kluk a takových lidí je světu třeba. Jenom tebe to bolí. Nauč se nemyslet na věci, které nemůžeš změnit, je to velmi užitečné pro duševní zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.15 07:16
avatar

Alešku, já si myslím, že to většina lidí má takhle. Ale víš co je zajímavé? Je zajímavé to, že dáváme pozor, ať nešlápneme na mravence, ale vůbec nás nenapadne pomoci mamce s taškou s nákupem, s prací, kterou ona dělá pro nás. Ani nás nenapadne říci: Zůstaň sedět, já si to nachystám sám a pro všechny taky. Nebo: Babi, zastavím se za tebou a pokecáme. Už stavěj na kafe! Vidíme a řešíme jen to, co máme před nosem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.15 10:04
avatar

Taky mám ráda zvířata, ale člověk musí umět rozlišovat. K čemu se které zvíře hodí. Neublížila bych psovi, kočce, ježkovi, ani té žábě nebo ještěrce. A dalším.

Ale pokud mám starou slepici, která už nenese, klidně jí useknu hlavu a připravím z ní silnou polévku. Co jinak s ní? Krmit ještě několik let, než umře sama? A slepičí domovy důchodců nejsou.:-D

Pokud nám králice 2 x - 3x roztahala hnízdo a sežrala vlastní mladé, dala jsem jí ránu za uši a skončila na smetaně. Nebyla by to nikdy dobrá máma. V omáčce dobrá byla.

Proto musíš rozlišovat, co zabít lze a co ne. Co takové klíště? Necháš ho v pohodě sát? Nebo když tě píchá komár? To také držíš, jako hluchý vrata?

Co ti nepříjemní slizcí slimáci, kteří lezou ve stovkách na zahrádce a dokáží pohltit všechno, co tam roste? Také bys je šetřil?

A ti mravenci - venku mi nevadí, a nechávám je být. Jenže oni mi někudy lezou do kuchyně na linku. Postupně, nevím odkud. Už asi 3 roky. To pak koupím sprej a nemilosrdně stříkám. Zvířata ráda mám, ale nemusím mít mravence zalezlé v bábovce.

A ta sražená kočka? Je to smutné, ale v životě zažiješ daleko větší tragédie. Když mi bylo asi 16 let, nachomýtla jsem se k tomu, když vytáhli z rybníka utopeného 6letého chlapce. Dlouho mě to pronásledovalo. Proto člověk musí rozlišovat, přejet kočku je smutné, přejet dítě je prostě tragédie.

Časem se rozlišovat naučíš. U nás žila kdysi stará paní, které si myši udělaly hnízdo v troubě. Paní raději nic nepekla a troubu neotvírala, jen aby myšičky nevyrušila. Ale to byl případ pro Chocholouška. Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.