Zmena datumu na neschopence

Od: Datum: 10.04.15 19:59 odpovědí: 6 změna: 11.04.15 09:52

Dobry den,chci se zeptat. Potrebuji opravit datum na neschopence u gynekologa a uz nemam u sebe 4dil neschopenky ktery bych prave potrebovala opravit. Vystavi mi gynekolog jiny nebo musim sehnat ten stary? Dekuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.15 20:23
avatar

Přepisovat datum nejde , lékař může jen vystavit NÁHRADNÍ HLÁŠENÍ .

Přepisováním údajů na tzv. neschopence se (ať lékař čí nemocný ) dopouští trestného činu, za který hrozí odnětí svobody či peněžitý trest. Na falšování nemocenky u práce neschopného přitom zaměstnavatelé či pracovníci OSSZ jednoduše přijdou – stačí, když porovnají evidenci ošetřujícího lékaře s údaji správy sociálního zabezpečení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.15 20:52
avatar

Neschopenka je veřejná listina a jako taková podléhá určitým předpisům.Oprava musí být provedena na původním dílu, který je totožný s ostatními díly. Jestli jste ukončenou neschopenku již odevzdala a neseženete ji zpět, lékař vám, podle mne,může vystavit pouze neschopenku novou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.15 21:06
avatar

Ještě chci dodat, že opravy lze provádět úředně tzn. s podpisem toho,kdo opravu provedl a vždy je třeba uvést datum opravy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.15 21:31
avatar

Na OSSZ vyžadují u opraveného data na neschopence i razítko lékaře.

Pro tazatelku: Podle dat "neschopen práce od" a "neschopen práce do" se vyplácejí státní peníze. Kdybyste si šla do banky pro své peníze a na šeku měla přepsané byť i jediné číslo, nedají Vám je. Ne tak aby stát vyplatil něco na přepisovanou a nepotvrzenou neschopenku. Mohlo by to vypadat jako vylákání dávek a to je jedna z věcí, na kterou jsou OSSZ zvláště bedlivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzana94
Datum: 11.04.15 09:13
Já jsem si nechtěla sama přepisovat datum na cssz mi řekli at mi to můj lékař opravi ale zdali k tomu budu potrebuji starou neschopenku která ted pravděpodobně někde cestuje a nebo mi stačí náhradní hlášení a nebo ještě neco jineho to už mi neřekli. Děkuji za odpověď
Datum: 11.04.15 09:52
avatar

IV. díl (s růžovým pruhem) je buď u zaměstnavatele (pokud nemoc trvá méně než 14 KD), nebo ho zaměstnavatel už zaslal na OSSZ k výplatě dávky. Jestli se ztratil, vystaví lékař náhradní doklad.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.